Wszystko co dotyczy miasta Londyn
mohikanin1
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2009 13:54

Polacy zieloni, czy moze niekoniecznie..

Postautor: mohikanin1 » 06 kwie 2009 14:22

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow froum :)

Jestem studentka nauk przyrodniczych i wlasnie pisze prace o Polakach mieszkajacych w Londynie, a konkretnie o ich podejsciu do ochrony srodowiska i kryzysu srodowiskowego. Bylabym wdzieczna i pomoglibyscie mi niezmiernie gdybyscie podzielili sie swoimi opiniami na forum.
Interesuje mnie czy:

Zgadzasz sie ze mamy kryzys srodowiskowy/ekologiczny?

Co jest wedlug Ciebie jego przyczyna i jakie sa lub beda jego konsekwencje?

Czy w swoim codziennym zyciu robisz cos zeby zapobiec destrukcji srodowiska? Np. recykling, organiczna zywnosc, oszczednosc wody lub elektrycznosci, unikanie plastikowych opakowan?

Jesli nie, to dlaczego?
Nie wiesz jak? Nie masz do tego wraunkow lub czasu? Masz inne problemy na glowie?

Jak dlugo mieszkasz w Londynie?

Czy wedlug Ciebie podejscie do ochrony srodowiska w UK rozni sie od tego Polsce? Jesli tak to w jaki sposob?

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 07 kwie 2009 09:17

1) nie ma zadnego kryzysu

2) nie dotyczy

3) nie ma zadnego kryzysu, wiec nic nie robie

4) bo nie ma zadnego kryzysu

5) 3 lata

6) dawno nie bylem w Polsce, wiec nie wiem

user771603
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2008 10:17

Postautor: user771603 » 08 kwie 2009 07:53

1. Kryzys
Jesli przez kryzys rozumiemy nagle nasilenie negatywnych objawow to kryzysu nie ma. Jest staly proces pogarszania sie srodowiska naturalnego.

2. Efekt cieplarniany
Jestem historykiem i wiem jak klimat zmienial sie na przestrzeni chocby ostatnich 1000 lat . O ile ocieplenie klimatu jest faktem o tyle wiazanie go z CO2 to kompletna bzdura . Oczywiscie nie brak idiotow , ktorzy wierza w reklame telewizyjna szkoda , ze ja musze za to placic. Gdyby ta mase pieniedzy jakie ida na walke z CO2 przeznaczyc na oczyszczalnie sciekow to efekt bylby nieporownywalny. Niestety wielu ludzi nie zarobiloby kasy za darmo.

3. Segregacja smieci
Segreguje bo tak nakazuje rozsadek. Zreszta widze duzy wplyw Polakow na recycling w Londynie. Gdy przyjechalem to zlom malo kogo interesowal a w sobote rabneli mi pociety samochod spod garazu :) . Poczulem sie jak w Polsce. Brak mi wlasnego kompostownika ale w moim domu w Polsce na pewno bedzie.

4. Najwieksze zagrozenie i glupota czyli nowoczesne rolnictwo i GMO.
Tutaj upatruje najwiekszego zagrozenia dla srodowiska. Niestety nowoczesne , intensywne rolnictwo w blyskawicznym czasie zmienilo krajobraz. Monokultury uprawowe wypieraja naturalna faune i flore z coraz wiekszych obszarow. Przyczyna jest ekonomia. Co roku dowiadujemy sie , ze znow procentowo mniej wydalismy na zywnosc jakby sie bylo czym chwalic. Taka polityka dodatkowo jest wspierana clami na zywnosc z krajow trzeciego swiata . Natomiast zywnosc genetycznie modyfikowana jest wg. mnie bomba z opoznionym zaplonem. Nie potrzebujemy jej wiec po co ryzykowac. jedynym powodem sa zyski firm takich jak Monsanto.

5. Wode oszczedzam ale sie myje codziennie.

6. Co zrobic?
Wiekszosc ludzi powie wam , ze zacznijcie od siebie . Czyli segregujcie smieci itp. To bardzo ladnie brzmi. Praca u podstaw. Ale niestety to co my mozemy zrobic to male piwo. Najwieksza destrukcje sieja ludzie nami rzadzacy. Mowia kupujcie nowe samochody bo mniej zatruwaja srodowisko ale nie mowia ile energii potrzeba zeby wyprodukowac nowy samochod. Wiekszosc z rzadowych argumentow lacznie z teoria CO2 to wielka manipulacja. Mozecie nie chciec GMO w Polsce ale przyjdzie pan z UE i powie , ze musicie chciec i juz po zawodach. A takiemu panu wystarczy zaplacic.
Dlatego zacznijcie myslec. Niedlugo mamy wybory do europarlamentu wiec zastanowcie sie kto naprawde reprezentuje tam nasze interesy a kto interesy wielkich korporacji , ktore w dupie maja srodowisko.

mohikanin1
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2009 13:54

Postautor: mohikanin1 » 08 kwie 2009 13:32

Dzieki dzieki :)
Ktos jeszcze moze?

Blondynek z tym mieszaniem recyklingu i nie mieszaniem wczesniej chodzi o to, ze wczesniej centra recyclingowe byly troche mniej zawansowane niz teraz i dlatego trzeba bylo segregowac. Teraz niektore councile pozwlalaja juz mieszac wszystko bo caly proces recyklingu w danym borough jest udoskonalony i nie musisz juz az tak im pomagac ;) To jest tzw. recycling service improvement ;)

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzieki


Wróć do „GREATER LONDON”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 26 gości