Wszystko co dotyczy miasta Londyn
Syldoba
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2013 12:44

SESJA FOTO ZA DARMO!

Postautor: Syldoba » 29 wrz 2013 15:16

Witam,
Link do moich zdjęć:
www.nunube.blogspot.com

Preferuję pracę z dziećmi, ale nie jest to warunek konieczny :)

Zapraszam do kontaktu:
slvdbk@gmail.com
gg:
48529468

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 13 lis 2013 14:12

Dużo pracy przed tobą :|

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 13 lis 2013 18:05

Większość zdjęć strasznie przepalona, aż się nie chce oglądać

nazirus
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 02 wrz 2007 17:42

Postautor: nazirus » 14 lis 2013 21:09

bosze :shock: ... I ty to publikujesz ? Wineta ci chyba calkiem na mozg padla :lol:
pozdrawiam
Obrazek

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 14 lis 2013 23:55

Koleżanka albo się wystraszyła albo ma nas w poważaniu :)

Wczoraj to był taki mój telegraficzny skrót, a że dziś mam ból głowy to napiszę dwa słowa więcej.

To że ktoś ma aparat lepszy niż ten w telefonie komórkowym nie czyni z nigo fotografa.

Na początek proponowałbym zejść troszkę z tonu i w pierwszej kolejności pozbyć się tego paskudnego znaku wodnego na zdjęciach a już w szczególności słowa "photography". Jak będziesz publikować swoje zdjęcia w np. Vogue to wtedy jak najbardziej żeby nikt ci ich nie ukradł a na razie to odstraszasz tym całą swoją widownię.

Rozumiem, że ta sesja foto za darmo oznacza, że chcesz się rozwijać, uczyć i w ramach tego proponujesz "sesję" za free. Ktoś ma zdjęcia a ty zdobywasz doświadczenie. Dobrze kombinuję?

Jeżeli tak, to Twój pierwszy post powinien wyglądać mniej więcej tak:

Interesuję się fotografią i chcę rozwijać moje umiejętności.
W ramach tego oferuję darmowe sesje foto czyli Ty masz zdjęcia a ja szlifuję swój warsztat.
Bardzo lubię pracować z dziećmi ale chętnie popracuję także z dorosłymi lub całymi rodzinami.

Zapraszam :) + kontakt

To tak na szybko.

Twój blog - przejrzałem wszystkie fotki... jest kiepsko. Chcąc być uprzejmym napiszę, że może 5 z nich nadaję się do publicznego pokazania. Do tego mam wrażenie, że im starsze tym lepsze - co jeszcze bardziej martwi bo oznacza brak postępu.

Moja rada:
1. Skasuj Photoshopa lub jemu podobne
2. Poczytaj o balansie bieli - to nie musi być książka 300-tu stronicowa, wystarczy 1 (słownie: jeden) artykuł w necie czy nawet w Wikipedii.
3. Poczytaj o kadrowaniu - j.w. Skup się na początek na tzw. trójpodziale i mocnych punktach.
4. Zapanuj nad poziomem swoich prac. Tu mam na myśli fizyczny poziom :) większość z nich leci na łeb na szyję.
5. Patrz na cały kadr a nie tylko w oczy 'modela'. Czyli nie obcinaj dziecku paluszków u rączek.
6. Daj sobie spokój z portretem i reporterką bo to są najtrudniejsze tematy. Zacznij od poprawnych zdjęć pocztówkowych. Zrób dobrze zdjęcie oklepanej ławeczki w parku, szlifuj warsztat.

Na koniec przyjmij to jako dobrą radę a nie napaść na swoją osobę i "twórczość" :)

Mam nadzieję, że nie wysiliłem się na próżno :P

Pozdro.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 15 lis 2013 07:51

Speediee, widzę że trochę znasz się na temacie- potrzebuję porady w sprawie kupna aparatu, pomożesz?

Jestem zielona w temacie i boje się, że w sklepie wcisną mi cokolwiek.

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 15 lis 2013 09:34

Oj to jest temat rzeka ale postaram się w dwóch słowach.

1. Czy to ma być Twój pierwszy - nazwijmy to prawdziwy - aparat?
2. Czy masz blade pojęcie o robieniu zdjęć?
3. Do czego ma służyć, tj. czy jako aparat rodzinny na każdą okazję czy do bardziej ambitnych celów np. chcesz się uczyć fotografować itp?
4. Jaki jest limit cenowy?

Bez tego to możemy wróżyć z fusów :)

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 15 lis 2013 10:23

1. Do tej pory robiłam zdjęcia tylko cyfrówką
2. Tylko cyfrówką, dlatego szukam czegoś "idiot proof" :)
3. Ma służyć do robienia zdjęć produktów do sklepu internetowego. Zarówno na białym tle (rzadziej) jak i w różnych kompozycjach (częściej).
4. Myślałam o £300-400, ale nawet nie wiem czy to realny budżet.

Byłoby fajnie gdyby aparat sam dobierał tryb robienia zdjęć i robił dobre zdjęcia przy kiepskim naturalnym świetle (o ile to możliwe).

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 15 lis 2013 11:35

Wersja krótka:

- kup używany FujiFilm X10 - na ebay za 190Ł
- do tego kup używaną lampę błyskową
- ciesz się z ładnych zdjęć :)

Wersja długa:

Szkłem pupy nie wytrzesz. W tej kwocie nie poszalejesz i tyle.
Gdzie leży problem? W obiektywach bo to one 'robią zdjęcie' a aparat to tylko rejestrator :) Oczywiście nie zawsze "puszka" nie ma wpływu ale nie czarujmy się - w tej cenie nic sensownego nie wymyślisz.

No chyba, że poszukasz w 2nd handzie :)
Tu już można coś zrobić.

Można kupić "puszkę" + obiektyw "stałkę" np. 50mm/f1.7 lub 35mm/f1.8 - zależy do jakiej puszki. To F na poziomie 1.7 - 1.8 pomoże w zdjęciach przy kiepskim świetle ale szału nie oczekuj tym bardziej jak mają to być zdjęcia produktów.

Choćbyś nie wiem jak mocno się starała i stawała na głowie to nic z tego pozytywnego nie wyjdzie - czyli kłania się dodatkowe światełko.

Można jeszcze podnieść ISO ale tu już MUSI być dobra "puszka" jeżeli chcesz dobre zdjęcie - ale tu znowu budżet.

Ostatnio szukałem takiego uniwersalnego aparatu z małym zacięciem artystycznym :) i po wielu poszukiwaniach i testach padło na FujiFilm X20. Oczywiście do przyzwoitej puszki Nikona + dobry obiektyw się nie umywa ale ciężko porównywać dwa kompletnie różne aparaty (i do różnych celów).

Niestety nie obejdzie się bez pokręcenia przy aparacie - co być nie kupiła, no chyba że "głupiego Jasia" z 2 guziczkami On/Off i spust :)

A teraz wracamy do wersji krótkiej.

Nie namawiam ale polecam bo wiem co może ta mała pszczółka a używana kosztuje niewiele.
Np. tu >>> LINK

Jakie są jej atuty? Bardzo jasny obiektyw w całym zakresie ogniskowych i co najważniejsze gniazdo hot-shoe na zewnętrzną lamę błyskową.

Do tego szukasz używanej, starej lampy błyskowej - ważne żeby miała niskie napięcie na stopce bo inaczej upalisz aparat :) - koszt jak dobrze poszukasz 50Ł za fajną lampę z odchylanym palnikiem bo to ważne i żeby miała jakieś ustawienia manualne mocy. Osobiście miałem lampki z Jessopsa i jak na budżetowe spisywały się super. Do tego mają dużo ustawień i palnik odchylany i przekręcany - żyć nie umierać :)

Na eBay do wyboru do koloru.

I teraz najważniejsze :)
- Aparat ustawiasz w trybie M ... tak, tak... :) nie boimy się "manuala"
- ISO100 lub 200 ale nie więcej bo nie chcemy szumów - światła nam nie braknie bo mamy lampke :)
- przysłonę zależności jaki efekt chcemy osiągnąć, czy skupiamy się na detalu czy całość ma być ostro czyli w przedziale f2-f4 myślę będzie dobrze :)
- czas na max co nam daje aparat z zewn. lampą - czyli 1/160s lub 1/250s - chyba tyle ma ten Fuji
- palnik lampy odchylamy tak aby "zaświecił" nam nad głową i lekko za nami czyli w sufit - będziemy korzystać ze światła odbitego czyli tego co nam wróci z sufitu i oświetli obiekt
- sprawdzamy co z tego wyszło i w zależności czy mamy zdjęcie za jasne / za ciemne ustawiamy ręcznie moc lampy

TYLE :) w takim łopatologicznym i telegraficznym skrócie

Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze pomiaru balansu bieli tak aby kolory na zdjęciu były jak najbardziej naturalne i zgodne z rzeczywistością.

To na prawdę nie boli - nie jest tego dużo i wystarczy, że nauczysz się kilku opcji. Jak już wiesz co i jak to takie przygotowanie zajmie Ci nie więcej niż minutę.

Plus tego jeszcze taki, że taki FujiFilm X10 jest naprawdę dobrym aparatem - poczytaj na necie - i na pewno przyda się do codziennego focenia na mieście / na wycieczce / imieninach cioci / bawiących się dzieci itd itd....

Oczywiście to TYLKO moja refleksja i mój pomysł na - nie twierdzę, że to najlepszy i jedyny wybór :)
Choć z własnego doświadczenia wiem, że jest prosty, skuteczny i dość tani.


ps. ciekawe czy ktoś to w ogóle przeczyta :P
pps. chyba założę bloga :P

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 15 lis 2013 14:53

Dzięki. Przeczytałam 4-5 razy i rozumiem może 1/3. Dopiero po 3 przeczytaniu załapałam co to jest "puszka" :D

Ten aparat, do którego podałeś linka wygląda na bardzo old schoolowy (czyt. stary).

Dobry pomysł z tą lampą i celowaniem w sufit - to rzeczywiście może działać, a sama bym na to nie wpadła. Czy można zamiast sufitu użyć takiej rozkładanej tarczy(z jednej strony jest biała, a z drugiej złota)?

Jeśli chodzi o aparat, to myślałam o czymś takim:

http://www.jessops.com/online.store/categories/Digital%20SLR%20Cameras/products/Nikon/D3200%20Digital%20SLR%20Camera%20in%20Black%20%2018-55mm%20VR%20Lens.-84946/Show.html

o taką lampę chodzi? http://www.jessops.com/online.store/categories/Accessories/Flash/Flashguns/products/Nikon/SB-700%20Speedlight-78668/Show.html

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 15 lis 2013 16:19

I właśnie o to chodzi żeby tak wyglądał :)
Nie pamiętam dokładnie ale są one na rynku od ok. 2 lat więc są dość świeże.
Niedawno wyszedł nowszy model X20 dlatego ceny X10 spadły.
Dodatkowo X20 robiony jest w kolorze srebrnym. Między innymi dzięki wyglądowi zdecydowałem się na zakup. Oprócz wyglądu są one bardzo dobrze wykonane. No ale mniejsza o to.

Na temat tego Nikona D3200 jak i innych nowych aparatów nie jestem w stanie nic powiedzieć bo nie śledzę nowości nic a nic :)

TEST na OPTYCZNE - sprawia dobre wrażenie.

Najsłabszym punktem w KAŻDYM takim aparacie jest obiektyw tzw. KIT jaki dostajesz od producenta. IMO jest on po to żeby wyjść ze sklepu i przetestować aparat czy działa :)

Pamiętaj, że jest to 'entry level' czyli ma trochę ograniczeń np. nie każdy obiektyw będzie działał w trybie auto AF. Pytanie kiedy i czy w ogóle zechcesz coś ulepszyć :)

Ale nie dramatyzujmy :)

Napiszę tak - jakbym miał kupić dla siebie tej klasy aparat to też bym kupił D3200 :)

A co do lampy to miałem na myśli Jessops firmy Jessops :) widzę, że nie mają do Nikona w tej chwili i kosztuje ok 79Ł - używane w super stanie na eBay do 40Ł.

Ta lampa Nikona jest super tylko po co?

Możesz odbijać od czego chcesz - ciężko mi coś doradzić bo nie znam całej sytuacji.
Są namioty bezcieniowe, blendy, dyfuzory itd itd i wszystko można tylko czy trzeba? - na to musisz sobie sama odpowiedzieć.

Bardzo fajnie spisuje się system bezprzewodowy tj. na aparacie montujesz mały nadajnik a przy lampie(ach) odbiornik(i) i wyzwalasz lampy bezprzewodowo. Można wtedy dowolnie ustawiać oświetlenie - np. ja czasami korzystam z 2 lamp wyzwalanych w ten sposób.

Możliwości jest pie... tylko czy to Ci potrzebne to raz, dwa czy masz na to kasę a trzy trzeba to jeszcze umieć obsługiwać.

IMO stary Nikon D90 + Nikon 50mm/f1.8 + stara lampa w trybie manualnym i światło odbite od sufitu / ściany / blendy i coś mi mówi, że efekt będzie lepszy niż tym D3200 z KIT'em :)

Tak jak pisałem - możliwość pie... :) albo i więcej.

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 15 lis 2013 22:23

speediee pisze:
ps. ciekawe czy ktoś to w ogóle przeczyta :P
pps. chyba założę bloga :P


1. przeczyta, przeczyta ;)
2. zaloz, zaloz ;)

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 15 lis 2013 22:29



kolega kupil sobie kamere goPro, nie wiem w jakim sklepie, ale znalazl tansza gdzies w internecie, wiec sprzedali mu za ta nisza cene.
zaoszczedzil 70f :D
moze tak poszukaj aparatu i lampy?
jesli oczywiscie myslisz o nowych

nazirus
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 02 wrz 2007 17:42

Postautor: nazirus » 15 lis 2013 23:47

Nikon 3200 to dobry wybor na poczatek , co do lamp to ja bym sie zastanowil . Ja do takich zdjec uzywam dwoch tanich parasolek , tanich lamp z podzialem blysku , prostych przekaznikow . Teraz tak patrze pod wzgledem ceny , ze jednak nazbieralem troszke tych gratow . 2 parasolki + uchwyty lamp i statywy - 30 , 2 tanie lampy - 100 , bezprzewodowe wyzwalacze blysku 40 . Tyle tylko ze jak dolaczysz to do aparatu , to masz najprostszy zestaw do zdjec zarowno reklamowych jak i takich jak wrzucilem kilka postow wczesniej . W taniej wersji ( w sensie jak kolega opisal wczesniej , lampa w sufit ) to dla wzmocnienia sily blysku i dobrego oswietlemia , wystarczy zastosowac kartke bialego papieru nakladana na lampe ( wtedy sufit sztucznie mamy nizej ) czyli moc blysku jet wieksza i generalnie kontrat tez . To dlugi i skomplikowany temat wiec zajrzyj moze na forum nikoniarze .pl , tam sa gotowe poradniki . Po za tym , jak juz bedziesz miala aparat to chetnie wypozycze ci pare gratow na sprubowanie , to sa tanie pie... , ale naprawde ulatwiaja zycie 8)


Wróć do „GREATER LONDON”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron