Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
shine1
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2010 16:04

Rejonizacja szpitali? Chcę rodzić w Tooting

Postautor: shine1 » 19 mar 2010 16:05

Moja zona jest w 5 miesiacu ciazy i bardzo chcialaby rodzic w St. Georges Hospital ktory znajduje sie w Tooting. Niestety mieszkamy w Surrey i dlatego poszukujemy kogos kto udostepnilby nam za oplata swoj adres domowy. Dzieki czemu rejestracja w szpitalu bedzie mozliwa. Mariusz 07704578586

mp1
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2010 00:23

o ile mi wiadomo (a urodzilam tu dwoje dzieci)

Postautor: mp1 » 19 mar 2010 22:05

rejonizacji, jezeli chodzi o szpital dla kobiet w ciazy, nie ma. Jest jeli chodzi o GP (choc w tym roku mieli podobno to zniesc). Mnie za kazdym razem lekarz GP pytal jaki szpital chce do prowadzenie ciazy i porodu i to byly szpitale nie z mojego rejonu. Po porodzie przychodzily tylko z pobliskiego szpitala midwife. Wiec adres i tak musisz podac prawdziwy w szpitalu bo bedzie po porodzie kilka wizyt midwife i healthy visitor w domu. A moze poprostu udac sie do tego szpitala i powiedzic , ze chce zona zmienic szpital na ten do prowadzenia ciazy i porodu. Chyba, ze to jakis wyjatkowy szpital i obowiazuja inne zasady. Ale wg prawa kobieta w ciazy ma prawo wybrac sobie szpital.

shine1
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2010 16:04

Postautor: shine1 » 20 mar 2010 09:42

obstetriction - lekakarz polozny z st. Georges odmowil bo mieszkamy 20 mil od szpiatala. W szpitalu St. George's znajduje sie bank mleka a zona jest na lekach wiec nie bedzie mogla karmic piersia. W East Surrey Hospital nie ma banku mleka a lekarz nawet o tym nie slyszal. Probowalismy roznych innych mozliwosci ale choroba zony nie jest wystarczajacym powodem do przeniesienia jej do St. Georges - choc jets to szpital specjalistyczny w przeciwienstwie do East Surrey Hospital.

mp1
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2010 00:23

Postautor: mp1 » 20 mar 2010 21:36

jak juz dowiadywaliscie sie w tym szpitalu i wam odmowili to zeczywiscie ciezko. Ale napewno kobieta w ciazy ma prawo wyboru szpitala, moze nalezy stanowczo z nimi rozmawiac i powiedziec o swoim prawie, albo sprobujcie zadzwonic na infolinie NHS i przedstawic swoj problem, moze pomoga wam (mi pomogli gdy mialam problemy z GP) telefonu niestety juz nie mam, ale pewnie na ich stronie jest

jaaaa
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2010 01:15

Postautor: jaaaa » 21 mar 2010 01:42

Zawsze mozecie powiedziec, ze byliscie u znajomych jak zona ... musiala do szpitala. A ze to inna dzielnica to wyboru nie mieliscie. Chyba ze macie zamiar dzwonic po karetke:);):)Ale watpie, ze jeszcze ktos w to wierzy;)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 22 mar 2010 08:59

a nie mozecie poprostu dac dziecku sztucznego mleka i nie kombinowac? to nie sa lata 70, sztuczne bedzie rownie dobre jak prawdziwe - a jak patrze na styl zycia niektorych kobiet w ciazy/karmiacych to smiem twierdzic ze nawet lepsze

czy to mleko z tego banku to jest przebadane na to czy kobieta ktore je oddala byla kompletnie zdrowa, nie palila, nie cpala, nie pila nie brakuje jej zadnych witamin, nie jest "uszkodzona genetycznie", nie bala udzialu w zbiorowym gwalcie itd? trzeba byc odwaznym zeby dac swojemu dziecku mleko nieznanego pochodzenia ... powodzenia

shine1
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2010 16:04

Postautor: shine1 » 22 mar 2010 22:03

U niemowląt karmionych mlekiem matki rzadziej zdarzają się infekcje niż u tych, które są karmione mlekiem krowim czy odżywkami mlecznymi. I to nie dlatego, że mleko kobiece dostarczone dziecku bezpośrednio z piersi jest jałowe. Nawet jeśli niemowlęta otrzymują wysterylizowaną odżywkę mleczną, to i tak częściej niż niemowlęta karmione piersią cierpią z powodu zapaleń opon mózgowych, infekcji przewodu pokarmowego, uszu, dróg oddechowych i układu moczowego.
Oczywiscie istnieje niewielkie ryzyko ze mleko matki jest nieznanego pochodzenia ale korzysci przewyzszaja wady: Mleko ludzkie zawiera różne przeciwciała obronne, najwięcej jest w nim IgA, które ssącemu dziecku pomagają zwalczać chorobotwórcze mikroorganizmy. Likwidują one bakterie i alergeny, nie wywołując zapalenia. Inny składnik mleka matki – fibronektyna, podobnie jak przeciwciała IgA, zmniejsza zapalenie i wspomaga regenerację tkanek zniszczonych przez proces zapalny.... itd

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 23 mar 2010 11:11

regulki z encyklopedii to i ja znam

coz kazdy ma swoj rozum i wolny wybor

najwazniejsze zeby sie zdrowo chowalo

shine1
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2010 16:04

Postautor: shine1 » 23 mar 2010 17:54

powyzszy tekst dotyczacy kozysci z karmienia piersia oczywiscie jest z encyklopedii zdowia matki a poparlem cytatatetem aby argument nabral silily przekonania- zeby dziecko sie "zdrowo chowalo" to wybor nalezy do rodzicow, im brdziej sa oni swiadomi wyboru, zagrozen a przede wszystkim jakimi sa ludzmi


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości