Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Linux16
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2014 19:38

Wyjazd do pracy na wakacje

Postautor: Linux16 » 19 cze 2014 19:47

Witam mam na imię Paweł , i w te wakacje zamierzam pojechać pierwszy raz do Londynu aby pracować na budowie.
Mam do was parę pytań
1. Czy dla polaka najlepiej by było szukać mieszkania na greenford , widziałem że ceny za miejsce w pokoju nie schodzą poniżej 50 funtów , to trochę drogo czy dało by się taniej ?
2. Jak się przygotować do tego wyjazdu , język , komunikacja publiczna , ile pieniędzy wziąć na początek ?
3. Jak najskuteczniej szukać pracy na budowie , kolega opowiadał mi że najlepiej chodzić od budowy do budowy i pytać ?
4. Gdzie i kiedy zacząć szukać tanich biletów lotniczych zamierzam wyjechać ok 10 lipca ?

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Re: Wyjazd do pracy na wakacje

Postautor: marekleyton » 19 cze 2014 20:27

Linux16 pisze:Witam mam na imię Paweł , i w te wakacje zamierzam pojechać pierwszy raz do Londynu aby pracować na budowie.
Mam do was parę pytań
1. Czy dla polaka najlepiej by było szukać mieszkania na greenford , widziałem że ceny za miejsce w pokoju nie schodzą poniżej 50 funtów , to trochę drogo czy dało by się taniej ?
2. Jak się przygotować do tego wyjazdu , język , komunikacja publiczna , ile pieniędzy wziąć na początek ?
3. Jak najskuteczniej szukać pracy na budowie , kolega opowiadał mi że najlepiej chodzić od budowy do budowy i pytać ?
4. Gdzie i kiedy zacząć szukać tanich biletów lotniczych zamierzam wyjechać ok 10 lipca ?


echh juz nawet nie chce ci sie poszukac ..

1. chodzenie od budowy do budowy nic ci nie da, oficjalne budowy nie zatrudnia cie jesli nie masz :

1.NIN
2.UTR
3.CSCS

co to takiego poszukaj na forum

po drugie praca na czarno???? hahha jak chcesz pracowac za darmo to pewnie jak najbardziej tak

odpowiedz na najwazniejsze pytanie ile wziasc pieniedzy... ile mozesz chlopie bo tu dla przyjezdnego wszytko jest cholernie drogie a zanim znajdziesz jakas robote / wyszarpujac ja z rák setki rumunow i bulgarow ktorzy jak ty maja wakacje / cos musisz jesc i gdzies spac...

PS 50 f za tydzien podnajmowania to superkowo.... ciesz sie ze nie 100...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 19 cze 2014 21:04

a gdzie chlopaczyna pisze o pracy na czarno? bo nie widze.... Marzceku.. pokaz palcem?


pisze na wakacje - czyli standard ze zanim pozalatwia formalnosci wyda kase to wakacje juz mina i tylko mase kasy straci

ja rozumiem ze tu nigdy nie byl ale glowkowac ze 50 na tydzien za pokoj to duzo - lekka przesada bo o takich sprawach mozna info wszedzie znalezc nie wariata z siebie robic na wstepie, no chyba ze pokoj 5 osobowy to i po 20 na tydzien na lebka wtedy moze wyjdzie... ewentualnie te szopy w ogodkach wynajmowane nielegalnym Azjatom - bez pradu/wody itd ale TANIO

:roll:

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 20 cze 2014 00:30

jak to sie tu mowi - najpierw praca, potem mieszkanie

zalezy gdzie znajdziesz prace tam szukaj pokoju, zebys nie musial wydawac za duzo na przejazdy, i zeby nie zajmowaly ci one po 2h w jedna strone

Linux16
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2014 19:38

Postautor: Linux16 » 20 cze 2014 16:25

No tak ale na początek muszę gdzieś mieszkać , dlatego kolega który był już w Angli (też zresztą robił na budowie ) mówił że najlepiej na początek u rodziny niestety nie mam tam nikogo.
A co to tej roboty to jadę tam na czarno , jest ryzyk że mi nie zapłacą ale trudno trzeba czasem zaryzykować poza tym , na budowie będę chciał aby mi wypłacona pieniądze na koniec dania o ile będzie taka możliwość.

A jak z językiem czy naprawdę jest aż taki niezbędny nawet dla budowlańca ?
Na co w szczególność uważać w Londynie i o czym się dowiedzieć przed przyjazdem

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 20 cze 2014 20:23

Czy jezyk potrzebny dla budowlanca????

Nieee Skad , tu Kazdy umie po polsku zreszta po co angielski, Jesli powiesz po prostu , ze :
".... Trzeba wzmocnic legar nosny Bo w konstrukcja moze nie wytrzymac naprezen ..." Angol w mig pojmie o co biega...

No comment ..... :)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 20 cze 2014 22:37

na budowie będę chciał aby mi wypłacona pieniądze na koniec dania


:shock:

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 20 cze 2014 22:48

Ja mysle ze w Polsce dalej funkcjonuje stereotyp, ze tutaj wystarczy przyjechac i funty z ulicy grabiami grabic...
Mozna sie delikatnie zdziwic...

MrSexy
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 19 cze 2014 03:36

Postautor: MrSexy » 20 cze 2014 23:47

to tez, a ja pomyslalem, ze na wsiach w pl to tak jest, ze jak ktos potrzebuje pomocy czy to w polu czy na budowie to bierze robotnika I placi mu dniowke stad mysla, ze w Anglii tez tak jest ale sie mozna rozczarowac.

Linux16
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2014 19:38

Postautor: Linux16 » 21 cze 2014 17:10

To co jest duże ryzyko z praca na czarno , to co byście mi radzili zrobić?
Pisałem tak po kolega pracował tam na czarno na budowie i całkiem mu dobrze poszło, ,poza tym chcę tam jechać tylko na pomocnika raczej nie będę potrzebował mówić o konstrukcji nośnej .

MrSexy
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 19 cze 2014 03:36

Postautor: MrSexy » 21 cze 2014 17:24

jakby koledze tak dobrze tam było to by siedział do tej pory pewnie.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 21 cze 2014 18:20

Linux16 pisze:To co jest duże ryzyko z praca na czarno , to co byście mi radzili zrobić?
Pisałem tak po kolega pracował tam na czarno na budowie i całkiem mu dobrze poszło, ,poza tym chcę tam jechać tylko na pomocnika raczej nie będę potrzebował mówić o konstrukcji nośnej .


na czarno to on pewnie tanczyl na rurze w "BLUE OYSTER"....tylko glupio bylo sie przyznac to ci wcisnal kit o budowie...

czleku tu kazda budowa jest monitorowana , Health & Safety nie puszcza nikogo....a zreszta ...

nio tak bo pomocnik nie musi w sumie znac angielskiego bo po co... a moze to chodzilo o tancerza na rure....

Linux16
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2014 19:38

Postautor: Linux16 » 29 cze 2014 21:10

Macie może wiec dla mnie jakieś rady nie licząc tego aby ni9e jechać

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 29 cze 2014 23:00

A jedz chlopie Jesli tylko chcesz ;) w koncu wakacje. Pamietaj tylko wez ze soba zapas kasiory

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 29 cze 2014 23:23

otwarty bilet powrotny plus £1000.00 na miesiac licz zeby pod mostem nie spac/nie wyjadac ze smietnikow/nie zasuwac z buta z jednego konca Londynu na drugi.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 19 gości