Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
Pinkman
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2014 14:13

Mój plan na wyjazd do UK - czy jest dobry?

Postautor: Pinkman » 25 cze 2014 14:22

Witam!
Od przyszłego roku szkolnego będę uczęszczał do klasy maturalnej. Na maturze będę zdawał matematykę oraz fizykę na poziomie rozszerzonym. Po ukończeniu szkoły chciałbym wyjechać do UK i tam podjąć pracę za minimalną stawkę. Szlifowałbym język, zrobiłbym sobie certyfikat TOEFL lub IELTS i po roku lub dwóch chciałbym podjąć studia w UK. Już co nieco czytałem na temat studiów w UK i wiem, że są one płatne, ale można wziąć pożyczkę na czesne. Dodatkowo na własne utrzymanie podczas studiów miałbym swoje oszczędności z pracy przed studiami oraz mógłbym podjąć pracę part-time podczas studiów. Co myślicie o moim planie? Czy to wypali? Chciałbym zacząć żyć, pracować i studiować w UK, ponieważ w mojej ocenie będę tam miał większe możliwości rozwoju niż w Polsce.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 25 cze 2014 14:24

Chyba ci sie cos pomylilo - certyfikat TOEFL jest dla ludzi ktorzy znaja jezyk biegle na poziomie native speaker i chca pracowac jako nauczyciele jezyka angielskiego a nie sami sie go ucza,

Pinkman
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2014 14:13

Postautor: Pinkman » 25 cze 2014 14:51

blondynek pisze:pozyczki studenckie sa dla osob ktore przebywaja tu min. 3 lata


Czy to się zmieniło w ostatnim czasie? Bo czytałem w starszych wątkach, że każdy obywatel UE może ubiegać się o pożyczkę na czesne na studia w UK.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 25 cze 2014 15:16

blondynek pisze:pozyczki studenckie sa dla osob ktore przebywaja tu min. 3 lata


Zawsze moze wyjechac do Szkocji....


A pomijajac juz inne szczegoly, pomysl wyjazdu bezposrednio po maturze jest dobry.

Pinkman
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2014 14:13

Postautor: Pinkman » 25 cze 2014 17:44

Na temat rekrutacji doczytam jak już będę chciał iść na studia. :) Chciałbym tylko Was zapytać czy taka droga będzie dobrym wyborem:
1. Wyjazd do UK.
2. Praca, nauka języka, wyrobienie certyfikatu językowego i odłożenie jakiejś sumy.
3. Aplikacja na studia.

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 28 cze 2014 12:46

dobrze by bylo, gdybys mial tu kogos 'z zapleczem' na poczatek

dario44
Gastarbeiter
Posty: 34
Rejestracja: 03 paź 2014 12:36

Postautor: dario44 » 07 paź 2014 11:32

Kogoś kto mógłby Cię kierować w załatwianiu formalności administracyjnych ,urzędowych itd. Samemu będzie Ci na pewno ciężej z tym wszystkim załatwianiem.


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości

cron