O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Paszport brytyjski - taki wstyd!

Postautor: Gonzo » 17 kwie 2008 10:48

To tak jakby ubiegać sie o paszport pijaka, brudasa, awanturnika i dresiarza za jednym razem. Po to żeby mnie brali za "angola" w Hiszpanii, Grecji czy Włoszech, aby dostać po głowie w krajach Bliskiego Wschodu i być kojarzonym z pedofilią i seksik turystyką w Tajlandii. Nie dziekuję.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 17 kwie 2008 10:50

nie dziekuj tobie i tak by nie dali

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 kwie 2008 10:53

to tak jakby jechac do stanow bez upokarzajacej rozmowy z konsulem, miec prawo do kupy benefitow, okrrrropne :)

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 17 kwie 2008 11:12

Paszport Brytyjski. To tak jakby miec dwa obywatelstwa i tyle. 8)


Polskie, kraju malo znaczacego na arenie miedzynarodowej, wciaz targanego wstrzasami mniejszymi i wiekszymi, wciaz biednego, ktory jednak kochasz, poniewaz.... kochasz

Brytyjskie, kraju rozwinietego, jednego z najlepiej zorganizowanych na swiecie, szeroko respektowanego i powazanego. Jednego z najstarszych w Europie, z ogromna kultura i tradycja, kraju otwartego i bogatego.

Widzisz Gonzo cos w tym zlego?

Aha, nie uogolniaj, poniewaz przy uogolnieniu Polska wypada duzo gorzej niz GB.

Juz predzej zaciupaja Polaka niz Brytyjczyka, poniewaz Polska i tak nic nie zrobi, co najwyzej popierdola troszke w radiu i na Onecie. Dla brytyjczykow to mozebyc pretekst do kolejnej "misji pokojowej" ;)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 17 kwie 2008 13:20

Gonzo pisze:Po to żeby mnie brali za "angola" w Hiszpanii, Grecji czy Włoszech,


Gonzuniu, nie przejmuj sie, ciebie niezaleznie od posiadanego paszportu wszedzie beda brali tylko za idiote :lol:

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 17 kwie 2008 13:24

Może nie tyle za idiote co za Gonza... na pewno. Ciekawe jak Gonzo pije piwo mając taki długi nos.


Swoją droga to jestem ciekawy jak Gonzo czesze swoje futerko. Szczotką? Grzebieniem? Nie wiem.

SaraMruk
Gastarbeiter
Posty: 34
Rejestracja: 15 kwie 2008 10:04

Postautor: SaraMruk » 17 kwie 2008 13:41

Do user...
no tak, ciekawe jak pije i czym sie czesze?
co z twoja wyobraznia? juz dawno powinna rozwiklac twoje wielkie rozterki :lol:
Pozdrawiam

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 17 kwie 2008 13:47

Nie da rady... Przychodzą mi na wyśl same dziwne obrazy.

Nos zawiązany na kokardkę....

Nos przywiązany do ucha....

Moze On pije nosem...?

A co do czesania, to kreatywność Gonza (patrz Turbina Gonza) jest niewyobrażalna i pewnie wymyślił juz urzadzenie, takie szczotki jak na myjni, wchodzi, szast prast i uczesany. 8)

user536883
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2007 16:20

Postautor: user536883 » 20 kwie 2008 12:54

a mnie Gonzo w Egipcie na wylocie do UK przetrzymali bo nie mogli znalezc wizy do UK w moim polskim paszporcie, a bilet mialem w jedna strone, musialem sie tlumaczyc ze Polska jest od dawna w UE i tam mieszkam i pracuje, poz atym bilet byl kupiony w UK i na nim przylecialem, po 15 minutach potwierdzili, ze polski paszport to UE i do UK moge sobie bez wizy wleciec;
teraz Malezja to samo, ale krocej trwalo sprawdzanie tego faktu;
Tajlandia, na angielskim paszporcie mozna przebywac do 90 dni bez wizy, na polskim za 2 tyg. wize lotniskowa trzeba zaplacic, i jeszcze bywaja przypadki ze Polaka w Tajlandi na granicy przepytaja czy aby pracy tam u nich nie podejmie;
znajomy do Izraela polecial, z UK, Anglikow wpuscili bez problemu, jego cofneli,

dodam Gozno ze po swiecie latamy na wakacjie za pieniadze w UK zarobione bo w Polsce to meilismy tylko kartki do Urzedu Pracy po comiesieczny podpis, a o egzotycznych podrozach moglismy sobie pomarzyc jedynie;

wzdycham do wielu atrakcyjnych lotow przez panstwa zatoki perskiej na azje, stopover by sie przydal, na angielskim paszporcie nie ma problemu z wyjciem z lotniska, a na polskim sie nie da tak latwo, wiza potrzebna, wize ktora trudno dostac

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Re: Paszport brytyjski - taki wstyd!

Postautor: anmi » 20 kwie 2008 15:42

Gonzo pisze:To tak jakby ubiegać sie o paszport pijaka, brudasa, awanturnika i dresiarza za jednym razem. Po to żeby mnie brali za "angola" w Hiszpanii, Grecji czy Włoszech, aby dostać po głowie w krajach Bliskiego Wschodu i być kojarzonym z pedofilią i seksik turystyką w Tajlandii. Nie dziekuję.
spieprzaj dziadu :lol:

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 20 kwie 2008 16:24

"Tam Ojczyzna moja gdzie mi więcej zapłacą"---oto żałosna filozofia sporej części Polaków w UK.Nie wracajcie dziady bo ten kraj nie potrzebuje takich jak Wy.

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 20 kwie 2008 16:52

Gonzo pisze:"Tam Ojczyzna moja gdzie mi więcej zapłacą"---oto żałosna filozofia sporej części Polaków w UK.Nie wracajcie dziady bo ten kraj nie potrzebuje takich jak Wy.
Ojczyzna moja jest tam gdzie są moje korzenie i gdzie sie urodziłem ,a nie tam gdzie mieszkam,bo to jest tylko moje miejsce zamieszkania.Kocham Polskę za to jaka ona jest ,nie kocham jej za rządy które ją prowadzą ,kocham ją za lasy ,rzeki ,jeziora i piękne góry ,nie kocham jej za korupcje ,złodziejstwo i ubóstwo. Wyjechałem z polski nie za pieniądzem, tylko za lepszym życiem dla moich dzieci. Tutaj nie martwię się o to czy jutro będę miał co synowi dać do szkoły na śniadanie, w Polsce niestety bywa różnie :-( Więc pluszaku nie zabieraj głosu, jeśli Ciebie to nie dotyczy

user536883
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2007 16:20

Postautor: user536883 » 21 kwie 2008 01:31

jak na razie to w zagranicznych mediach pisza takie artykuly "Polska banda okradla samochod Joschki Fischera" "Polacy zamordowali.." "Polacy ukradli..." Polacy zrobili to czy tamto zlego, nie pisza o Anglikach, a w Hiszpani wygladaja angielskich turystow bo ci przywoza kase i napedzaja turystyke; pojechalemna Majorke na dowodzie osobistym, Anglicy tylko pokazywali paszport przez szybe, a moj polski dowod pogranicznik wzial do zeskanowania, w Rzymie tak samo;

w Polsce nikogo nie obchodzilo czy mam prace, z czego zyje, zapamietalem sobie dobrze jak zeby przezyc zbieralem grzyby na jesieni 2004, w skupie za caly dzien zbierania i przejscia ponad 20 km dostalem az 3 pln, a potem w urzedzie pracy przy skladaniu comiesiecznego podpisu uslyszalem (bo jakas menda doniosla) ze ja na grzybach zarabiam, a deklaruje ze zarobilem 0 pln, a zarabialem po 3 pln na dzien bo grzybow malo, robaczywe duzo odrzucali mi w skupie, za 3 pln moglem sobie kupic maly chleb i tandetna konserwe, tak mialem dobrze w tym polskim "raju" pojawila sie szansa wyjazdu do UK to wyjechalem i obcy kraj dal mi wiecej jak moj wlasny, dal mi prace i godziwe zycie, nie martwie sie teraz co ja do garnka wloze, ten kraj dal mi normalnosc,w PL to jedyna prace jaka mialem to na czarno u takiego co to pracownikow na dzien dobry wyzywal od "chamow pie...*lonych" sam sie rozbil drogim dodge a potem mercedesem a pracownikom tygodniami wyplat nie placil "bo nie mial z czego", a dzisiaj u mnie w pracy general manager co jakis czas zaprasza na grill w barze, na koszt firmy, a piwo stawia za wlasne pieniadze;

masz racje Gonzo ze nie wrocimy bo ten kraj nigdy nas nie potrzebowal, my nie chcemy wracac, jade tam gdzie mnie potrzebuja,oferowalem swoje kwalifikacjie Polsce, nie chciala, przez kilka lat nie moglem znalezc nic, poza jedna prace na czarno u chama, bo liczyly sie uklady, znajomosci, a nie kwalifikacjie, ale juz w takim UK nikt nie zwracal uwage ze dyplom z PL, dostalem prace bez problemu w zawodzie w jedne interview, i godziwe, normalne zycie;
i nigdy nie zapomne tego co w PL mialem, po calym dniu lazenia po lesie, tych 3 pln na reku, co wystarczalo na maly chleb i paskudna w smaku konserwe, nie zapomne tego buractwa poslkich pracodawcow i urzednikow, do dziadostwa NIE WROCE

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 21 kwie 2008 08:56

Gonzulinio. To nie ja zostawilem Polske swojemu losowi. To Polska zostawila mnie.

user536883
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2007 16:20

Postautor: user536883 » 21 kwie 2008 09:52

Gonzo pisze:Nie wracajcie dziady bo ten kraj nie potrzebuje takich jak Wy.


to Gonzo wyjasnij nam kogo ta Polska potrzebuje

bo w ostatnich latach Polska nie potrzebowala ludzi wyksztalconych, myslacych za siebie, z jezykami, patriotow,zdolnych , inteligentnych, wyrzucila ich do UK czy gdzie indziej
potrzebowala za to ludzi o wypranych mozgach, chamow, gburow, burakow ktorzy nie majac matury nagle zostawali kierownikami i sobie PL do dzisiaj chwala


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 80 gości

cron