Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 23 lis 2012 21:13

To mowią ile i co do sekundy , a poza 0.6 pensa min.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 24 lis 2012 10:23

Ja od lat używam 18185.co.uk.
Do Polski jest 1p za minutę (było 0.5) nic ma przedpłat, po ok. miesiącu wysyłają e-fakturę, na stronie można sprawdzić swoje konto, ile jest wydzwonione i gdzie. Można zarejestrować kilka numerów na jedno konto.
Cena na stacjonarny w UK to 0p za minutę plus 5p za połączenie.
Nie ma żadnych haseł, numerów itp, dzwoni się normalnie jedynie przed numerem należy dodać 18185.
Jeśli ktoś ma abonament na telefon komórkowy to dają nr. dostępowy (lokalny londyński) który jest w ramach darmowych minut w abonamencie.
Inny sposób taniego dzwonienia przez komórkę do Polski to Skype w three.
Tu nawet nie potrzeba doładowania na pay as you go. Wystarczy karta three i zero na koncie by skyp działał. Należy wykupić abonament w skype na np. Polskę (lub cała Europę) za ok. 10-12 funtów na 3 miesiące i ma się 10 000 minut miesięcznie w takim abonamencie.
Skype w three działa perfect bo działa na innej zasadzie, nie łączy się przez internet, tylko jest dedykowany numer skype, tak więc z technicznego punktu widzenia, wykonuje się normalne połączenie telefoniczne, nie WoIP z telefonu. To znaczy, że wystarczy minimalny zasięg by mieć dobrą jakość rozmowy bez przerwań, rwań czy problemów znanych ze skype.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 24 lis 2012 11:02

Ja mam wiele lat Q2 z free collem za doładowanie 5£ na miesiąc, mam 1000 darmowych w UK i plus500 na post code , biznesmenem nie jestem a dużo dzwonie i tak nie mogę tego wydzwonić.

ppinc2
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2011 21:02

Tanie rozmowy do Polski

Postautor: ppinc2 » 24 lut 2013 19:37

Najlepiej korzystaj ze Skype'a albo świetnej aplikacji Viber, wtedy za rozmowy i wiadomości nie zapłacisz nic. Jeżeli nie masz dostępu do internetu albo nie masz smartfona albo twój znajomy nie ma do nich dostępu, to polecam stronę 0084calls. za minutę na stacjonarne zapłacisz pół pensa a na komórki dwa. dbry artykuł o tanich rozmowach jest tutaj: http://www.smartpolak.co.uk/jak-tanio-dzwonic-do-polski. myślę, że wszyscy powinni przesiąść się na skype albo viber, wtedy rozmowy byłyby zupełnie darmowe. pozdro

gelo68
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2013 11:09

Postautor: gelo68 » 23 sie 2013 11:11

odnawiam wątek, bo na rynku pojawiła się fajna opcja dzwonienia z PL do UK za darmo, akurat brejdak podrzucil temat, sprawdzilem bo sam nie wierzylem, ale do rachunku nic nie doliczaja, generalnie chodzi o to ze dzwonisz przez ich specjalny numer, ale co ja sie bede rozpisywal poczytajcie sobie na http://www.alenumer.pl/l i tyle w temacie :)

user768080
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2007 23:08

Postautor: user768080 » 31 paź 2013 09:13

Dobra opcja jesli chodzi o dzwonienie do PL jest tez dzwonienie bezposrednio z komorki z karty operatora giffgaff ktory uzywa sieci o2.

Darmowa karte SIM giffgaff z 5 GBP kredytu po doladowaniu 10 polecam zamowic za darmo tutaj: https://giffgaff.com/orders/affiliate/macieks

Poland:Landline 2p,Mobile 5p,Text 8p

Dodatkowo maja pakiety za £10 a month you can get:
500 UK minutes
Unlimited UK texts
1GB internet
Free calls to giffgaff

I mozna to smialo polaczyc z ofertami powyzej skype,viber i inne uzywam zamiast abenamentu od kiedy skonczyl mi sie kontrakt i polecam. Mozna rowniez przeniesc numer po zarzadaniu od obecnej sieci kodu PAC.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 31 paź 2013 19:21

a wystarczy miec karte LYCAMOBILE , a dla rodziny w polsce zamowic na lycamobile.pl darmowa sim i wtedy :

z anglii do polski nie wazne ile rozmawiasz placisz 29 pensow za inicjacje polaczenia

z polski do anglii placisz 29 groszy za inicjacje polaczenia , nie wazne ile wisisz na telefonie

sprawdzone :)))

Net4cAll
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2012 10:54

Postautor: Net4cAll » 30 lis 2013 10:56

Witam

Jeżeli chcecie nie martwić się o abonament czy ważność konta i dzwonić za granicę po naprawdę niskich cenach można użyć http://www.net4call.co.uk otwierając darmowe konto możesz od razu przetestować serwis, nie wpłacając nic.

Korzystacie z połączenia internetowego lub wdzwaniacie się na numery dostępowe, korzystacie kiedy chcecie i ile chcecie, konto nigdy nie wygasa, macie pewność że żadna kasa wam nie zniknie.

W sieci za darmo -rozmawiasz do woli,

KOD PROMOCYJNY NET4CALL: ARK5034

5% taniej na wszystkie połączenia przez 30 dni !!! kod promocyjny ważny tylko dla nowych użytkowników


Oraz Grudniowa promocja 20% do każdego doładowania, czyli ceny o 20% niższe od tych co na stronie. Promocja tylko w grudniu 2013.

baruko
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2013 15:39

Postautor: baruko » 18 gru 2013 15:42

Słuchajcie jest taka usługa, ze z rodziną w Polsce się rozmawia za darmo. Oni dzwonią na komórkę albo stacjonarny przez specjalne nr-kody przez usługe alenumer i się gada za free. Usługa działa chyba na każdym telefonie, bo moja mama ma Orange a siostra Play i obie dzwonią. No i trzeba mieć z tego co wiem darmowe minuty na stacjonarne. Haczyk - po 10 minutach połączenie się zrywa automatycznie, ale za to można dzwonić ile się razy chce:) no nam to odpowiada w 100%:)


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 81 gości