Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
PawelC
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2008 23:30

Czemu nie ma już ludzi szukających pracy?

Postautor: PawelC » 12 maja 2008 11:25

Jakim cudem cos nagle peklo? Pracuje w Agencji Rekrutacyjnej. Od jakiegos miesiaca NIE otrzymuje juz dobrych CV. Ofert od groma, natomiast nikt juz nie chce pracowac jako np kelner(ka) czy kucharz?

Czy ktos z was jest w stanie mi to wytlumaczyc?

Bo na ogloszenia tez ludzie niestety nie odpowiadaja, wiec dlatego wlasnie - zastanawiam sie co i jak robie zle..

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 12 maja 2008 11:39

bo czesc juz wyjechala, inna czesc niebawem wyjedzie a duza grupa nie ma zielonego pojecia jak szukac pracy i woli spotykac sie z szemranymi gosciami na stacjach metra i placic za fikcyjne prace a potem plakac ze ich oszukali.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 12 maja 2008 12:36

Moze za malo placicie...

PawelC
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2008 23:30

Postautor: PawelC » 12 maja 2008 15:22

banita pisze:bo czesc juz wyjechala, inna czesc niebawem wyjedzie a duza grupa nie ma zielonego pojecia jak szukac pracy i woli spotykac sie z szemranymi gosciami na stacjach metra i placic za fikcyjne prace a potem plakac ze ich oszukali.


Widzisz, cos wlasnie w tym jest, i niestety sporo osob stara sie wcisnac w Londyn, gdzie tymczasem na prawde sporo ofert w na prawde fajnych warunkach jest na poludniu czy polnocy.

user1814656 pisze:Moze za malo placicie...


Nie my placimy a pracodawcy, a to na pewno nie klopot. Przyklad (chociaz co prawda to szczegolne i niecodzienne oferty) - kelner, £350 tygodniowo NETTO z bezplatnym MIESZKANIEM i wyzywieniem przy 45h tygodniowo. Ten sam pracodawca - £280 NETTO tygodniowo Kitchen Porter. Tu juz sie ktos znalazl. Ale uwierzcie mi, znalezc kogos z dobrym doswiadczeniem jest na prawde ciezko! I tu nie chodzi o to kto ile placi..

ekonomzks
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2008 15:42

Postautor: ekonomzks » 12 maja 2008 15:43

To podaj mi namiary na tą agencje bo jakos niechce mi sie w to wierzyć

ekonomzks
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 12 maja 2008 15:42

Postautor: ekonomzks » 12 maja 2008 15:53

Moja dziewczyna ma 4 letne doświadczenie jako kelnerka,barmanka itp i jak narazie to wiecej jak 5.60 nikt jej nieoferuje(agencje)

PawelC
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2008 23:30

Postautor: PawelC » 12 maja 2008 15:56

ekonomzks pisze:To podaj mi namiary na tą agencje bo jakos niechce mi sie w to wierzyć


ekonomzks pisze:Moja dziewczyna ma 4 letne doświadczenie jako kelnerka,barmanka itp i jak narazie to wiecej jak 5.60 nikt jej nieoferuje(agencje)


Fakt faktem, ze w Londynie moze byc ciezko. Jest pare ofert, takze wlasnie w Stolicy, od £5.6 ale z bezplatnym zakwaterowaniem i wyzywieniem. Sa tez duzo lepsze oferty, jak chocby wspomniana wczesniej za ponad £300pw. Jednak ta akurat jest dla mezczyzny (preferowany).

Wyslalem Ci maila. Mam nadzieje, ze pomoze.

4rtur
Gastarbeiter
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2007 10:27

Postautor: 4rtur » 14 maja 2008 23:37

PawelC pisze:Jest pare ofert, takze wlasnie w Stolicy, od £5.6


Za takie pieniądze to może da się życ normalnie ale nie w Londynie...

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Re: Czemu nie ma juz ludzi szukajacych pracy?

Postautor: gherbid » 15 maja 2008 11:05

PawelC pisze:[...]NIE otrzymuje juz dobrych CV.
[...]
nikt juz nie chce pracowac jako np kelner(ka) czy kucharz?

No teraz mnie rozbawiłeś <lol>
Ile tytułów naukowych trzeba, aby być kelnerem? A jak potrzebujesz kucharzy to powiedz, znam przynajmniej 3 osoby, które zrobią Ci wszystko od butcherni po wielodaniowy wykwintny lunch.
Oczywiście nie za śmieszne 5-6 funtów. Tyle to możecie płacić początkującemu Chef de Sous, w pełni wykwalifikowanemu kucharzowi należy się znacznie więcej :D
A oferty dla fachowców masz przypadkiem?
Daj namiar do tej Twojej agencji rekrutacyjnej, chętnie tam się zajrzy.

PawelC
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2008 23:30

Postautor: PawelC » 15 maja 2008 11:21

Nie Chef De Sous, bo nie ma czegos takiego, i nikt nie powiedzial, ze za £5-6 bedzie pracowal Chef, bo szefowie pracuja za £8 lub £10..

Nie wiem, czy tez moge umieszczac 'namiary' bo powstanie z tego reklama. A praca w stolicy, chocby za NMW nie jest zla, jesli masz bezplatne zakwaterowanie i wyzywienie..
Ostatnio zmieniony 15 maja 2008 13:00 przez PawelC, łącznie zmieniany 1 raz.

4rtur
Gastarbeiter
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2007 10:27

Postautor: 4rtur » 15 maja 2008 11:37

PawelC pisze:Praca w stolicy, chocby za NMW nie jest zla, jesli masz bezplatne zakwaterowanie i wyzywienie..


Mam nadzieje, ze mam racje i Ci polacy ktorzy tak pracowali, ciulajac kazdego funta, mieszkajac na kwaterze od pracodawcy, jedzac w pracy i w ogle zyjac jak maszyna to wlasnie Ci o ktorych tak trobia wszedzie, ze wielka fala powrotow sie zaczela. Mam nadzieje, ze to wlasnie Ci wracaja i przestana sie ponizac. I nie mam na mysli stanowisk pracy, bo sam zaczynalem na zmywaku ale wynajmowalem pokoj i mialem swoje zycie, a mieszkanie tylko dla siebie wynajolem jak mnie juz bylo na nie stac. I zapewniam cie, ze nie ma na to szans jezeli zarabiasz £5.25 czy ile tam ta najnizsza krajowa, ktora jest po prostu kopem w dupe dla londynczykow.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 15 maja 2008 12:31

PawelC pisze:Nie Chef De Sous, bo nie ma czegos takiego, i nikt nie powiedzial, ze za £5-6 bedzie pracowal Chef, bo szefowie pracuja za £8 lub £10..

Wybacz, w tym momencie popisałeś się zerową wiedzą o kuchni. Nic dziwnego, że nie możesz znaleźc ludzi do pracy.

Junior Chef, Chef, Chef de Partie, Chef de Sous (Sous Chef), Commis Chef, Head Chef...
Jakich Ty kucharzy szukasz? Powiem Ci tak. Kumpel pracuje w sporej knajpie w Glasgow i na początku był tylko Junior Chef. Jak się okazało, że potrafi zrobić w kuchni niemal wszystko, od garmażerki, poprzez zupy, sosu i wynalazki z różnych stron świata, na deserach kończąc, to zarabia obecnie około 40K rocznie. A Twoja firma chyba szuka właśnie takich omnibusów, za minimalną stawkę. Z tego co się pytałem znajomego, to powiedział krótko - za 5,6 funta, to on w Londynie nie poszedłby nawet zamiatać.

PawelC
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2008 23:30

Postautor: PawelC » 15 maja 2008 13:00

Chef de Sous to okreslenie nie uzywane. Chef De Partie, ale nie De Sous. Jesli z sosem, to Sous Chef, wiec to kolega sie nie popisuje wiedza..

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 15 maja 2008 13:54

"bo szefowie pracuja za £8 lub £10"

Jaja sobie robisz ? £15 to jest minimum

PawelC
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 11 maja 2008 23:30

Postautor: PawelC » 15 maja 2008 14:20

Nie bede sie klocic ile wg Ciebie wyjdzie na godzine przy przeliczeniu £15kpa, i troche kultury tez nie zaszkodzi, nawet gdy sam 'robisz sobie jaja'. :x


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron