Wszystko co dotyczy miasta Londyn
krzysio22b
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2011 12:19

Firmy kurierskie

Postautor: krzysio22b » 18 lip 2012 11:24

Witam

Widzę ze jest wiele postów na temat \"firm\" kurierskich wiec napiszę kilka słów o działaniu tego częściowo chorego systemu

A wiec 80% \"firm\" działających na terenie uk głównie londynu nie posiada odpowiednich kompetencji do wykonywania takich usług, Poprostu kupią jakiegoś busa wymyslą nazwe puszczą ogłosenie w gazecie i juz jest \"firma\".
Zaś w przypadku zaginięcia przesyłki lub uszkodzenia dane \"firmy\" nie ponoszą odpowiedzialności i nawet jak byście chcieli zgłosić sprawę nie jesteście w stanie nic zrobić ponieważ owa firma w swietle prawa nie istnieje !!

Kolejna sprawa samo zarejestrowanie firmy nie wystarczy ponieważ przesyłki w dalszym ciągu nie są ubezpieczone gdyż firma nie posiada odpowiednich licencji miedzynarodowych i pozwoleń.

Więc jeżeli podajecie przesyłki proście kuriera zawsze o potwierdzenie nie jakiś smieszny invoice który może kupic sobie każdy ale o konkretny papier gdzie jest uwzględnione ubezpieczenie jego kwota dane firmy pieczątka i opis przesyłki.

Z zasady pewne firmy i legalne mają opisane auta na co również warto zwrócić uwagę.

Ceny ?! czasami i raczej w wiekszosci przypadków warto dołożyć 10 funtów więcej i skorzystac z FIRM droższych ale ceniacych się, co daje nam solidniej wykonaną usługę.
Także nie dajmy się zwieść starszym przemiłym panom którzy dorabiają do emerytury robiąc ze tak napisze \"dziadostwo\" a nie solidną usługę kurierską.

PS. Pseudo kurierzy nie róbcie sobie reklamy w forum, jest to naprawde przykre.

Pozdrawiam.

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 18 lip 2012 17:14

Oczywista oczywistość ;)

No ale niektórzy się o tym dowiadują gdy brakuje im jakiejś paczki przy odbiorze..

Gdyby jakiś moderator/admin się ujawnił to można by zrobić taką 'sticky' listę
sprawdzonych, zaufanych kurierów i ją przykleić w HP na przykład.
Na pewno jest sporo takich małych przewoźników, którzy wożą osoby i paczki przy okazji. Sam mam taką lokalną (z pl) z usług której korzystam a nikt o nich nawet nie słyszał.

przemo1448
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2012 22:25

Postautor: przemo1448 » 14 sie 2012 23:29

tak twierdzisz zeby sobie nie robic reklamy na forum to po co ja sobie sam robisz ,matole ,ta psełdo firma to raczej ty jesteś

krzysio22b
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2011 12:19

Postautor: krzysio22b » 30 sie 2012 21:17

widzisz gdzies jakas nazwe firmy ?? MATOLE

brendzia
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2012 17:21

Postautor: brendzia » 10 wrz 2012 17:42

Swietny pomysl, taka lista powinna byc stworzona z systemem ocen jak np na Ebayu - ilosc gwiazdek w konkretnym zakresie.
np. Punktualnosc, Solidnosc, Obsluga klienta, Czy firma godna polecenia itp
Nie wiem czy londynek ma takie mozliwosci jako portal, ale gdyby sie pokusil to mieliby automatycznie pare razy wieksze wplywy z reklam (podpowiedz dla administratora hehehehe!)
Osobiscie trafilam na kuriera, ktory ma piekna strone w internecie, zajmuje sie handlem polskimi artykulami w UK oraz dodatkowo dostarczaniem paczek, wiec nie jakas firma-krzak. W praktyce nad moja paczka nie ma zadnej kontroli, odbiera ja w PL inna frima kurierska, zawozi do zupelnie innego miasta skad paczki ladowane sa w kontenery i jada do Anglii. Moja dostarczona nie zostala, wiem tyle ze nie wyjechala z Polski ale gdzie jest tego na razie nie ustalono. Pomimo 4 numerow tel na paczce i liscie przewozowym nikt sie nie skontaktowal z nami ani z gosciem obslugujacym ten serwis w Londynie, to ja zadzwonilam co sie u licha dzieje. Uslyszalam ze jak ktos zamawia paczke w dobrej cenie to sie musi liczyc z opoznieniami (ktore w tym przyp. liczy sobie co najmniej 11 dni) a pan ze mna rozmawia tak dlugo i sie tlumaczy tylko dlatego ze ustalalam z nim przez telefon dostarczenie przesylki na bank w dany dzien.
Zenada.
Stworzmy liste z opiniami!

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 10 wrz 2012 19:03

Nie będzie listy kurierów i nie będzie tematu przyklejonego.

Każdy kto przychodzi tutaj dowiedzieć się jakim kurierem ma wysłać paczki dowiaduje się i nie ma najmniejszego problemu. Paczki dochodzą. Zawsze!
No ale z tego co się na londynku wypisuje to raczej jedyna firma, która nie zawodzi.

A piękną stronę to można w parę godzin postawić i to nie jest żaden odnośnik co do jakości usług. Niestety wiele osób nadal popełnia ten błąd opierając się na ilości kolorów na stronie www zamiast na opiniach klientów danych firm.


Wróć do „GREATER LONDON”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 35 gości

cron