O wszystkim na tematy prawne
monia28
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2008 11:18

Oszukana przez NatWest Welcome - co robić?

Postautor: monia28 » 05 kwie 2008 11:45

Witam. Jestem smutna z powodu oszukania mnie przez bank NatWest. Czytając reklamy tego banku, zdecydowałam się otworzyć tam konto. Skusiła mnie niska opłata za prowadzenie konta i obsługa telefoniczna w języku polskim. Cudownie! -pomyślałam i z uśmiechem na twarzy pobiegłam do banku. Wszystko było dobrze do czasu. Za przelew do Polski na konto innego banku niż PKO BP pobrali opłatę w wysokości 27 funtów.
Najgorsze co mnie spotkało w tym banku to ta historia: podpisałam umowę o dostarczanie usług internetowych z pewną siecią oraz o automatyczne pobieranie pieniędzy z konta. 25 marca, kiedy powinnam uregulować pierwszy rachunek za internet, sieć ta chciała pobrac pieniądze z konta, ale nie było ich wystarczająco. Dostałam od nich wiadomość, ze spróbują 31 marca. 27 wpłaciłam wieksza sumkę pieniędzy na moje konto. 1 kwietnia . sprawdziłam historię rachunku i sie zszokowałam.
25 marca bank pobrał sobie 38 funtów opłaty za nic (za to, że ta sieć chciała pobrac pieniadze), bank im tego nie zapłacił w formie debetu, tylko zabrał moje pieniadze!
Nienawidzę ich za takie traktowanie.
Ufałam im jako instytucji, w której moje pieniądze są bezpieczne, okazało się, że to najbardziej niebezpieczne i podstepne dla nich miejsce.
Nie dajcie się zwieść reklamie, są inne banki. Pozdrawiam. [/i]

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 05 kwie 2008 14:48

Za przelew do Polski na konto innego banku niż PKO BP pobrali opłatę w wysokości 27 funtów.


Dosc drogo ale nie rzaco drogo. Przelew w Nationwide to chyba okolo £20.

25 marca bank pobrał sobie 38 funtów opłaty za nic (za to, że ta sieć chciała pobrac pieniadze), bank im tego nie zapłacił w formie debetu, tylko zabrał moje pieniadze!


Jest to oplata karna za probe przekroczenia limitu konta. Znowu, dosc drogo (Nationwide £20) ale nie razaco drogo. Tymi oplatami zajmowala sie zreszta komisja nadzorujaca banki. Sa bowiem zbyt wysokie.


To gdzie to oszustwo bo nie zauwazylem?

monia28
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2008 11:18

Postautor: monia28 » 05 kwie 2008 15:14

Może dla Ciebie wszystko w porzadku, bo jesteś bogaty albo znasz się na prawie bankowym, albo jesteś z ich kliki , ale ja nie i nie podoba mi się opłata za próbe przekroczenia limitu konta w wysokości 38 funtów. Nie rozumiem co to znaczy : pojmuję to jako przewinienie wobec banku, które on sobe rekompensuje pobraniem duzej kasy. Na mój rozum, jako człowieka, który nie chciał nic wyłudzić, nie dopilnował tylko terminu- to oszustwo. Chodzi o wysokość kary, brak możliwości cofnięcia tego(n.p. dlatego,ze to pierwszy raz) i niezrozumienia wyrażenia: próba przekroczenia limitu konta w tej konkretnej sytuacji.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 05 kwie 2008 19:33

Oczywiscie. Jestem wykszlaciuchem zUkladu, wiec bez watpienia z ich kliki :lol: :lol: :lol:


A moze bys grzecznie napisala zeby ci pomoc, moja droga? Zapewne wtedy wkleilbym to:

http://news.bbc.co.uk/1/shared/bsp/hi/p ... _14day.pdf

Wpisz swoje dane i wyslij do banku listem poleconym. Mozesz nieco zmienic tekst - zamiast lacznej kwoty z ostnich szesciu lat wpisz date kiedy pobrai ci oplate. I usun ostatni paragraf, ten z sadem, bo to za mala kwota.

A na drugi raz dobra rada: czytaj umowy. Nawet te pisane drobnym druczkiem. Uslysze teraz "dziekuje"?

monia28
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2008 11:18

Postautor: monia28 » 05 kwie 2008 19:37

Dziękuję serdecznie i życzę miłego weekendu.
Pozdrawiam.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 05 kwie 2008 20:04

Rowniez milego weekendu :)

user407233
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 08 lut 2008 01:28

Postautor: user407233 » 08 kwie 2008 22:54

sorry monia ale kolega ma racje

najpierw czytaj umowe i wszystko pod czym sie podpisujesz

i prosze nie tlumacz sie ze to 1 raz, bo jak ci fotokamera zrobi fotke to tez napiszesz aby ci anulowali bo to pierwszy raz, takie jest zycie a za bledy trzeba placic

jesli chodzi o przelew to nat west nie pobira oplat za przelew do pko bp bo maja podpisana umowe, a za inne banki sobie naliczaja

moja rade niech ktos z twoich bliskich otworzy konto sobie w inteligo ty robisz przelew na to konto , nastepnie logujesz sie na www. inteligo.pl i robisz przelew na wlasciwe konto lub zostawiasz na inteligo w ten sposob masz pelen dostep do swoich pieniedzy

pozdrawiam

mb
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 07 paź 2007 18:19

Postautor: mb » 10 kwie 2008 08:35

Mialam kiedys przypadek, ze zostal pobrany direct debit, ktory skasowalam. Natwest przysadzil kare wlasnie chyba na £38. Zadzwonilam do nich, powiedzialam, ze kasowalam ten direct debit. Oni na to, ze zrobilam to za pozno, ze powinnam dac im 3 dni na skasowanie. Ja im na to, ze w dobie komputerow, internetu i podobnych wynalazkow mozna to robic szybciej. Oni na to, ze tak jest w umowie malym druczkiem. To ja im na to, ze sorry, ale kto czyta maly druczek (no co, nie mialam nic do stracenia). Po takiej wymianie pileczek pan stwierdzil, ze no dobra, cofna mi kare, bo to pierwszy raz, moglam nie wiedziec, jestem dobrym klientem, bla bla bla. Moze warto zadzwonic i pogadac?

andrzejkania5
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2008 18:33

Postautor: andrzejkania5 » 18 kwie 2008 18:53

jeden z najgorszych i najdrozszych bankow w uk ( oczywiscie moge sle mylic) a kazdy pracownik swoj popiera ja nie pracyje w banku a radze otworz normalne konto w banku dla normalnych ludzi konto welkam to jest konto dla dzieci doslownie i w przenosni TAK UWAZAM ALE MOGE SIE MYLIC ZA CO BANK NINIEJSZY Z GORY PRZEPRASZAM ABY SIE NE MSCIL

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 18 kwie 2008 19:33

Ja tam raczej slyszalem nie naljlepsze opinie o Lloyds. Ale sam mialem konto tylko w Nationwide, wiec sie nie wypowiadam.

user1266835
Gastarbeiter
Posty: 42
Rejestracja: 19 paź 2007 13:52

Postautor: user1266835 » 18 kwie 2008 20:28

andrzejkania5 pisze:jeden z najgorszych i najdrozszych bankow w uk ( oczywiscie moge sle mylic) a kazdy pracownik swoj popiera ja nie pracyje w banku a radze otworz normalne konto w banku dla normalnych ludzi konto welkam to jest konto dla dzieci doslownie i w przenosni TAK UWAZAM ALE MOGE SIE MYLIC ZA CO BANK NINIEJSZY Z GORY PRZEPRASZAM ABY SIE NE MSCIL


sa gorsze banki, chyba nie miales z innymi za duzo do czynienia?

a co do najdrozszy - za normalne konto sie nic nie placi, wiec to stwierdzenie troche bez sensu :roll:

morawiec1970
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2008 21:27

Postautor: morawiec1970 » 18 kwie 2008 22:04

ja mam konto w lloyds w czerwcu będzie 2 lata, nie dawno poszłem spytać o kartę kredytową ale mi nie dali bo miałem przegięcie w tamtym roku i musi minąć rok żeby się wyklarowało, więc poszłem do natwest i założyłem sobie drugie konto żeby wysyłać pieniądze na pko w polsce. Wczoraj wysłałem 260f przez manytransfer lloyds a żona dziś wybrała zaledwie 830 zł. Normalna lichwa Moze powiecie jak to wygląda z natwest do PKO :?

user1968238
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2008 12:00

Postautor: user1968238 » 14 maja 2008 12:05

witam, mam wielki problem z Lloydsem, wyslalem przelewalem pieniadze na karte maney transfer 200 funtow on-lineza pierwszym razem tranzakcje odrzucono za drugim razem poszlo juz ok ale z konta sciagneli mi dwa razy po 200 funtow, na karcie maney transfer jest tylko 200. Nie wiem co mam robic w banku niby potwierdzaja mi racje ale nic z tym nie robia. Prosze o pomoc

MERRY
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2009 16:50

Postautor: MERRY » 28 maja 2009 17:09

WITAM. KIEDYS TEZ MIALAM PODOBNE PROBLEMY Z BANKIEM. MIALAM KONTO W LOYDSIE, I CIAGLE IM PLACILAM <ZA NIC< JESZCZE WIEKSZE KWOTY NIZ TY!! RAZ NAWET 59 FUNTOW!!!! TO BYLY PODOBNE SYTUACJE MIALAM MALO NA KONCIE I OPLATA ZA INTERNET ZESZLA MI Z KONTA I KIKLA DNI MAIALM DEBET, OCZYWISCIE BANK ZA KAZDY DZIEN ZABIERA 6 FUNTOW PLUS OK 19, CZASEM 29 FUNTOW DODATKOWO, NIE WIEM ZA CO. TO MI SIE ZDAZYLO KILKA RAZY, MOZNA POWIEDZIEC ZE TO MOJA WINA. ALE MIALAM TAKA SYTUACJE ZE BYLAM W POLSCE, UZYWALAM ANGIELSKIEJ KARTY, WYBRALAM 1000 ZL, BO TYLE MOZNA W POLSKIM BANKOMACIE, NI EBYLAM PEWNA PO JAKIEM KURSIE BEDE FUNTY PRZELICZONE, ALE BANKOMAT WYDAL MI PIENIADZE WIEC WZIELAM. WROCILAM DO ANGLII, I PO KILKU DNIACH DOZNALAM SZOKU. BANK ZROBIL MI DEBET. MIALAM NA KONCIE OK 2 FUNTY I BANK ZABRAL MI 3,5 ZA TO ZE UZYWALAM KARTY W POLSCE, I BANK ZROBIL MI DEBET 1,5 FUNTA!!! DOWIEDZIALM SIE O TYM PO TYGODNIU WIEC ONI SOBIE NALICZYLI 59 FUNTOW!!!!!! PO 6 ZA KAZDY DZIN+ JAKAS OPLATE. TAK NI EMOGLO DLUZEJ BYC!!!! ZDECYDOWALAM ZE ZAMKNE KONTO, ALE NIE. OCZYWISCIE LLOYSD ROBI PROBLEM JESLI CHCE SIE ZAMKNAC KONTO TO TRZEBA SIE NACHODZIC. Z OTWARCIEM NIE MA PROBLEMY, OTWIERAJ ZAWSZE I WSZEDZIE. A GDY CHCIALM ZAMKNAC W KAZDYM ODDZIALE MOWILI MI ZE ONI NIE ZAMYKAJA I WSZEDZIE DAWALI MI ULOTKI W KRORYM BYL NUMER TELOFONU Z ANGIELSKA OBSLUGA, A Z NIMI TRUDNO MI BYLO SIE DOGADAC. MINAL MIESIAC NIZ ZAMKELAM KONTO, Z WIELKA LASKA, PO TYM JAK ZADZWONILAM KILKA RAZY NA POLSKI NUMER I MI POMOGLI ZAMKNAC. W TYM CZASIE ZDAZYLAM OTWRZYC KONTO W NATWEST.
JESTEM W NATWEST OD 3 MIESIECY. PLACE 2 FUNTY ZA PROWADZENIE KONTA, W LLOYDISE PLACILAM PRAWIE 8. SIOSTRA MI OTWORZYLA KONTO W POLSCE W PKO BP I WYSYLAM SOBIE BEZ WYCHODZENIA Z DOMU PIENIADZE. NATWEST PRZELICZA PO BARDO DOBRYM KURSIE, DAJA OK 10 GR TANIEJ NIZ JEST NA DANY DZIEN. WIEC JESLI KTOS ZAMIERZA ZALOZYC KONTO TO ZDECYDOWANIE POLECAM NATWEST, WSZYSTKIE KORESPONDENCJE PRZYCHODZA MI PO POLSKU, NIE PLACE ANI GROSZA ZA PRZELEWY DO PKO BP, I JEDYNE NA CO MOGE NAZEKAC TO TO ZE DROGO NALICZAJA ZA MINUTE JAK SIE DO NICH DZWONI!!!!!
NO I WSZYSTKIM PRZYPOMINAM ZAWSZE NALEZY CZYTAC WARUNKI UMOWY, NAWET JSLI SA DROBNYM DRUKIEM, A JESLI CHODZI O NATWEST TO NA I NTERNECIE MOZNA ZANLESC WSZYSTKI NIEZBEDNE INFORMACJE O BANKU I O KONCIE PO POLSKU!!!!!!
POZDRAWIAM:)


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 42 gości

cron