O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
armani34
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2014 05:58

Jobseeker Allowance dlaczego tak trudno

Postautor: armani34 » 26 cze 2014 06:05

Witam wszystkich serdecznie

po latach legalnej pracy tutaj zdarzyla mi sie nieprzyjemna sytuacja. Zostalem zwolniony (nieslusznie, sprawa w toku) udajac sie do jobcentre w celu rejestracji jako bezrobotny.

1. Dlaczego tak jest zew Urzedzie wymagaja ode mnie okolo 20 zaswiadczen (chyba tylko brak o dlugosci penisa) podczas gdy dane kiedy bylo odporowadzane NIN w czasach gdy pracowalem maja na wyciagniecie reki? Tym bardziej ze moj ostatni pracodawca nie jest rozmowny. Przeciez to cyrk z ta biurokracja. Zapytalem o to paniusi w urzedzie powiedziala zeby pisac do MP takie sa przepisy. Ale po co te tony papierkow jak wszystko powinno byc I napewno jest w jednym miejscu - powinno byc tak ze wklepuje NIN ma ile bylo contributions odprowadzone I juz a nie 20 zaswiadczen I 2000 pytan. To jest jakies kuriozum

2. Zarejestrowalem sie 11 czerwca, 24go mialem staiwenie sie, kolejne jest 14 lipca. Zasilkow ani widu ani slychu. Powiedziala ze miesiac zajmuje zalatwianie moze nawet dluzej. Jaki sens ma ta cala pomoc socjalna jak ja zasilku potrzebuje wlasnie teraz gdy nie mam pracy? Potem to ja sobie znajde. Co mam teraz robic pobic kogos I isc do wiezienia albo stac w kolejce za odatkowymi zupkami? To jest wszystko jakies chore . Dodam ze mialem prace part time agencja nie zaplacila na czas ciagle czekam na pieniadze

I co ja mam biedny zrobic?

armani34
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2014 05:58

Postautor: armani34 » 26 cze 2014 08:56

Z tym zwolnieniem dyscyplinarnym to ja pierwsze slysze.

Nigdzie tego nie ma w warunkach ubiegania sie o JSA ktore sa precyzyjnie okreslone tutaj:

https://www.gov.uk/jobseekers-allowance/eligibility

tak ze to jakies wymysley. Poza tym zwolnienie moze byc 'unfairm dismissal' I sprawa w trybunale sie toczy a w miedzyczasie ktos kto zostal niesprawiedliwie wyrzucony z pracy jest dodatkowo karany brakiem zasilku przez 3 miesiace ?Paranoja

To z czego zyc?

No wlasnie tez sie zanosi na to ze zaplaca mi zalegle dopiero jak wroce do pracy.

W takim razie jaki sens ma ta cala pomoc socjalna jak przychodzi co do czego to jestesmy zostawieni samymi sobie?

Bede sie opowiadal za zlikwidowaniem jobcentres I sugerowal to swojemu MP bo po co placic na tych darmozjadow jak zupelnie to nie spelnia swojej roli.

Tymczasem z czego mam zyc jakies pomysly?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 26 cze 2014 09:02

armani34 pisze:W takim razie jaki sens ma ta cala pomoc socjalna jak przychodzi co do czego to jestesmy zostawieni samymi sobie?

10 lat dymania systemu przez cwaniakow zrobilo w koncu swoje i teraz system rzuci ci wszelkie mozliwe klody pod nogi
wiekszosc z nas wyjechala z pl wlasnie przez ch... system a dzieki nielicznej grupie zapewnilismy sobie to samo tutaj ... wszyscy ciagle szukaja wszystkiego po polsku to nawet system im zmienili na bardziej polski :roll:
jak nastepnym razem spotkasz cwaniaka co kantuje na benefitach to nie zapomnij mu podziekowac

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 cze 2014 09:34

armani34 pisze:zwolnienie moze byc 'unfairm dismissal'


Nie nie moze.

armani34
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2014 05:58

Postautor: armani34 » 26 cze 2014 09:51

A czy to prawda ze muzulmanie sa uprawnieni do zlozenia wnioskow o chate socjalna na kazda zone? A zony moga miec one az 4.

Nie dymalem systemu wczesniej normalnie pracowalem conajmniej dwa lata.

Emigrantka oczywiscie 'unfair dismissal' nie czepiaj sie literowek

Dziekuje za wskazowki

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 26 cze 2014 09:54

armani34 nikt nigdzie nie napisal ze dymales system :roll:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 cze 2014 09:54

armani34 pisze:A czy to prawda ze muzulmanie sa uprawnieni do zlozenia wnioskow o chate socjalna na kazda zone? A zony moga miec one az 4.



Oczywiscie ze tak - a dlateczego niby nie?

Z kazda zona musza miec osobny dom ci Muzulmanie.

Przeszkadza ci?

Wez pod uwage ze ci Muzulmanie czesto sie w UK urodzili i sa BRYTYJCZYKAMI a nie blada dupa ktora po 2 latach po zasilki lata.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 26 cze 2014 09:57

na koze za zone mieli a na chate brakuje? :twisted:

armani34
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2014 05:58

Postautor: armani34 » 26 cze 2014 09:57

emigrantka pisze:
armani34 pisze:A czy to prawda ze muzulmanie sa uprawnieni do zlozenia wnioskow o chate socjalna na kazda zone? A zony moga miec one az 4.



Oczywiscie ze tak - a dlateczego niby nie?

Z kazda zona musza miec osobny dom ci Muzulmanie.

Przeszkadza ci?

Wez pod uwage ze ci Muzulmanie czesto sie w UK urodzili i sa BRYTYJCZYKAMI a nie blada dupa ktora po 2 latach po zasilki lata.


No ale w praktyce potem czesto zdarza sie ze gniezdza sie w jednym domu a np trzy kolejne wynajmuja a to juz chyba crime co nie?

To juz zdaje sie mamy odpowiedz czemu ich sie tutaj tyle namnozylo

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 cze 2014 09:59

a .. cie to obchodzi?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 26 cze 2014 09:59

armani bez grosza przy dupie... zmien nicka na primark albo scope


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 35 gości

cron