Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
lilulu
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2010 11:52

dziwne rachunki od landlordki

Postautor: lilulu » 20 lis 2010 12:00

Witam.
mam nastepujacy problem , czy to mozliwe zeby rachunki gaz,elektrycznosc , woda , tax ogrzewanie co miesiac kosztowaly 330 F ? niestety mam niemila sytuacje w ktorej moj landlord powiedizal ze musze dokladac polowe sumy do rachunkow , ktore wynosza 330 funtow miesiecznie , na dodatek powiem ze to 3 strefa w strethamhill. Niestety w ogloszeniu bylo napisane ze troche do rachunkow dokladamy a nie 160Funtow +500za pokoj , przeprowadzilem sie z Vouxhall gdzie taniej placilem za pokoj...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 22 lis 2010 08:07

Council tax to okolo £100 powinien byc (ile dokladnie mozesz sprawdzic na stronie twojego councilu). £230 za prad, gaz i wode miesiecznie to duzo. Mnie wychodzi okolo polowy tego. Po prostu popros go o rozliczenie rachunkow - fizycznie otrzymanych od dostawcy uslug.

Edit: £500 za pokoj....Jesus Christ :?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 22 lis 2010 09:39

przeciez ktos musi splacac kredyt a lepiej cudzy niz swoj

lilulu
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2010 11:52

Postautor: lilulu » 22 lis 2010 22:39

dzieki za odpowiedz , dokladnie jest to ona , i ma depozyt z ktorego chce polowe sobie z rachunkow , poprosilem o rachunki ale babka sie pomiotala i powiedziala ze nie znalazla ... co moge w takiej sytuacji zrobic jak nie chce oddac depozytu? z mego wywidu srodowiskowego wynika ze miala juz jakies spory tu na dzielnicy w councilu . Czy moge zglosic sprawe do councilu ? ( mam jej podpis ze wplacilem depozyt) , i nasunelo sie mi pytanie czy ona musi zglosic lokatorow nowych od razu czy moze czekac 2 miesiace? Miala jakis spor z sasiadami ostatnio ze nas nie zglosila to powiedziala ze jestem jej synem ...lol..

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 23 lis 2010 08:58

blondynek pisze:woda kosztuje ok. 400 na rok


:shock: :shock: :shock: ile? wy tam musita miec jaka wode mineralna chyba w kranach w londku :lol: u mnie ta sama woda kosztuje £200 na rok i to raczej chyba powinno byc jakos na prowincji drozej bo koszt dostawy rozklada sie na mniej odbiorcow ale ...

ppinc2
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2011 21:02

Postautor: ppinc2 » 09 mar 2011 18:26

niech Ci pokaze rachunki. byc moze chce, zebys zaplaci za osoby, ktore wynajmowaly przed toba i ich nie zaplacily...

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 10 mar 2011 12:36

Banita ma chyba water meters i sie nie kapie :P

U mnie woda £25 na miesiac
Gaz place jakies £60 na miesiac ale u mnie 25 stopni na termometrze w mieszkaniu MUSI byc ;)
Prad 40 na miesiac - sasiadka jak przychodzi to mi swiatla wylacza bo u mnie wszedzie pozapalane.
Council Tax - jakies 120 na miesiac.

Wiec landlady robi w balona i to niezle.

Ile tam osob mieszka, ile bedroom w mieszkaniu - skoro tylko wynajmujesz pokoj to z jakiej racji masz polowe dokladac?

Council nic do tego nie ma jezeli to nie jest council flat - ale jezeli to jest council flat to ona nie moze wynajmowac chyba ze to zglosi do council wczesniej i dostanie zgode. A tego by nie zrobila bo by sie bala ze skoro ma taki metraz ze moze podnajac to znaczy ze dla niej metraz za duzy i z nowymi przepisami moga ja przerzucic na mniejsze mieszkanie.

Jezeli to ex council flat (czyli wykupila i jest jej, ma na to mortgage) to inna sprawa i council nic do jej wynajmowanie nie ma.

Dlaczego sasiedzi czepiaja sie czy ona wynajmuje czy nie i czy zglasza czy nie?

Jak Ci nie pokaze rachunkow to niech Ci skoczy.....

Rachunki pewnie ma za 3 miesiace, nie za miesiac - ile tam mieszkasz?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 11 mar 2011 09:13

StaraBaba pisze:Banita ma chyba water meters i sie nie kapie :P


mhm, nie mam licznikow a co do ilosci wody i gazu to powiem ci tylko ze wanne mam ogromna (nie te angielskie wypierdki ze nog nie idzie rozchylic) i np. kazde dziecko kapie sie codzinnie z woda na full + dorosli wiec iloscia wody odemnie to idzie utopic jakas afrykanska wioske

wlasnie przyszedl nowy rachunek £246 na rok ...

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 11 mar 2011 10:49

erm.... too much info Banita ale... o tych nogach w wannie znaczy sie... nie pytam po co - nie chce wiedziec ;)

:shock:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 14 mar 2011 09:21

blondynek pisze:i nadal mniej ode mnie; a wg twoich wyliczen poprzednich powinno byc taniej u mnie;


na z tym to juz nie do mnie ale do swojego dostawcy :roll: no bo chyba chociaz w tym sie ze mna zgodzisz ze np kilometr rury w londku zaopatruje w wode wiecej nierochomosci niz na prowincji wiec koszt infrastruktury rozklada sie na wiecej dusz wiec teoretycznie powinno byc taniej?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 14 mar 2011 09:45

hehehehe no dobra to powiem tak

skoro przez lata mieliscie tanio bo nie bylo zadnych napraw to teraz nie placzcie jak macie drozej bo naprawiac trzeba :wink: :lol:


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 63 gości