O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
kaspers2
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 07 lut 2014 17:49

Jakie dobre Sluchawki macie

Postautor: kaspers2 » 11 lut 2014 12:49

mam zamiar kupic sluchwki nauszne co polecacie by dobry dzwiek byl i gralay jak ta lala

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 11 lut 2014 14:25

Ale wiesz, że słuchawki to nie wszystko?
Jak je podepniesz odtwarzacz z "funciaka" to i tak będzie kiszka :P

Poza tym każdy ma inne ucho i dla każdego "granie jak ta lala" to inne pojęcie :)

I jeszcze jedno - na każdym łbie inaczej leżą więc warto iść do sklepu i przymierzyć na baniak bo choćby nie wiem jak dobrze grały a będą uciskać mózgownicę to happy nie będziesz :)

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 11 lut 2014 16:04

Ja mam SHURE SRH 940...

Polecam , wysoka jakosc wykonania, I dzwiek.. Po prostu trzeba to uslyszec

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 11 lut 2014 18:26

Teraz się każdy będzie chwalił słuchawkami...

Jak napisał speediee - sprzęt będzie ci grał tak jak jego najgorszy element. Więc możesz kupić słuchawki za miliard funtów, ale i tak będą grały kiepsko jak je podłączysz do jakiegoś badziewia.

kaspers2
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 07 lut 2014 17:49

Postautor: kaspers2 » 11 lut 2014 19:17

sluchawki chce dobre by normalnie podlaczyc to najbardziej uzywanej rzeczy jakiej jest telefon

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 11 lut 2014 19:46

Tak sobie dzisiaj pomyślałem o tym temacie gry śmigałem przez miasto ze słuchawkami na uszach i...
... zastanów się nad kilkoma rzeczami:

> ile chcesz na nie wydać kasy?
> jakiej muzy najczęściej będziesz słuchał?
> czy mają to być nauszne czy zamknięte (zakrywające ucho)?
> czy będziesz z nich korzystał także w domu z innego źródła niż tel?
> czy zależy ci bardziej na detalach czy na łubudubu :) ?
> mają być składane czy nie?

Ja nabyłem niedawno Philips SHL3000 czyli z niskiej półki cenowej nie licząc funciaka :)

To był impuls bez zastanowienia - ot napatoczyłem się na nie w ASDA jak żona łaziła za chabaniną :)

Chciałem mieć słuchawki w teren czyli z krótkim kablem i w rozsądnym rozmiarze - z racji mojego wielkiego łba nie pokazałbym się publicznie w dużych, zamkniętych słuchawkach :P

Zadecydowała cena i wygląd.

Co ciekawe grają ładnie i pod względem muzycznym nie ma się czego czepić - proszę pamiętać, że to jest przedział do £20. Grają czysto i ze szczegółami czyli tak jak lubię.

Natomiast ergonomia pozostawia wiele do życzenia tj. nie pasują na mój baniak. O ile same słuchawki leżą wygodnie i nie męczą to pałąk nie leży mi wcale. Do tego słuchawki są obracane a'la DJ co doprowadza mnie do furii. Nic to nie daje a za to plączą się (jeżeli można to tak opisać) gdy zsuniemy je na szyję.

Reasumując - drugi raz bym ich nie kupił. Dziś wiem, że zacząłbym od przymiarki na łeb bo to jak grają okazuje się w terenie średnio ważne jak to, że wk**** i są nie wygodne.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 11 lut 2014 19:56

Jeśli chodzi o słuchawki do telefonu, to nie ma sensu wydawać większych pieniędzy, bo więszość telefonów ma kiepskie przetworniki i tak.
Do niektórych telefonów firmy dają całkiem dobre słuchawki (np. do mojego Samsung Note 3 dali jedne z lepszych jakie miałem), więc nie opłaca się kupować nowych...

nazirus
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 02 wrz 2007 17:42

Postautor: nazirus » 11 lut 2014 22:09

- jesli chcesz do telefonu tylko to polecam sony bluetooth -
to moze jeszcze jakosc ? to sie nawzajem wyklucza , sony wlasnie mialo miliard straty za zeszly rok , bankrutuje powoli :)
Jaki masz telefon ( w sensie ze kazdy model ma inny przetwornik dzwieku , lepszy , gorszy i do tego dobierasz sluchawki )
W zasadzie to tyle , ale czasami nie oplaca sie wymieniac tych w komplecie ...
a juz na pewno nie kupuj dr dre do studio , bo ponizej to badziew . Tak wiec wszystko zalezy od telefonu jaki posiadasz :)

AKGlukasz
Gastarbeiter
Posty: 55
Rejestracja: 15 gru 2010 14:28

Postautor: AKGlukasz » 12 lut 2014 10:16

polecam sluchawki firmy AKG, jest to firma ktora produkuje glownie sluchawki dla Dj. sa bardzo dobre i nie sa drogie

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 12 lut 2014 11:26

Te "blu" odpadają bo autor chce nauszne :)

Firm jest sporo + kilka specjalizujących się w słuchawkach jak Sennheiser :)

Ja mam Galaxy Note z ROM'em 4.3 SlimSaber, do tego Rocket Player i gra to naprawdę ładnie. Plusem jest zdjęta blokada głośności (UE dba o nasze uszy).

IMO jeżeli szukamy tanich, firmowych słuchawek to priorytetem jest wygoda użytkowania no i wygląd - nie czarujmy się :)
Różnice jakościowe pomiędzy nimi są znikome i po odsłuchu 5-tej pary tracimy rozeznanie co :) Chyba tylko audiofil usłyszy różnice i będzie umiał ją poprawnie nazwać :P

A jak ktoś jest audiofilem to chyba nie będzie szukał słuchawek za 20-50Ł :)

Co do dr. Dre uważam, że są przereklamowane i nie warte swojej ceny.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 12 lut 2014 12:56

Jeżeli ktoś jest audiofilem, nie będzie podłączał słuchawek do telefonu...


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 41 gości

cron