Wszystko co dotyczy miasta Londyn
olar
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2014 14:29

ubezpieczenie w londynie 3 miesiace

Postautor: olar » 05 lip 2014 14:32

wyjezdzam w srode do londynu, chcialam sie spytac jak to jest z ubezpieczeniem. nie wiem jeszcze czy bede pracowac, wyrobilam w nfzcie europejska karte ubezpieczenia zdrowotnego. jak wygląda tam opieka zdrowotna? najprawdopodobniej bede musiala skorzystac z usług lekarza, na co mam sie szykować?

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Re: ubezpieczenie w londynie 3 miesiace

Postautor: marekleyton » 05 lip 2014 16:13

olar pisze:wyjezdzam w srode do londynu, chcialam sie spytac jak to jest z ubezpieczeniem. nie wiem jeszcze czy bede pracowac, wyrobilam w nfzcie europejska karte ubezpieczenia zdrowotnego. jak wygląda tam opieka zdrowotna? najprawdopodobniej bede musiala skorzystac z usług lekarza, na co mam sie szykować?


na wysokie rachunki

jesli nie pracujesz , sytuacja wymaga ratowania twojego zycia , to oczywiscie karta EKUZ ci pomoze....

jesli potrzebujesz lekarza,a nie pracujesz oficjalnie ...aaa np nieoficjalnie i w ramach pracy musisz miec aktualne badania weneorologiczne,.. to musisz sobie za to zaplacic :)

olar
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2014 14:29

Postautor: olar » 06 lip 2014 10:31

chodzi mi o zwykłą porade lekarską u lekarza ogólnego. ofc wyczytałam, że wszystkie badania są płatne itd, ale czy zwykły lekarz pierwszego kontaktu jest za darmo? przed wyjazdem zdążę zrobić badania tutaj, nie wiem jak z lekarzem wyjdzie i zastanawiam się jak z pójściem do lekarza tam.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 06 lip 2014 21:13

olar pisze:chodzi mi o zwykłą porade lekarską u lekarza ogólnego. ofc wyczytałam, że wszystkie badania są płatne itd, ale czy zwykły lekarz pierwszego kontaktu jest za darmo? przed wyjazdem zdążę zrobić badania tutaj, nie wiem jak z lekarzem wyjdzie i zastanawiam się jak z pójściem do lekarza tam.


bez numeru NHS zaden lekarz GP /pierwszego kontaktu cie nie przyjmie/, poza szpitalem oczywiscie

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 06 lip 2014 21:46

Gluoty Marek pierniczysz - moi lokatorzy szli do mojego GP bez zadnych problemow, jedyne co potrzebowali to potwierdzenie (ode mnie, pisemne) ze u mnie pokoj wynajmowali.

Nigdy za nic tez nie placili.

Jeszcze przed EU - matke o ojca rejestrowalam tu u GP jako "temporary resident" jak u mnie byli i tez ngdy za nic nie placili.

Wykupywanie jakichs ubezpieczen "na ogotowie jakby cos" oprocz EHIC tez nie ma sensu bo:

Who can receive all NHS hospital treatment free of charge

are from a European Economic Area (EEA) country or Switzerland and have a European Health Insurance Card (EHIC). The EHIC does not cover coming to the UK just to get medical treatment but it allows you to get free care if you're referred to the UK for pre-planned treatment with an E112 or S2 certificate



Ogolnie tutaj wiekszosc jest ale tez duzo zalezy od GP - moj rejestrowal bez problemu na sam list ode mnie i wiem ze wielu tez tak robi.

Przepisy przepisami a zycie zyciem

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 06 lip 2014 21:48

O numer NHS przychodnia wystepowala zeby ludzie go dostali - to nie jak z NI numerem, insza inszosc.

Jak ktos sie rejestruje a nie ma - lekarz/przychodnia wystepuje o ten numer i przysylaja do domu.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 07 lip 2014 20:42

marekleyton pisze:
olar pisze:chodzi mi o zwykłą porade lekarską u lekarza ogólnego. ofc wyczytałam, że wszystkie badania są płatne itd, ale czy zwykły lekarz pierwszego kontaktu jest za darmo? przed wyjazdem zdążę zrobić badania tutaj, nie wiem jak z lekarzem wyjdzie i zastanawiam się jak z pójściem do lekarza tam.


bez numeru NHS zaden lekarz GP /pierwszego kontaktu cie nie przyjmie/, poza szpitalem oczywiscie


Jak go nie przyjmie GP, to może pójść na izbę przyjęć do najbliższego szpitala, tam mają obowiązek przyjąć i sprawdzają tylko dokument tożsamości jak ktoś ma.


Wróć do „GREATER LONDON”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości