Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Aleksandra997
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2015 13:25

Mieszkanie

Postautor: Aleksandra997 » 14 gru 2015 13:28

Witam,
jestem tu nowa i mam pare pytań. Chodzi o to, że planuję na wiosnę wyjazd do Anglii z tym, że nie posiadam tam żadnych znajomych, którzy mogliby pomóc na początku mojej przygody w UK. Więc mam pytanko, czy istnieje możliwość wynajęcia pokoju/mieszkania będąc jeszcze w Polsce? Zebym po przyjezdzie miała gdzie spać i nie została na lodzie? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem co robić...

jaro000
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2015 10:30

Re: Mieszkanie

Postautor: jaro000 » 18 gru 2015 16:36

Jest taka możliwość ale rzadko się zdarza przeprowadzać transakcje na odległość.Jedna i druga strona ma obawy.

Chomiczysko
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 18 gru 2015 04:31

Re: Mieszkanie

Postautor: Chomiczysko » 28 gru 2015 14:07

Aleksandra997 pisze:Witam,
jestem tu nowa i mam pare pytań. Chodzi o to, że planuję na wiosnę wyjazd do Anglii z tym, że nie posiadam tam żadnych znajomych, którzy mogliby pomóc na początku mojej przygody w UK. Więc mam pytanko, czy istnieje możliwość wynajęcia pokoju/mieszkania będąc jeszcze w Polsce? Zebym po przyjezdzie miała gdzie spać i nie została na lodzie? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem co robić...


Cześć, ja mam dokładnie ten sam problem. Myślę, że najrozsądniej będzie wziąć ze sobą gotówkę i po przylocie szukać pokoju. Jeśli już prawie noc, a Ty nic nie znalazłaś to jedną noc możesz spędzić w hostelu. Na drugi dzień znowu szukać pokoju.
Podobno jest mnóstwo ogłoszeń w sklepach i w internecie. W dzień wylotu szybko sprawdzić ogłoszenia, spisać adresy i numery telefonów.

Co do gotówki, to trzeba zapłacić depozyt za pokój jak się wynajmuje.
Myślę, że łącznie za pierwszy tydzień + depozyt nie powinno wyjść więcej niż 1500zł

ALISKA022
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2016 14:07

Re: Mieszkanie

Postautor: ALISKA022 » 09 mar 2016 14:09

Nie sądze żeby można było tak załatwić mieszkanie na odległość. Trzeba poprostu wziąć gotówke ze sobą i na miejscu szukać ale łatwo jest tam znaleźć pokój zanim czegoś nie wynajmiesz.

hamek33
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2017 07:45

Re: Mieszkanie

Postautor: hamek33 » 23 kwie 2017 14:28

Polecam poszukać ofert już w Polsce i coś zarezerwować, warto też zaopatrzyć się w informacje o firmach wywozowych śmieci w Londynie, ja polecam tą firmę http://www.wecleareverything.co.uk/wywoz-smieci-londyn/ korzystam z nich mieszkając w domku i jestem bardzo zadowolony z pracy i kosztów

izar32
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2017 18:56

Re: Mieszkanie

Postautor: izar32 » 26 kwie 2017 19:04

Szukacie jakiegoś oświetlenia? Nie wiecie na co się zdecydować,b o wybór jest ogromny? Może warto zastanowić się nad tym jakie aquaform oświetlenie ma? Z tego co wiem mają do wyboru lampy ścienne, sufitowe, zwieszane lub lampy włoskie. Myślę, że będzie to dobre rozwiązanie, bo ten producent znany jest w całej Polsce.

marrek44ds
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 19 gru 2016 17:38
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie

Postautor: marrek44ds » 28 kwie 2017 16:44

Jeśli lub kupiliście swoje wymarzone mieszkanie to może zainwestujecie teraz w bardzo dobrej jakości eskluzywne okna ? Koniecznie zajrzyjcie na http://www.bwlltd.co.uk/ świetna opcja na bardzo dobrej jakości okna do waszego mieszkania !

hajmaciej
Gastarbeiter
Posty: 26
Rejestracja: 06 lut 2017 11:53

Re: Mieszkanie

Postautor: hajmaciej » 06 maja 2017 22:07

Co do inwestycji w mieszkanie na stałe to chyba warto sprawdzić trendy, które mówią o tym, że w mniejszych miejscowościach jest znacznie taniej. Niby oczywiste, ale jednak dużo osób zapomina o tym. Takie inwestycje jak Akacjowa Aleja w Radzyminie mogą okazać się znacznie łatwiejsze do kupienia niż mieszkanie u deweloperów budujących w centrach miast, gdzie zagęszczenie jest takie, że trudno nawet odpocząć w ciszy po ciężkim dniu pracy.

Kwiatkowsky
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2018 21:34

Re: Mieszkanie

Postautor: Kwiatkowsky » 24 lis 2018 12:35

Ja mam pytanie odnośnie producentów okien w UK. A mianowicie czy są tam jakieś przedstawicielstwa polskich producentów jak na przykład https://www.drutex.pl/ Czy ewentualnie polecacie innych lokalnych producentów? Jakich polecacie którzy jakością będą na poziomie Drutex?

Nela09
Gastarbeiter
Posty: 58
Rejestracja: 02 paź 2018 13:09

Re: Mieszkanie

Postautor: Nela09 » 11 gru 2018 07:51

W Londynie jest dużo mieszkań na wynajem, ale możesz zamówić mieszkanie na odległość. To trudniejsze, bo będą chcieli Cię bardziej weryfikować (jest tu podejście w stylu “znowu Polacy”), ale da się to ogarnąć ;)

mamakaroliny
Gastarbeiter
Posty: 52
Rejestracja: 06 cze 2017 12:31

Re: Mieszkanie

Postautor: mamakaroliny » 27 sty 2019 15:56

Wybór dodatków do domu jest bardzo istotny, osobiscie lubie jak wszystko jestze sobą spójne. Póki co wiekszość rzeczy do domu, w tym oświetlenie kupuje na https://www.completo.pl/ i bardzo jestem zadoowlona z jakości produktów. Zresztą lampy idealnie komponują sie w moimi jasnymi ścianami i ciemną kanapę. Uwielbiam jak w domu jest tak przytulnie.


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron