O wszystkim na tematy prawne
Lates
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2014 14:17

Wymiana pieniędzy

Postautor: Lates » 15 paź 2014 14:19

Witam wszystkich. Sprawa wygląda tak. Potrzebuję porady, w jaki sposób można przelać funty z jednego konta tak, by zrobić z nich złotówki na innym koncie. Słyszałem, że można to zrobić przez internet. Czy to jakaś specjalna oferta banków, czy jak to wygląda?

ancia
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2007 21:59

Postautor: ancia » 16 paź 2014 17:29

Zarejestruj sie na minutka.co.uk, wpisz tam numer konta na ktore chcesz wyslac kase w PL, wyciagnij karte i zakoncz transakcje ... prostrzej mozliwosci robienia przelewow nie znalazlam ;)

mimaxx
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2014 15:48

Re: Wymiana pieniędzy

Postautor: mimaxx » 20 paź 2014 12:21

Lates pisze:Witam wszystkich. Sprawa wygląda tak. Potrzebuję porady, w jaki sposób można przelać funty z jednego konta tak, by zrobić z nich złotówki na innym koncie. Słyszałem, że można to zrobić przez internet. Czy to jakaś specjalna oferta banków, czy jak to wygląda?


Ja od siebie polecam TransferWise. Cała operacja zajęła może 5 minut a pieniądze w Polsce były po paru godzinach, o ile sie nie mylę to po trzech. Nie potrzeba wysyłać żadnych dokumentów. Wystarczy się zarejestrować.
https://transferwise.com/u/c978e

Mololka
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2014 11:55

Postautor: Mololka » 26 paź 2014 11:57

Nie znam podanych stron, ale wydaje mi się, że sam przelew to za mało. Pamiętaj, że nigdy nie wymienisz pieniędzy po neutralnym kursie, tylko takim, jaki zaproponuje Ci dana strona. Najtaniej wymieniać przez kantory internetowe. Nie jest to specjalna oferta banków, tylko prywatne firmy.

Lates
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2014 14:17

Postautor: Lates » 31 paź 2014 11:30

Mololka pisze:Nie znam podanych stron, ale wydaje mi się, że sam przelew to za mało. Pamiętaj, że nigdy nie wymienisz pieniędzy po neutralnym kursie, tylko takim, jaki zaproponuje Ci dana strona. Najtaniej wymieniać przez kantory internetowe. Nie jest to specjalna oferta banków, tylko prywatne firmy.


A to jest bezpieczne i legalne? Jak rozumiem mogę zrobić przelew bezpośrednio ze swojego konta np. na konto żony, a ona otrzyma złotówki, tak?

Mololka
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2014 11:55

Odp.

Postautor: Mololka » 31 paź 2014 17:05

Kantory działają legalnie. Muszą mieć szereg zezwoleń, i spełniać wymogi co najmniej kilku ustaw. Poza tym, muszą spełniać też te same wymagania, co każda inna firma. Są bezpieczne. Nie było nigdy żadnej afery, ale zawsze warto zachować odrobinę zdrowego rozsądku decydując się na wymianę pieniędzy. Co do wymiany z jednego konta na cudze, to zależy od kantoru. Mogę podać link do kantoru, z którego sama korzystam, bo niedawno wprowadził taką funkcjonalność - https://liderwalut.pl/o-nas/aktualnosci ... a-wskazesz. Na dłużą metę lepiej jednak mieć dwa konta w różnych walutach, szczególnie że ich założenie jest co do zasady darmowe.

Lates
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2014 14:17

Postautor: Lates » 01 lis 2014 20:28

Bardzo dziękuję za polecenie lidera walut Mololka. Właśnie o takie opcje mi chodziło. A przy okazji fajnie, że kantor jest prosty w obsłudze. Kursy też są korzystne.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości

cron