Anglia i Walia - poza Londynem

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

''Tanie linie Lotnicze''

Postautor: SadiBaxton » 02 mar 2013 11:22

Tak przed zbliżającymi się świętami
przeprowadziłem sobie porównanie tanich linii z tymi nie tanimi i analizę tego co dane linie proponują na stronach do tego ile rzeczywiscie trzeba zapłacić już przy kasie zanim się wyleci.

Porównanie na przykładzie

Lot Londyn - wawa , tuz przed świętami czwartek 28 marca - opcja strudzonego pielgrzyma - czyli - jeden bagaż rejestrowany duży i jeden podręczny - tez duży plus laptop

Godzina wylotu ok 13;00 14:00

I teraz do rzeczy

LOT

cena 189 £ - wchodzisz kupujesz i masz - żadnych ukrytych kosztów - ile na stronie tyle na finiszu
w cenę wliczony bagaż nadawany , bagaż podręczny do 8 kg ( duże wymiary) plus laptop

British Airways

cena 194£ - sytuacja podobna
wchodzisz widzisz i tyle samo płacisz na finiszu transakcji
zasady bagażu te same jak LOT

teraz linie tzw tanie

wizzair

na tronie widnieje już cena wyjściowa tzw sucha - 109£ - myślisz sobie ok - w sumie święta setka może być do przełknięcia ale idziesz dalej
- oplata karta ( teraz juz nie ważne jaka + 7£ , to co najbardziej idiotyczne to oplata karta uwaga Wiz zair Citi Bank - tez jest platna - 5£)
- idziemy dalej jak już mówiłem bagaż
- rejestrowany - 17£
- podręczny - duży - bierzemy opcje hard core ;-) - 9£
oczywiście za laptop o ile nie uda wam sie go upchac do rejestrowanego policzą wam jako dodatkowa opłatę - jakieś 5 £

suma finalna - 144£

i perełka Ryanair ;-)

kwota wyjściowa jakże zachęcająca
początkowa - jaka widnieje na stronie 94£ - no kurcze najtaniej trzeba pędzić co sil ;-)
ale dalej jest juz tylko lepiej
- bagaż do 20 kilo - 25 £
- jakieś ubezpieczenie podróżne - 7.30£
- bagaż podręczny ok 7£ w tym musisz do niego upchnąć laptopa
cena finalna 134£

O komforcie podroży - powiedzmy mówił nie będę .

Mala refleksja po co zamieszczać na stronie jakieś sumy wyjęte z dupy skoro i tak różnica finałowa będzie niewielka - czasami odnoszę wrażenie jakoby tanie linie celowo drwiły sobie z ludzi którzy tymi liniami latają .

No i oczywiście pozostaje jeszcze ze świąt wrócić z powrotem na wyspy


:shock:

Chyba pojadę stopem :P :lol: :D :?

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 02 mar 2013 11:52

A wliczyłeś ceny za online check in przy tanich liniach? U ryanair było to całkiem sporo, jak dobrze pamiętam.

Ja latam zawsze do Gdańska, także mój jedyny wybór to Wizzair albo Ryanair i każde bookowanie biletu zniechęca wręcz do wyjazdu. Te nowe opłaty za bagaż podręczny w Wizzair to już żenada.

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 02 mar 2013 15:06

tak :shock: niestety te opcje sa ju z tzw full sevice pakiecie :evil:

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 02 mar 2013 15:08

jescze troche i na swieta bedzie trzeba latac lotem albo BA przynjamniej w economy masz posilek - nie wazne ze cala tablica mendelejewa ale przynajmniej jest :roll:

asieusmialem
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2013 08:38

Postautor: asieusmialem » 02 mar 2013 15:12

perełka Ryanair

kwota wyjściowa jakże zachęcająca
początkowa - jaka widnieje na stronie 94£ - no kurcze najtaniej trzeba pędzić co sil
ale dalej jest juz tylko lepiej
- bagaż do 20 kilo - 25 £
- jakieś ubezpieczenie podróżne - 7.30£
- bagaż podręczny ok 7£


Ubezpieczenie nie jest konieczne a za bagaż podreczny nie ma doplaty , chyba, ze przekroczysz 10kg. Trzeba czytać i jeszcze raz czytac. Nie jestem fanem tanich linii ale z drugiej strony jeśli faktycznie chce się kupić tanio bilet to nie ma z tym problemu. Trzeba często przeglądać stronę.
Wygoda i jakąś darmowa kanapka w normalnych liniach.. szczerze mówiąc to podróż przesypiam a podróż ode mnie z domu na lotnisko zajmuje mniej więcej tyle czasu co sam lot.

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 03 mar 2013 01:51

NoToCo pisze:A wliczyłeś ceny za online check in przy tanich liniach? U ryanair było to całkiem sporo, jak dobrze pamiętam.

Ja latam zawsze do Gdańska, także mój jedyny wybór to Wizzair albo Ryanair i każde bookowanie biletu zniechęca wręcz do wyjazdu. Te nowe opłaty za bagaż podręczny w Wizzair to już żenada.


Dawno nie latałam do PL, więc - ja piórkuje - Cudaki za podręczny doliczają??? Ło matko !!! :twisted: Fakt, niewiele wyboru mamy chcac dolecieć do Gdańska - toście mi humor popsuli :-)

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 03 mar 2013 10:19

asieusmialem pisze:
perełka Ryanair

kwota wyjściowa jakże zachęcająca
początkowa - jaka widnieje na stronie 94£ - no kurcze najtaniej trzeba pędzić co sil
ale dalej jest juz tylko lepiej
- bagaż do 20 kilo - 25 £
- jakieś ubezpieczenie podróżne - 7.30£
- bagaż podręczny ok 7£


Ubezpieczenie nie jest konieczne a za bagaż podreczny nie ma doplaty , chyba, ze przekroczysz 10kg. Trzeba czytać i jeszcze raz czytac. Nie jestem fanem tanich linii ale z drugiej strony jeśli faktycznie chce się kupić tanio bilet to nie ma z tym problemu. Trzeba często przeglądać stronę.
Wygoda i jakąś darmowa kanapka w normalnych liniach.. szczerze mówiąc to podróż przesypiam a podróż ode mnie z domu na lotnisko zajmuje mniej więcej tyle czasu co sam lot.


ubezpieczenie jest koneczne a za bagaz sie placi - wiem bo dzwonilme i mila pani mnie poinformowala - wiec oprocz tego ze czytam to takze i slucham :lol:

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 03 mar 2013 11:17

Ja latam również z Ryanair i nigdy nie kupuję tego ubezpieczenia. Przy kupowaniu online, kiedy wybierasz kraj zamieszkania (w celu wykupienia ubezpieczenia)jest na końcu jest opcją "No, Thank you", którą zawsze wybieram.

Ostatni raz tak miałam jak kupowałam bilety na zeszłe Boże Narodzenie, nie wiem czy coś się zmieniło w ciągu ostatnich 5 m-cy.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 03 mar 2013 11:58

Ani ja, ani nikt ze znajomych rowniez nigdy nie kupowal ubezpiecznie - jak wyzej, jest opcja "No thank you"...

asieusmialem
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2013 08:38

Postautor: asieusmialem » 03 mar 2013 14:12

Jak ja nie lubie ludzi którzy będą się przy czymś upierac a nie maja racji.. Wejdz sobie na ta śmieszna stronę ryanaira i sprawdź czy musisz kupić ubezpieczenie czy nie. Cały ten Twój temat jest generalnie bzdura. Jak nie masz pojęcia na jakiś temat to lepiej się nie wypowiadaj.

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 04 mar 2013 16:11

asieusmialem

fakt
przy Twoim jakże wysokich lotów poście o piwie Ciechan :lol: rzeczywiscie mój jest typowa nic nie wnosząca grafomania :shock:

jak ja nie lubię ludzi którzy czytanie ze zrozumieniem przebimbali w krzakach zamiast pilnie się uczyć - :roll:


Wróć do „England and Wales”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron