Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Ewku
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 wrz 2013 14:22

Czy moge studiowac prawo bez matury w Anglii?

Postautor: Ewku » 20 lip 2014 09:46

Witam,
Mam 22 lata, w Londynie jestem ponad rok, nie przystapilam niestety w zyciu do matury.
Zawsze mnie ciagnelo do prawa, i zastanawiam sie czy moglabym podjac studia prawnicze bez matury.
Dziékuje za odpowiedzi

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Czy moge studiowac prawo bez matury w Anglii?

Postautor: aina24 » 20 lip 2014 10:37

Ewku pisze:Witam,
Mam 22 lata, w Londynie jestem ponad rok, nie przystapilam niestety w zyciu do matury.
Zawsze mnie ciagnelo do prawa, i zastanawiam sie czy moglabym podjac studia prawnicze bez matury.
Dziékuje za odpowiedzi



dla CIebie jest takie wyjscie by zrobic najpierw roczny kurs Access course- pisalam juz I nim wiele razy w tym dziale, wiec mozesz poszukac. Na koniec kursu zadaje sie egzaminy a potem dostaje sie certyfikaty, ktore wygladaja w sumie jak matura. Dodatkowo jeden z przedmiotow na kursie bedzie akademicki angielski, ktory przygotowywuje do egzaminow ILETS - byc moze universytet bedzie od CIebie tego wymagal wtedy juz bedziesz przygotowana do niego po kursie.

pewnie myslisz, ze latwiej byloby zrobic Polska mature, ale z drugiej strony jak zrobisz access to nauczysz sie pisac eseje czyli takie wypracowania jak to po pl sie mowi, a to jest podstawa na studiach, I ogolnie bedziesz robic przedmioty prawnicze, wiec ze slownictwem sie zapoznasz I na pewno ci to bardzo pomoze I bedzie ci duzo latwiej na studiach. Wiec zapisz sie na access od wrzesnia a jesli chodzi o aplikacje na studia to juz na tym kursie w tym pomagaja, ze sama nic nie musisz robic.
powodzenia:)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 20 lip 2014 10:50

http://www.kcc.ac.uk/access/#c-14EAH002

Prawie ma kazdym uniwersytecie robia te kursy to porownaj ceny, wczesniej bylo tak, ze jak nie ma sie ukonczonych 24 lat to robi sie ten kurs za darmo, ale I to trzeba wprost pytac bo nie proponuja sami.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 20 lip 2014 10:59

widze, ze troszke sie pozmienialo ale na w tym uniwersytecie na przyklad as rozne dofinansowania, wiec mozesz poczytac http://www.kcc.ac.uk/discounts/

Na kazdy uniwerytet gdzie bedziesz szukac kursu patrz czy daja na nie dofinansowania. Pomagalam kilku osobom jakis czas temu z tymi kursami I za kazdym razem udawalo sie za darmo robic, wiec Ty tez sie nie poddawaj:)

Ewku
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 wrz 2013 14:22

Postautor: Ewku » 20 lip 2014 16:56

dziekuje slicznie za odpowiedzi, bardzo pomogly:)


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości

cron