O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Bravo Paulina!!-Protest przeciw traktowaniu Polaków w UK.

Postautor: Gonzo » 20 kwie 2008 23:25

20-letnia studentka psychologii University of Derby, Paulina Załęczna, przejdzie pieszo trasę z Bełchatowa do angielskiego Derby w ramach protestu przeciw traktowaniu Polaków na Wyspach jako taniej siły roboczej.

"Anglicy powinni lepiej nas traktować, a jesteśmy oszukiwani już na początku pobytu na Wyspach, bo haracz od załatwienia pracy pobierają agencje pośredników – dodaje."

A jednak są w Wielkiej Brytanii porządne Polki z honorem ..

http://wiadomosci.onet.pl/1725736,28350 ... osceu.html

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 21 kwie 2008 00:11

Mi sie wydaje, ze gdyby sie czolgala, to mialoby to wiekszy wydzwiek :)

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 21 kwie 2008 00:23

Ja bym sugerował przejście na kolanach po rozsypanym grochu połączone z biczowaniem się dziewięcioma kotami.
P.S. Trzymam za nią kciuki przy przechodzeniu Kanału. Myślę, że naprawdę przydałby się jej dobry zestaw do nurkowania :roll:

user536883
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2007 16:20

Postautor: user536883 » 21 kwie 2008 09:55

a moze by tak zaprotestowala przeciwko traktowaniu Polakow w Biedronce, polskim Tesco, i innych hipermarketach;
w Polsce Polak jest gnojony w pracy, w urzedzie i cos nikt z tym nic nie robi, czemu to Gonzo?
toz tych pracach Polak jest tania sila robocza, co tam tania - darmowo sila robocza, i to u siebie w kraju

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 21 kwie 2008 18:33

gherbid pisze:P.S. Trzymam za nią kciuki przy przechodzeniu Kanału. Myślę, że naprawdę przydałby się jej dobry zestaw do nurkowania :roll:


Polak nie przejdzie?
Panie, nie takie rzeczy my ze szwagrem po pijaku robili... :lol:

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 21 kwie 2008 18:44

Anglicy powinni lepiej nas traktować


czemu ? mamy juz tu jedna grupe uprzywilejowanych swietych krow, po co nam komu kolejne. zeby wzmagac nastroje niecheci wobec imigrantow tym razem z Polski ?

haracz od załatwienia pracy pobierają agencje pośredników – dodaje.

bo agencje pracy to takie file caritasu i powinny zalawiac prace za bog zaplac

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 22 kwie 2008 01:46

gherbid pisze:Ja bym sugerował przejście na kolanach po rozsypanym grochu połączone z biczowaniem się dziewięcioma kotami.
P.S. Trzymam za nią kciuki przy przechodzeniu Kanału. Myślę, że naprawdę przydałby się jej dobry zestaw do nurkowania :roll:


:lol: :lol: :lol:

miej litosc,mam zakwasy na brzuchu

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 22 kwie 2008 08:59

Nie mam litości i mam czarny pas w poniżaniu :twisted:
Bo co to za protest? Że się na piechotę przejdzie? Kogo to obchodzi?
Jakby podróżowała uczepiona goleni samolotu - to byłby dopiero wyczyn...
A jogging? I ciekawe jaką trasą? Wzdłuż autostrady? Skończy się tak, że się nawdycha spalin, dostanie raka i nie dotrze do celu.
Cały protest szlag trafi...
Jeżeli chodzi o powodzenie tego, ehem, protestu, to myślę, że dziewczyna ma szanse mniejsze niż sprinter na polu minowym.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 22 kwie 2008 09:40

nie wiem z jakich agencji pracy tak Pani kozystala ze przeciwko nim protestuje ale pobieranie oplat przez agencje pracy jest w uk ZABRONIONE, a to ze firma placi agencji wiecej niz ona pracownikowi to juz jak u Artura79

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 22 kwie 2008 10:47

Agencje pracy w Wielkiej Brytanii zbiły fortunę na oszukiwaniu przybyłych do pracy Polaków.Dostać od nich pieniądze za bank holiday,uczciwie policzone nadgodziny graniczy z cudem.Brytyjska uczciwość jest taka sobie,bo liczy się tania siła robocza.

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 22 kwie 2008 10:54

Wiesz, niedaleko mieszka ekipa Polaków zatrudniona przez LinkLife.
Żyją jak w obozie, stłoczeni w małym domku. Agencja rżnie ich na każdym kroku, bezczelnie. Gdy mówiłem im, żeby się nie dali, żeby się postawili, zwrócili do związków zawodowych, zgłosili wyzysk i skandaliczne warunki, to robili cielęce miny i stękali: eeeeee, a może lepiej nie? Bo jak nas wywalą, to co wtedy?
Dynamika stada owiec. Takich mi nie żal.
Siedzą, narzekają, na sugestię aby sami poszukali sobie pracy reagują przerażeniem, języka nie znają i nie chce im się go uczyć, bo mają mówiącego po polsku tresera, który nimi kieruje...
Kto tu jest winien? Agencja? Czy ludzie którzy są pozbawieni charakteru i nawet nie potrafią się postawić i walczyć o swoje?

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 22 kwie 2008 11:44

Tak Gonzo. Paulina znalazła świety sposób na apel!



Jest to apel o zauwazenie jej wlasnej osoby ;)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 22 kwie 2008 11:51

Gonzo: Agencje pracy w Wielkiej Brytanii zbiły fortunę na oszukiwaniu przybyłych do pracy Polaków.Dostać od nich pieniądze za bank holiday,uczciwie policzone nadgodziny graniczy z cudem.Brytyjska uczciwość jest taka sobie,bo liczy się tania siła robocza.


Polscy pracodawcy w Polsce zbili fortune na oszukiwaniu rodakow. Dostac od nich uczciwa pensje graniczy z cudem. Polska uczciwosc jest taka sobie bo liczy sie zeby wyruchac rodaka, ten nic nie zrobi bo boi sie stracic prace.
(na szczescie to mija bezpowrotnie)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 46 gości

cron