Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
andi33
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2010 11:42

Mobilny Internet w "3" - korzystanie z Skype?

Postautor: andi33 » 09 lut 2010 11:57

witam
mam pytanie
zamierzam niedlugo kupic mobilny internet..... zastanawiam sie nad siecia "3" .... jeden warunek---chcialbym zeby mozna bylo dzwonic ze Skypa do polski na stacjonarne..... znajomy porzyczyl mi dongla z t-mobile ale niestety w tej sieci nie mozna przeprowadzac rozmow korzystajac ze skypa :( i ztad zaczynam myslec nad trojka ..... tylko pytanie czy faktycznie dziala i jaki plan wybrac???

mysle o tym: http://threestore.three.co.uk/dealsumma ... 18MB5GD025


lub o tym http://threestore.three.co.uk/dealsumma ... 18MB5GD024



co ciekawe w pierwszej opcjii pisze ze niby mozna korzystac ze skypa a w 2 (MIFI) nie ma takiej opcjii w planie :(

jesli chodzi o skypa z MIFI to jest jeszcze plan http://threestore.three.co.uk/dealsumma ... 24MB5GD022 z ipod touch ale niestety nie dlamnie :(



moze jakies rady od osob ktore maja w 3 neta i wiedza co i jak i z czym sie je to wszystko i jak wyglada korzystanie ze skypa w 3 w praktyce??


mialem tez dongla w O2 ale tez niestety nie dziala

dzieki i pozdrawiam
andrzej

ALEX707
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2010 00:17

Postautor: ALEX707 » 10 lut 2010 04:29

a po co ci tak komplikowac sprawe jak z t-mobila mozesz dzwonic do polski na stacjonarne za 3p/minuta, a komorki 9p/minuta i to bez dokupywania zadnych dodatkowych planow ani nic, nawet z najtanszego pre paida mozesz dzwonic za 3p... mobilny internet jest dosyc wolny, wydaje mi sie, ze skype bedzie bardzo kiepsko dzialal z komroki.

andi33
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2010 11:42

Postautor: andi33 » 10 lut 2010 08:44

Alex707 pisze:a po co ci tak komplikowac sprawe jak z t-mobila mozesz dzwonic do polski na stacjonarne za 3p/minuta, a komorki 9p/minuta i to bez dokupywania zadnych dodatkowych planow ani nic, nawet z najtanszego pre paida mozesz dzwonic za 3p... mobilny internet jest dosyc wolny, wydaje mi sie, ze skype bedzie bardzo kiepsko dzialal z komroki.



po prostu chce miec mobilnego neta z mozliwoscia gadania przez skype ..... a dzwonienie na stacjonarne to dodatkowy "dodatek"..... a czemu mobilny a nie stale lacze ??? .....
po pierwsze -chce byc niezalezny-
po drugie mieszkam na wiosce gdzie koszt podlaczenia neta to: zalozenie linii w BT + abonament za telefon+ abonament za neta ......--cos drogo a ja mam ograniczone fundusze :( a net na wiosce to tylko po lini telefonicznej :(
po trzecie czesto sie przeprowadzam i mobilnego neta biore ze soba i.....dziala wszedzie bez zadnych problemow.....no prawie wszedzie :) no i w sumie taniej wychodzi --przynajmniej jak dlamnie :)
pozdrawiam

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 10 lut 2010 14:02

zapomij o skype w 3 - korzystalem z mobileinternet w 3 przez miesiac i byl to najgorszy miesiac mojego zycie ;p - skype dziala, ale ... czasami.
Najlepiej nie podpisuj zadnej umowy, najpierw sprawdz jak dziala i czy dziala, u mnie w domu internet z 3 dzialal tylko w kuchni przy oknie - zadna przyjemnosc takie korzystanie z internetu.

pozdrawiam
i powodzenia

andi33
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2010 11:42

Postautor: andi33 » 10 lut 2010 14:24

vojtas pisze:zapomij o skype w 3 - korzystalem z mobileinternet w 3 przez miesiac i byl to najgorszy miesiac mojego zycie ;p - skype dziala, ale ... czasami.
Najlepiej nie podpisuj zadnej umowy, najpierw sprawdz jak dziala i czy dziala, u mnie w domu internet z 3 dzialal tylko w kuchni przy oknie - zadna przyjemnosc takie korzystanie z internetu.

pozdrawiam
i powodzenia


to ze nie dziala w kazdym miejscu to wiem i dlatego zastanawiam sie nad MIFI w "3" (dongle z wifi w jednym ...z tego co przeczytalem ma wbudowana baterie wiec niby moge postawic w karzdym miejscu gdzie zlapie najsilniejszy sygnal ---ale te info musze jeszcze sprawdzic ... )

lub nad czyms takim ( wtedy teoretycznie podlaczam dongla do tego czegos i tez mam WIFI w calym domu )

http://cgi.ebay.co.uk/Huawei-D100-Three ... 1c0fee82f1


dzieki i pozdrawiam

pawelchen29
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2010 13:52

Postautor: pawelchen29 » 10 lut 2010 16:35

Ja mam MiFi z trójki i smiga mi jak glupi ze skype. Nawet jak wlaczam kamerke to jakosc obrazu jest calkiem niezla i sie nie tnie. To wszystko zalezy od lokalizacji - wiem, bo mialem kilka dongli z oranga, t-mobile a teraz przeskoczylem na trójke. Mieszkam w okolicy Woolwich i tam mobilny internet z oragna ledwo co chodzil, t-mobile calkiem niezle daje u mnie rade a trojka najlepiej smiga z tego wszystkiego. Tu cos goscie pisza o tym MiFi http://www.magnesik.co.uk/index.php?topic=574.msg1308;topicseen#msg1308

andi33
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2010 11:42

Postautor: andi33 » 11 lut 2010 00:33

pawelchen29 pisze:Ja mam MiFi z trójki i smiga mi jak glupi ze skype. Nawet jak wlaczam kamerke to jakosc obrazu jest calkiem niezla i sie nie tnie. To wszystko zalezy od lokalizacji - wiem, bo mialem kilka dongli z oranga, t-mobile a teraz przeskoczylem na trójke. Mieszkam w okolicy Woolwich i tam mobilny internet z oragna ledwo co chodzil, t-mobile calkiem niezle daje u mnie rade a trojka najlepiej smiga z tego wszystkiego. Tu cos goscie pisza o tym MiFi http://www.magnesik.co.uk/index.php?topic=574.msg1308;topicseen#msg1308


a moglbys mi jeszcze powiedziec tylko czy wzieles MIFI na abonament czy z miesiecznym kontraktem top-up --jesli na abonament to ktora opcje ?? ...oraz czy siec oparta na MIFI jest jakos zabezpieczona chaslem tak zeby sie nikt nie mogl dostac do niej :)
dzieki za info a linka przeczytam jutro :)

pawelchen29
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2010 13:52

Postautor: pawelchen29 » 11 lut 2010 08:45

a moglbys mi jeszcze powiedziec tylko czy wzieles MIFI na abonament czy z miesiecznym kontraktem top-up --jesli na abonament to ktora opcje ?? ...oraz czy siec oparta na MIFI jest jakos zabezpieczona chaslem tak zeby sie nikt nie mogl dostac do niej
dzieki za info a linka przeczytam jutro


ja wzialem swojego MiFi jakies 4 miesiace temu na tzw. rolling contract (tzn. kontrakt na 1 miesiac, który sie automatycznie odnawia co miesiac ale mozna do nich w kazdej chwili zadzwonic i zakonczyc umowe). Teraz widze, ze mozna kupic typowego Pay as you go i doladowywac voucherami albo online. Skype bedzie ci chodzil tak czy owak bo trójka nie rozpoznaje z jakiego urzadzenia korzystasz (czy to jest dongle, czy MiFi czy inny wireless router) ani nie robi zadnego rozgraniczenia jesli chodzi o korzystanie ze skypa bezwzgledu czy to jest PAY AS YOU GO czy contract
Swoja siec oczywiscie zabezpieczasz haslem tak by nikt niepowolany nie mial do niej dostepu. Podlaczasz Huweia do komputera za pomoca USB i ustawiasz sobie haslo (bardzo prosta obsluga).

Jako ciekawostke powiem ci, ze moj kumpel uzywa tego MiFi, zeby miec internet na iPod-zie :). Malo tego, mozna nawet uzywac iPoda jako telefon - tak samo jak iPhone. Trzeba tylko zainstalowac skype na iPod-zie (system operacyjny jest identyczny jak na iPhone) a nastepnie za pare groszy kupic mikrofon i podlaczyc do iPoda :).

Najlepiej zamów sobie to MiFi na stronie trójki w wersji Pay as you go przetestuj go przez dzien lub dwa i jesli nie bedzie u ciebie odpowiedniego zasiegu to mozesz im to odeslac do 3 dni a oni ci zwroca kase.

Dla mnie najwiekszym minusem tego MiFi jest to, ze ma on duzo mniejszy zasieg niz tradycyjny ruter bezprzewodowy. Fajnie chodzi wszystko tak w granicach 7-10 metrów ale jak juz wyjde z domu i chce polaczyc sie np z mojego telefonu przez mifi, zeby przegladac internet to jest problem.
Z drugiej strony za 50 funtow nie jestes w stanie kupic zadnego przyzwoitego wireless router nie wspominajac tego, ze musisz miec linie telefoniczna, abonamenty i 12 mieseczny albo dluzszy kontrakt[/quote]


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 26 gości

cron