Wszystko co dotyczy miasta Londyn
k11h
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2016 13:30

Start w Londynie

Postautor: k11h » 08 lut 2016 13:39

Witam. Proszę o kilka porad dotyczących startu życia w UK. Mam za sobą prawie dwuletni pobyt w Holandii, ale teraz mam zamiar wyjechać w trójkę do Londynu. Praca jaka nas interesuje to raczej magazyn, pakownie, budowlanka. Licencje na wózki widłowe będę musiał zamienić na angielskie, więc na początku taka praca odpada.

Gdzie szukać mieszkania/pokoju? W jakich okręgach Londynu jest tanio jednocześnie z dobrze rozwiniętą komunikacją?

Proszę o rady osoby po kilkuletnim pobycie w Londynie. Interesują mnie informacje, które pomogą dobrze zacząć żyć, bez popełnianiu zbyt wielu niepotrzebnych błędów.

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Re: Start w Londynie

Postautor: maya » 08 lut 2016 16:06

Już popełniacie błąd nastawiając się na Londyn...
Jeżeli zmienicie zdanie to może uda się wam jakoś pomóc...

k11h
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2016 13:30

Re: Start w Londynie

Postautor: k11h » 08 lut 2016 17:20

A co złego jest w Londynie? Możemy zmienić okręg poszukiwań, ale lubię duże miasta. W Amsterdamie bardzo dobrze mi się mieszkało.

jaro000
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2015 10:30

Re: Start w Londynie

Postautor: jaro000 » 10 lut 2016 20:10

Londyn dobry dla wszystkich :lol: Proponuje przeglądać ogłoszenia z pokojami i praca np. Londynek.Nie ma jednego dobrego miejsca w Londynie.Komunikacja jest bardzo droga i dobrze rozwinięta. Ja najpierw bym poszukał pracy a pokój jak najbliżej pracy :!: :!:

k11h
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2016 13:30

Re: Start w Londynie

Postautor: k11h » 17 lut 2016 07:43

A jak wygląda sprawa z samochodem na polskich blachach? Robią problemy w razie kontroli?

Mam jeszcze pytanie dotyczące kupna auta na angielskich blachach. Płaci się podatek drogowy w zależności od wagi auta? Jaki model będzie najtańszy w opłatach?

Travoyt
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2015 15:14
Kontaktowanie:

Re: Start w Londynie

Postautor: Travoyt » 21 lut 2016 18:37

Jeżeli planujesz wyjazd do Londynu, czy to turystycznie, czy to zarobkowo te informacje mogą być dla Ciebie bardzo przydatne.

Lot - najwięcej i najtańszych lotów oferuje Wizzair albo Rayanair, plusem jest cena biletów, minusem, że lotniska na jakich lądują mogą być oddalone nawet o kilkadziesiąt mil od centrum Londynu.

Transport z lotniska - warto sprawdzić easyBus.com, można wcześniej zamówić bilety online, koszt biletu ok 6-10GBP/osoba, ewentualnie taxi, jeżeli odległość nie jest bardzo duża i jedzie się w kilka osób to taxi może okazać się bardziej atrakcyjną formą transportu.

Nocleg - wiadomo, najtaniej przenocować kątem u znajomych, ale gdy takowych nie mamy w Londynie to warto odwiedzić strony - booking.com, airbnb.pl, generatorhostels.com.

Transport publiczny - głównie metro, ze względu na bardzo rozbudowaną sieć. Bilet okresowy 4 dni kosztuje 30GBP, bilet ten też obowiązuję na kultowych czerwonych, piętrowych autobusach - double decker. Bilet kupimy w automatach na stacjach metra.

Te podstawowe informacje powinny nam na początku bardzo ułatwić życie. Jeżeli ktoś ze "starych londyńczyków" ma kolejne informacje mogące pomóc przyjezdnym to śmiało dzielcie się nimi pod tym postem, cheers mates! :)


Wróć do „GREATER LONDON”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron