Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

pomocy

Postautor: JoannaMaj » 17 lis 2012 10:38

Ja bede skladac niebawem papiery . Ale nie mam pojecia co zrobic z tymi datami wyjazdow ...
Poprostu nie pamietam do Polski czesto lataam wszystkich rezerwacji nie mam... od 5 lat jetem na stale zatrudniona na pelny etat i mam tylko 26 dni urlopu... czy te daty serio wszytkie musza byc i to poprawne?

Domyslam sie ze Ty wypelniles juz to podanie daty wymysliles czy pamietales wszystkie ???

Co mam tam powpisywac?

Kto z was ma doswiadczenie co wpisaliscie ?

user1095697
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2011 21:47

Postautor: user1095697 » 23 sty 2013 23:11

Wszystkie terminy moich urlopow od poczatku mojej pracy w firmie dostalem z biura,wydrukowali mi je.Wpisalem wszystko co wymagali,6 lat chyba,nie pamietam,nie,nie wpisalem wszystkich poprawnie,mialem w kilku wpisach dzien,dwa roznicy,ale nie robili z tego problemu.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 24 sty 2013 00:48

OK, poza tym, że nie kogę zagłosować na parlament to w czym mi przeszkadza brak paszportu Brytyjskiego?
Blondi Pieprzysz jak zwykle o tych dzieciach i szkołach...
Coś usłyszysz, coś źle zinterpretujesz i już wypowiadasz się jak ekspert od koziej d.
Mam tu znajomych, bardzo bliskich "znajomych" którzy są w UK od 1969 roku. Ich dzieci dostały paszporty bez problemu, bez żadnej procedury w wieku 15 lat bo jechali odwiedzić rodzinę w PRL i musieli mieć paszporty a nie mieli nawet Polskich. Kiedy dzieci otrzymały paszporty automatycznie dostali je i rodzice.
Ja wiem, że to było w latach 80 siątych ubiegłego stulecia ale mimo wówczas ostrzejszej znacznie polityki emigracyjnej, tak to się odbywało.
Dziś nie ma potrzeby posiadania paszportu brytyjskiego, zresztą do Polski masz obowiązek wjechać na "polskich papierach".
Niby przepis martwy, ale znam przypadek z gazety, gdzie bakę z hiszpańskim paszportem zatrzymano na tydzień w czasie Bożego Narodzenia, bo nie miała Polskiego Paszportu ani Dowodu Osobistego a była Polką.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 24 sty 2013 13:32

Goraluk a wiesz co to podwojne obywatelstwo bo chyba nie?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 24 sty 2013 13:41

daro43 pisze:Goraluk a wiesz co to podwojne obywatelstwo bo chyba nie?


Używasz terminów, których znaczenia nie rozumiesz...

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 24 sty 2013 13:47

To za co ta Pania co zatrzymali?Chyba ze jej ten chiszpanski paszport stracil waznosc a nie ze byla polka , chcieli polskie dokumenty poprostu ich przy sobie nie miala .Krecisz Goraluk

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 24 sty 2013 13:56

Daro - doksztalc sie a pozniej (za jakies 10 lat) wypowiadaj.

Tez slyszalam o takich sytuacjach - zatrzymaniu "polskich" obywateli na lotniskach w Polsce bo polskich papierow nie mieli. Pomim tego ze mieli wazne paszporty UK czy US czy innego panstwa.

Zeby pozbyc sie polskiego obywatelstwa trzeba wypelnic stosy papierow i dostac specjalna "zgode" od kogos kto tam w danej chwili rzadzi.

Inaczej nawet majac inne obywatelstwo/paszport - w Polsce ne sa one uznawane i jak ktos trafi na glupa znudzonego urzedasa to moze miec tam klopot.

Nie czesto ale sie zdarza.

Under Polish law, a Polish passport holder must be treated as a Polish national while in Poland, even if he or she holds another country’s passport. The Polish authorities, therefore require dual Polish-British nationals to enter and exit Poland on a Polish passport. Check with the Polish Embassy in London if in doubt.




http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-liv ... ope/poland


Nastepna sprawa o ktorej nie masz pojecia.

Ja nie mam polskiego paszportu/dowodu - wiec jak kiedys znikne stad to bedzie znaczyc ze polecialam do polski na swoim brytyjskim i tam mnie zamkneli za brak polskiego.

Takie sytuacje zdarzaly sie nawet ludziom ktorzy pierwszy raz w swoim zyciu do Polski sie wybrali - urodzonym za granica doroslym dzieciom polskim rodzicow.

Bzdura totalna ale zdarza sie
Ostatnio zmieniony 24 sty 2013 14:16 przez Emigrantka, łącznie zmieniany 1 raz.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 24 sty 2013 14:05

No widzisz jak chcesz to potrafisz wytlumaczyc na spokojnie a ze sa sluzbisci to byli i beda , nadgorliwcy tak ich nazywam.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 24 sty 2013 14:13

wpisz sobie w google "pulapka paszportowa"

poczytaj

wjechac mozna, wyjechac czasem gorzej - jak sie polskich papierow nie ma

pierwszy lepszy link

http://emigracyjny.wordpress.com/2010/0 ... szportowa/

jaro175
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 04 mar 2009 15:29

Postautor: jaro175 » 17 kwie 2013 12:59

Mam pytanie?

1) Jak pobieranie od czterech lat Tax Creditow i Child Benefitu rzutuje na aplikacje, negatywnie czy "obojetnie"?

2) Jak fakt iz latalem do Polski co 2-3 tygodnie na rozne okresy ( 90 dni w roku nie przekroczylem raczej na pewno, ale bedzie okolo 80) wplywa na ta aplikacje. Moja rodzina zyje w Polsce i ja tez mam zamiar tam powrocic niedlugo.

3) Czy fakt przebywania tutaj od 4 lat samemu bez rodziny wplywa jakos na szanse dostania obywatelstwa brytyjskiego? Bede wdzieczny za konkretne odpowiedzi.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 17 kwie 2013 15:24

blondynek pisze:punkt 1 juz Cie dyskwalifikuje

zeby otzrymac obywatelstwo pierwszym wymaganiem jest ze masz sie w stanie byc sam utrzymac a nie korzystac z dotacji/zasilkow itp
biora pod uwage historie ostatnich 5 lat bodajze jesli chodzi o pobieranie jakichkolwiek swiadczen


I bardzo dobrze :evil:

jaro175
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 04 mar 2009 15:29

Postautor: jaro175 » 17 kwie 2013 15:26

Czy ktos moze cos wiecej dopowiedziec w tej materii?

Nie bralem benefitow sensu stricto jako tako, innni biora znacznie wiecej, typu Housing benefit, itd. i podejrzewam dostaja obywatelstwa.

Zreszta moje zarobki byly bardzo przyzwoite i obyl bym sie teoretycznie bez tax creditow czy child benefitu. Pracowalem w sposob ciagly od maja 2004 i moge wykazac wplywy.

Wszyscy znajomi ktorzy sie kwalifikowali do Child Creditu czy Child Benefitu brali, to niby dlaczego nie ja.

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 17 kwie 2013 15:52

@blondynek - też tak myślałem, ale ale znajomy żony mimo pobierania świadczeń ( wiem o child benefit, ale z tego co mówił to nie wszystko ) otrzymał obywatelstwo kilka miesięcy temu. Trochę mnie to zaskoczyło, bo czytałem że są właśnie takie "reguły gry".


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron