O wszystkim na tematy prawne
gajos77
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2008 23:48

Postautor: gajos77 » 19 kwie 2008 13:15

Mam jeszcze jedno pytanie czy legalne jest ze moj pracodawca zatrzymal mi pierwsza wypklate jako depozyt i wyplate otrzymywalem z tygodniowym iopoznieniem. i drugie pytanie czy jesli robie nadgodziny ( przez 2 tygodnie pracowalem po 66h tygodniowo) to czy powinni mi zaplacic wiecej za te nadgodziny i czy powinienem podpisac jakies pismo ze sie zgadzam na te nadgodziny. Sprawa wygladala tak ze nie mogli znalezc nikogo i poinformowali mnie tylko ze jak chce pracowac to bede robil double dopoki kogos nie znajda

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 19 kwie 2008 21:01

drogi Gajosie, to wszystko zalezy od twojego kontraktu i papierkow ktore podpisales. Jest norma w wielu firmach zatrzymywanie tzw depozytu ktory zostanie ci zwrocony jak odejdziesz z pracy,wiem ze to zazwyczaj nie przekracza jednego tygodnia, niewiem czemu u ciebie az jeden miesiac,sprawdz kontrakt.

Co do nadgodzin...uwazam ze powinienes miec zaplacone jesli masz placone za godziny. Jest limit godz tyg, nie pamietam dokladnie 40? ....no chyba ze podpisales deklaracje ze zgadzasz sie na prace powyzej 48 godz to wtedy sorry... :lol:

jesli sie myle.....poprawcie mnie :lol:

gajos77
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2008 23:48

Postautor: gajos77 » 19 kwie 2008 23:31

deklaracji o nadgodzinach nie podpisywalem

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 19 kwie 2008 23:36

Jesli masz na mysli czy powinni zaplacic ci "wiecej", tzn stawke przewyzszajaca twoja normalna stawke to nie, nie musza. Nadgodziny moga byc placone jak zwykle godziny pracy.


Na P45 masz kwote obejmujaca wszystkie payslipy (pozycja 8 This employment pay and tax). Czyli tyle zaliczki za ciebie zaplacili. Wpisywali tax zero bo po prostu podales im ze to twoja pierwsza praca, wiec tax placili tak zeby ci go nie nadplacic. Czyli prawdopodobnie w ogole nie masz zwrotu.

Sa takie kalkulatorki w necie, ktore obliczaja czy nalezy ci sie zwrot i ile. Po prostu sobie sprawdz.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 25 gości

cron