Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
szreku
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2010 10:55

Konto bankowe bez NIN?

Postautor: szreku » 23 lut 2010 09:43

Mam umówione spotkanie w jobcentre i telefonicznie mi powiedziano, że potrzebny mi będzie proof of address. Ponieważ dopiero co przyjechałemi nie mam żadnych rachunków najłatwiej jest chyba z bankiem. Byłem w barkleys jednak tam chcą numer a także proof of address.
Czy ktoś słyszał o banku, który tego nie wymaga? Znalazłem taka możliwość, jednak za załatwienie tego trzeba zapłacić 40 funtów. Może coś istnieje bez opłat?

mizag1234
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2010 09:28

Postautor: mizag1234 » 23 lut 2010 09:45

HSBC i Lloyds oferuja platne (F6 na miesiac) konto tzw. passport, ktore nie wymaga potwierdzenia adresu... i nie plac nikomu za zalatwienie konta...

aanetka86
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 23 lis 2009 01:44

Postautor: aanetka86 » 23 lut 2010 21:05

Witam
Ja w piątek bylam w loydsie i Pani z informacji zadala pierwsze podstawowe pytanie skad jestem z Polski i powiedzila ze musze miec 2 dokumenty np id paszport oraz potwierdzenie adresu chilam juz wyjsc ale sprawa zainteresowal sie mneger i powiedzila ze Polska należy do UE i nie ma problemu wystarczy dowod i paszport.
A dziś dostalm juz karte teraz czekam na PIN

Wynika z tego ze niektorzy pracownicy bankow sa niedouczeni albo sa leniwi i im sie nie che cos dla kogops zalatwic.
Czasem jak wszedzie warto poprosic menegera.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 23 lut 2010 22:23

Albo managera.

A tak powazniej, wlasnie mialam po gorke zeby otworzyc konto chlopakowi corki ktory do nas tu zjechal....

I byla masakra bo ja nie mam czasu z nim latac i sie wyklocac wiec wlasnie wszedzie bylo to "2 potwierdzenia adresu i 2 ID"

W koncu otwarl konto Cashminder w Co-Operative bank (maja malo branz niestety) na dowod i prawo jazdy plus list ode mnie ze u mnie mieszka.

Dopisalam go w miedzyczasie do rachunkow wiec bedzie mial to potwierdzenie adres od marca....

Rowniez potwierdzeniem adresu moze byc karta z numerem NHS - jak sie rejestrujecie do GP to po jakim czasie taka karta przychodzi.

aanetka86
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 23 lis 2009 01:44

Postautor: aanetka86 » 23 lut 2010 23:02

otwarl lub otworzył..

dodam iz że w lloydsie zalozylam konto bezpłatne classic z debetem niestety ale mysle ze to zmienie po pelnej aktywacji, do tego moge konto obslugiwac przez internet.

Wystarczyl dowod paszport i rozmowa z menedzerem
3 dni robocze i jest karta ciekawe

Po co sobie komplikować zycie???

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 24 lut 2010 04:14

managerem

:roll:

ALEX707
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2010 00:17

Postautor: ALEX707 » 28 lut 2010 00:30

Ja otworzylem konto bez problemu na nastepny dzien po przylocie w Lloydsie. Konto jakie mi otworzono nazywa sie "Silver", czyli pelne konto z kontem oszczednosciowym itp... Wystarczyl mi dowod. Nie mialem nawet zadnego potwierdzenia adresu. Dla tych, ktorzy maja problemy z otworzeniem konta, byl to Lloyds na Notting Hill Gate, 100m od stacji metra.
Niestety nie polecam Lloyds. Najgorszy bank w jakim mialem konto. Jak tylko bede mial okazje to sprobuje inne banki. Ogolnie konto internetowe Lloydsa jest absolutnie do dupy, a w tych czasach to jedna z najwazniejszych funkcji w koncie. Jest tez pare innych denerwujacych "szczegolow"...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 lut 2010 01:31

aanetka86 pisze:w lloydsie zalozylam konto bezpłatne classic z debetem niestety ale mysle ze to zmienie po pelnej aktywacji,


a to jakis problem jak konto ma debet?

:shock:

ALEX707
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2010 00:17

Postautor: ALEX707 » 28 lut 2010 03:25

Emigrantka pisze:
aanetka86 pisze:w lloydsie zalozylam konto bezpłatne classic z debetem niestety ale mysle ze to zmienie po pelnej aktywacji,

:shock:


Tak w ogole to szczerze watpie w ten debet. Jedynie konta studenckie maja na poczatku debet (ok. 200L), a zeby takie zalozyc trzeba mieszkac w UK 3 lata przed rozpoczeciem studiow. Zwykle konta nie maja debetu w ogole na poczatku. Dopiero po paru miesiacach uzytkowania mozna sie o takowy ubiegac.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości

cron