Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
donmichallo
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2011 12:52

Zniżka studencka - postrzebna POMOC !

Postautor: donmichallo » 01 cze 2011 12:57

Witam wszystkich zainteresowanych,

Na początku powiem, że planuję się wybrać na wakacje do londynu, pozwiedzać, porobić zdjęć etc : )

Ale nie o tym, chciałem zapytać czy przysługują studentom w Londynie zniżki na komunikację miejską (metro/autobusy). Jeśli tak to jaki dokument do tego upoważnia ?

Czytam i czytam, ale nadal nie jestem pewien czy Legitymacja ISIC
(INTERNATIONAL STUDENT IDENTITY CARD) upoważnia do korzystania z ulg na komunikację ?

Bardzo proszę o szybkie i rzetelne odpowiedzi, z góry chcę za nie podziękować.

:-)

lostintranslation
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2011 17:18

Postautor: lostintranslation » 14 cze 2011 17:24

Witam,

Jako że sama studiuję w Londynie, mogę Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie. Niestety, jeżeli nie jesteś full-time student którejś z londyńskich uczelni nie przysługuje Ci zniżka. Student Oyster Card dostajesz dopiero wtedy gdy TfL (Transport for London) otrzyma potwierdzenie z Twojej uczelni, że jesteś ich studentem. Jeżeli nie studiujesz w UK, to niestety ISIC Ci nic nie da. Oczywiście możesz spróbować aplikować o Student Oyster Card (aplikację wysyła się online przez www.tfl.gov.uk), ale jestem pewna, że tylko niepotrzebnie wydasz pieniądze. Nawet part-time students z londyńskich uczelni nie przysługuje zniżka.

Zostaje Ci skorzystanie z normalnej Oyster Card. Powodzenia i udanego pobytu!

lostintranslation
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2011 17:18

Postautor: lostintranslation » 15 cze 2011 10:21

Ooooo, ok :)


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości