Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 05 wrz 2011 09:51

Posiadam ubezpieczenie od krzywizny przyrodzenia. Czy w przypadku smierci chomika moge liczyc na jakies odszkodowanie?

Pozdrawiam
Zenon

PS. Tak chomika owinolem tasma zeby sie nie rozlecial ...

... ale ludzie maja na.j.e.b.ane pod kopula ...

Alex0885
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2011 09:50

Postautor: Alex0885 » 15 lis 2011 09:56

Witam!
Na poczatku chcialam pogratulowac tematu i podanych informacji. Bardzo przydatne. :lol: chcialabym sama ubezpieczyc sie na zycie jesli ktos moglby mi polecic dobrego ubezpieczyciela byla bym wdzieczna :)
Mam 26lat
bezdzietna
zatrudniona
pale
historia medyczna wykazuje iz jestem zdrowa w 100%.

Zainteresowalo mnie bardzo Accident Protection, czy jest mozliwosc polaczenia tego ubezpieczenia z innymi ubezpieczeniami ?
Pozdrawiam

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 15 lis 2011 11:54

Skoro palisz to jestes w grupie o zwiekszonym ryzyku zachorowania na raka i smierci. Mimo tego cos znajdziesz na pewno. Byle szybko bo kto wie ile paczek fajek przed toba...

;>

Alkoholik
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 07 gru 2011 12:03

Postautor: Alkoholik » 14 gru 2011 08:45

Well, wykupic ubezpieczenie to nie jest zaden problem.

Teraz chcialbym uslyszec od przedstawicieli firm jak to wyglada, gdy przychodzi do - wyplacania poszkodowanym.

Mam znajoma rodzine. Mieli wlamanie, okradli ich - nie dostali nic, bo nie mieli 2 zamkow. A placili przez lata. Za chwile on umarl - wdowie nic nie wyplacili, bo - cos tam innego, malym druczkiem.

Warto, czy nie warto? Nie piszcie jak wplacac, tylko co zrobic - zeby dostac to, za co sie placi - w chwili nieszczescia.

DominikaMie
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 29 lut 2012 12:40

Postautor: DominikaMie » 29 lut 2012 13:11

WItam

@Alkoholik

Odnosnie twojej wypowiedzi, co prawda nie jestem przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej tylko Niezaleznym Doradca Finansowym, ale postaram sie odpowiedziec na twoje pytanie.

Dlaczego ubezpieczenia nie wyplacily?!?!

Bardzo wazne jest prawidlowe wypelnienie aplikacji do ubezpieczenia, tj. szczere odpowiedzi na wszystkie pytania, jezeli ktos nie ma alarmu to mowi ze go nie ma jezeli ktos nie ma specjalnego zamka antywlamaniowego tez nalezy to podac. Tak oczywiscie wplywa to na wysokosc miesiecznej platnosci, ale podanie prawdziwych informacji jest podstawa wyplacenia ubezpieczenia. Poniewaz w razie wlasnie takiej sytuacji o jakiej wspomniales, zregoly firma ubezpieczeniowa albo wysyla konsultatna do sprawdzenia wszystkiego jak i zarowno prosi o podanie numeru zgloszenia na policje gdzie ma wglad do calego raportu policyjnego, w ktorym dokladnie jest opisane zdazenie jak i rowniez takie podstawowe rzeczy jak naprzyklad ilosc zamkow jezeli chodzi o wlamanie. To w sumie na tyle jezeli chodzi o ubezpieczenie domu & majatku.

Natomiast jezeli chodzi o druga czesc twojej wypowiedzi. W UK jest bardzo wiele ubezpieczen na "zycie", wszystkie polisy nosza ta sama nazwe ale znacznie sie roznia miedzy soba. Moge podac kilka przykladow, naprzyklad ubezpieczenia oferowane przez niektore banki, oczywiscie nie chce i nie bede tutaj wymieniac nazw tych bankow, oferuja ubezpieczenie na "zycie", ktore pomimo dosyc duzej sumy ubezpieczeniowej nie maja duzych skladek miesiecznych, dzieje sie tak poniewaz np. zawiera klauzule ze smierc osoby ubezpieczonej musi nastapic w srodkach transportu publicznego. I tylko wtedy ta polisa wyplaci swoj benefit. Dlatego tak wazne jest dokladne zapoznanie sie z warunkami danego ubezpieczenia.

Duzo z nas nie wie ze nabywajac ubezpieczenie np w banku ale oczywiscie te tylko w banku moze byc rowniez online, zakupujemy ubezpieczenie w tak zwanym systemie none-advise - czyli nikt nam nie doracza co gdzie i jak. To znaczy bierzemy cos poprostu z polki a odpowiedzialnosc za to jak wypelnic aplikacje ntd spada bezposrednio na nas. To samo dotyczy sie dokladnego zapoznania z warunkami takiego ubepzieczenia.

Drugim wyjsciem przy zakupie ubepzieczen jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy doradcy finansowego, ktory jest po to by dopasowac ubezpieczenie do potrzeb danego klienta, tj. z masy dostepnych ubezpieczen wybrac to, ktore najbardziej pokrywa potrzeby tej indywidualnej osoby. Mam tutaj na mysli naprzyklad to ze dla jednej osoby jest bardziej wazne ubezpieczenie na przyklad od raka a dla innej na przyklad na wypadek zawalu albo paralizu. Poza tym doradca finansowy powinnien dokladnie objasnic jak dane ubepzieczenie pracuje, co nie podlega ubezpieczeniu (jakie sa wyjatki). I to on wypelnia aplikacjie majac swiadomosc co oznaczaja pytania i jak nalezy ja wypelnic.
Co pwoduje iz gwarancja wyplaty takiego ubezpieczenia jest bardzo wysoka.

Oczywiscie istnieje mozliwosc ze ubezpieczenie nie wyplaci bo na przyklad osoba, ktora sie ubezpieczyla zataila informacje i nie podala tego co jest zgodne z prawda wtedy to juz nikt nie ma na to wplywu.

Musimy pamietac o tym ze w pierwszej fazie kiedy nabywamy ubezpieczenie firma ubezpieczeniowa wierzy nam iz podajemy prawdziwe informacje, konfrontacja tego nastepuje w momencie przymusu skozystania z ubezpieczenia. Na przykladzie ubezpieczenia od chorob krytycznych, osoba ubezpieczona zostala zdiagnozowana z rakiem i oczywiscie chce skorzystac z ubezpieczenia. Firma ubezpieczniowa wtedy sprawdza jej historie medyczna i porownuje ja z informacjami, ktore byly zawarte w aplikacji po ubezpieczenie. Jezli wszystko sie zgadza wtedy ubezpieczyciel musi wyplacic odszkodowanie, oczywiscie jeseli diagnoza spotyka wszystkie definicje zawarte w warunkach ubezpieczenia.


Mam nadzieje ze powyzsze informacje pomoga chociaz troche zrozumiec jak pracuja ubezpieczenia.

Pozdrawiam Serdecznie

Dominika

zajefajny1234
Posty: 0
Rejestracja: 10 cze 2012 13:09

Ubezpieczenie w UK

Postautor: zajefajny1234 » 10 cze 2012 13:23

Witam.
Dotarlem do Waszego tematu,poniewaz mieszkam w Anglii a poki co jestem ubezpieczony tylko w Pl,ktore jest wazne takze tutaj,lecz zastanawiam sie nad zmiana mojego ubezpieczenia.
Ja mieszkam w hrabstwie Dorset czy mozecie mi doradzic tutaj jakas firme ubezpieczeniowa badz czy pomoge sie ubezpieczyc u Was i co moglibyscie mi doradzic?
Mam 28 lat pracuje nie mam dzieci,ale mam zone i ja chcialbym najbardziej zabezpieczyc.Jestem zdrowy bez zadnych nalogow.
Pozdrawiam

KWPrestigeFinanceAdvisors
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2012 14:20

Re: Ubezpieczenie w UK

Postautor: KWPrestigeFinanceAdvisors » 13 sie 2012 14:41

[quote=\\"Zajefajny1234\\"]
Ja mieszkam w hrabstwie Dorset czy mozecie mi doradzic tutaj jakas firme ubezpieczeniowa badz czy pomoge sie ubezpieczyc u Was i co moglibyscie mi doradzic?
Mam 28 lat pracuje nie mam dzieci,ale mam zone i ja chcialbym najbardziej zabezpieczyc.Jestem zdrowy bez zadnych nalogow.
Pozdrawiam[/quote]

Witam,

Sa trzy typy polis personalnych, z ktorych moglyby Pan ewentualnie skorzystac w takim przypadku: Life Insurance (polisa na zycie), Critical Illness Cover (Ubezpieczenie od chorob krtycznych) oraz Income Protection (ubezpieczenie od niezdolnosci do pracy/wypadkow).

Ubezpieczenia te maja to do siebie, ze im jest sie starszym tym ich koszt jest wyzszy. Inne glowne czynniki wplywajace na ich cene to m.in.: obecny stan zdrowia (plus historia medyczna), wykonywany zawod, status palacza i plec.

Prowadzimy profesjonalne doradztwo pod wzgledem ubezpieczeniowym analizujac i uwzgledniajac potrzeby rodzinne oraz finansowe dla kazdego zawodu oraz wieku.

W razie potrzeby umowienia sie z nami na szczegolowa konsultacje, prosze dzwonic na numer: 075 155 234 27. Numer naszej rejestracji w FSA (Financial Services Authority - Urzad Nadzoru Finansowego) to: 532537. Adres naszej strony internetowej: www.pfadvisors.co.uk

Pozdrawiam

K. Wladyczynski
Financial Adviser
Prestige Finance Advisors

nancy79
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2013 09:31

Re: Ubezpieczenia na życie w UK?

Postautor: nancy79 » 29 sty 2013 09:50

user852615 pisze:Witam Wszystkich serdecznie, rozpoczynam nowy temat –ubezpieczenia na zycie w UK.
Chcialabym przyblizyc Wam tematyke ubezpieczen zyciowych w UK, podzielic sie moim doswiadczeniem w tym zakresie. Zamierzam sukcesywnie dokladac nowe informacje i w miare mozliwosci odpowiadac na Wasze pytania. Jesli bedziecie potrzebowac pomocy w tym zakresie, porady, sprawdzenia tego co juz macie, kalkulacji kosztow ubezpieczenia Waszego zycia lub lub ochrony Waszego kredytu hipotecznego Mortgage –sluze pomoca oraz ubezpieczen wypadkowych. Zapraszam przedstawicieli roznych firm ubezpieczeniowych do dyskusji i porownania ofert :)


witam,
od 2 lat mieszkam i pracuje w Anglii. coraz bardziej zaczynam sie zastanawiać nad ubezpieczeniem na zycie, poniewaz pracuje przez agencje tymczasowa, jak na razie, wiec niestety nie jestem ubezpieczona poza praca. nie mam rodziny przy sobie, wszyscy mieszkaja w Polsce, wiec dodatkowo przekonywuje mnie fakt aby sie ubezpieczyc wrazie jakiegos wypadku lub ciezkiej choroby, poniewaz pracujac w Polsce pracodawca zapewnial mi dodatkowe ubezpieczenie na zycie, wiec nie mialam sie o co martwic. problem dla mnie stanowi wybor ubezpieczyciela, gdzie sie ubezpieczyc i jakie ubezpieczenie wybrac dla siebie?. moj bank proponuje mi takowe z tego co sie orientuje. nie pale i nie pije, nie mam zadnych powaznych schorzen, mam 34 lata, nie posiadam dzieci. narazie jestem nastawiona na prace zawodowa, w najblizszym czasie moze wynajme dom a po jakims czasie moze zakupie. mam partneta od 2 lat. najbardziej przeraza, ze jestem tutaj sama bez wsparcie rodziny, a nie chce im utrudniac zycia, w razie gdyby cos mi sie stalo i wszystkie te formalnosci.... chce im tego oszczedzic. prosze o porade w wyboze ubezpieczenie i na jakie kruczki ubezpieczyciela uwazac, i wiedziec za co sie placi! z gory dziekuje i czekam na opinie.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: Ubezpieczenia na życie w UK?

Postautor: goraluk » 29 sty 2013 10:52

nancy79 pisze:utrudniac zycia, w razie gdyby cos mi sie stalo i wszystkie te formalnosci.... chce im tego oszczedzic. prosze o porade w wyboze ubezpieczenie i na jakie kruczki ubezpieczyciela uwazac, i wiedziec za co sie placi! z gory dziekuje i czekam na opinie.


Załóż konto "saving" w dowolnym banku (za darmo) i wpłacaj po 100 funtów miesięcznie. Znacznie bezpieczniejsze niż ubezpieczenia... aha upoważnij kogoś bliskiego do tych pieniędzy.
Firmy ubezpieczeniowe mamią super zabezpieczeniami, a jak przyjdzie co do czego, to jedynie może 5% dostaje to co maiło obiecane, reszta traktowana jest jak złodzieje i naciągacze.
Znam przypadek gdzie od lat pewna rodzin a płaciła regularne składki na ubezpieczenie domu od kradzieży (ponad 30 lat). Kiedy ich okradli ubezpieczyciel się wykpił bo coś tam znalazł i oskarżył ich o próbę wymuszenia, że to niby oni sami się okradli by dostać ubezpieczenie.
Po całym zdarzeniu wszelkie ubezpieczenia jakie posiadali poszły im w górę o ponad 300%!!! Łącznie z ubezpieczeniem samochodu.

Moja rada - omijać ubezpieczenia dobrowolne szerokim łukiem.
Oni nie są po to by ci pomóc tylko by żyć z twoich pieniędzy!

nancy79
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2013 09:31

Re: Ubezpieczenia na życie w UK?

Postautor: nancy79 » 29 sty 2013 11:27

goraluk pisze:
nancy79 pisze:utrudniac zycia, w razie gdyby cos mi sie stalo i wszystkie te formalnosci.... chce im tego oszczedzic. prosze o porade w wyboze ubezpieczenie i na jakie kruczki ubezpieczyciela uwazac, i wiedziec za co sie placi! z gory dziekuje i czekam na opinie.


Załóż konto "saving" w dowolnym banku (za darmo) i wpłacaj po 100 funtów miesięcznie. Znacznie bezpieczniejsze niż ubezpieczenia... aha upoważnij kogoś bliskiego do tych pieniędzy.
Firmy ubezpieczeniowe mamią super zabezpieczeniami, a jak przyjdzie co do czego, to jedynie może 5% dostaje to co maiło obiecane, reszta traktowana jest jak złodzieje i naciągacze.
Znam przypadek gdzie od lat pewna rodzin a płaciła regularne składki na ubezpieczenie domu od kradzieży (ponad 30 lat). Kiedy ich okradli ubezpieczyciel się wykpił bo coś tam znalazł i oskarżył ich o próbę wymuszenia, że to niby oni sami się okradli by dostać ubezpieczenie.
Po całym zdarzeniu wszelkie ubezpieczenia jakie posiadali poszły im w górę o ponad 300%!!! Łącznie z ubezpieczeniem samochodu.

Moja rada - omijać ubezpieczenia dobrowolne szerokim łukiem.
Oni nie są po to by ci pomóc tylko by żyć z twoich pieniędzy!



dzieki za Twoja opinie:) konto saving mam otwatre juz od dluzszego czasu i troche sie juz nazbieralo, bede musiala upowazniec w razie "w" kogos z rodziny do tych pieniedzy! bezpieczniej tak:) ale zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, byc moze wiesz cos na ten temat, w razie smierci jak wyglada transportowanie zwlok do Polski, i jak to wszytko wyglada, gdzie i ile? oczywiscie, nie wybieram sie jeszcze na "tamten swiat" hehe pytam rutynowo.

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 29 sty 2013 12:29

Prosze Pani tu znajdzie Pani odpowiedz szkoleniafuneralne.com.pl/temat-vt515.html/

alicjaap
Gastarbeiter
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2013 23:25

Postautor: alicjaap » 31 sty 2013 23:26

ktos wczesniej pytal sie o ubezpieczenie w razie samobojstwa...obilo mi sie gdzies ze firma metlife nie wyklucza wyplaty polisy spadkobierca samobojcy...ale prosze to sprawdzic,moze sie myle...

koraliki123
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2013 10:12

Life insurance

Postautor: koraliki123 » 06 lut 2013 10:32

:)
Ostatnio zmieniony 13 mar 2013 12:03 przez koraliki123, łącznie zmieniany 1 raz.

KWPrestigeFinanceAdvisors
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2012 14:20

Re: Ubezpieczenia na życie w UK?

Postautor: KWPrestigeFinanceAdvisors » 01 mar 2013 16:38

nancy79 pisze:
user852615 pisze:Witam Wszystkich serdecznie, rozpoczynam nowy temat –ubezpieczenia na zycie w UK.
Chcialabym przyblizyc Wam tematyke ubezpieczen zyciowych w UK, podzielic sie moim doswiadczeniem w tym zakresie. Zamierzam sukcesywnie dokladac nowe informacje i w miare mozliwosci odpowiadac na Wasze pytania. Jesli bedziecie potrzebowac pomocy w tym zakresie, porady, sprawdzenia tego co juz macie, kalkulacji kosztow ubezpieczenia Waszego zycia lub lub ochrony Waszego kredytu hipotecznego Mortgage –sluze pomoca oraz ubezpieczen wypadkowych. Zapraszam przedstawicieli roznych firm ubezpieczeniowych do dyskusji i porownania ofert :)


witam,
od 2 lat mieszkam i pracuje w Anglii. coraz bardziej zaczynam sie zastanawiać nad ubezpieczeniem na zycie, poniewaz pracuje przez agencje tymczasowa, jak na razie, wiec niestety nie jestem ubezpieczona poza praca. nie mam rodziny przy sobie, wszyscy mieszkaja w Polsce, wiec dodatkowo przekonywuje mnie fakt aby sie ubezpieczyc wrazie jakiegos wypadku lub ciezkiej choroby, poniewaz pracujac w Polsce pracodawca zapewnial mi dodatkowe ubezpieczenie na zycie, wiec nie mialam sie o co martwic. problem dla mnie stanowi wybor ubezpieczyciela, gdzie sie ubezpieczyc i jakie ubezpieczenie wybrac dla siebie?. moj bank proponuje mi takowe z tego co sie orientuje. nie pale i nie pije, nie mam zadnych powaznych schorzen, mam 34 lata, nie posiadam dzieci. narazie jestem nastawiona na prace zawodowa, w najblizszym czasie moze wynajme dom a po jakims czasie moze zakupie. mam partneta od 2 lat. najbardziej przeraza, ze jestem tutaj sama bez wsparcie rodziny, a nie chce im utrudniac zycia, w razie gdyby cos mi sie stalo i wszystkie te formalnosci.... chce im tego oszczedzic. prosze o porade w wyboze ubezpieczenie i na jakie kruczki ubezpieczyciela uwazac, i wiedziec za co sie placi! z gory dziekuje i czekam na opinie.



Nawiazujac do Pani pytania o Polise na Zycie nalezy pamietac o roznicy pomiedzy Death Benefit a Life Insurance.

Death Benefit - wyplaca za smierc osoby ubezpieczonej spowodowanej czynnikiem zewnetrznym (np. morderstwo, wypadek komunikacyjny).

Life Insurance - wyplaca za smierc osoby ubezpieczonej spowodowanej
jakimkolwiek czynnikiem, poza samobojstwem w pierwszym roku trwania polisy oraz udzieleniem niepoprawnych informacji w kwestionariuszu medycznym.

Czynniki zewnetrzne powoduja smierc tylko w 9% wszystkich przypadkow. Do Death Benefit zazwyczaj nie pytaja o historie medyczna, takze w razie niepewnosci jest to jeden z czynnikow, ktory powinien wzbudzic podejrzenia.

Przy Polisie na Zycie w UK dodawany jest 'Terminal Illness Cover' - wyplata calej sumy ubezpieczenia w przypadku, gdy lekarz stwierdzi, ze pacjent nie przyzyje nastepnych 12 miesiecy (a jezeli przezyje, to nie musi oddac pieniedzy).

Bardzo wazne czynniki, na ktore nalezy zwrocic uwage przy wyborze odpowiedniej Polisy na Zycie to:
- Term
- Sum Assured i jej rodzaj
- Skladki/warunki: Guaranteed/Reviewable/Renewable
- Life Basis
- Premium Waiver
- Indexation
- Reinstatement
- opcje dodatkowe

Dodatkowo, Polisa na Zycie (Life Insurance) jest terminowa (czyli np. trwa do 65 roku zycia) lub bezterminowa (Whole of Life) i dziala przez cale zycie, az do smierci i z tego wzgledu jest praktycznie 100% prawdopodobienstwo wyplaty (wykluczenia jak w standardowej Polisie na Zycie).


PS.
Odniose sie jeszcze tylko do jednego z powyzszych komentarzy - cyt.: 'Skoro pracuje, mieszkam, przebywam w Uk to po co mi doradca w jezyku polskim? Jak sobie pomyslimy to z gory anglik ma troche wiecej rozeznania z angielskim rynkiem.'

Zaden Anglik nie rodzi sie z wiedza na temat instytucji ani produktow finansowych, dlatego nie rozumiem dlaczego Polak nie moze byc tak samo dobrym jak nie lepszym doradca finansowym. Swiadcza o tym odpowiednie kwalifikacje, a nie narodowosc. Czy np. wszyscy polscy budowlancy sa gorsi od angielskich, dlatego ze Aglicy 'maja wiecej rozeznania z angielskim rynkiem' i jego regulacjami? Ponadto, rozmawiajac po polsku klient rozumie wszystko w 100%, co jest zdecydowanym atutem, a nie wada.

Polecalbym wszystkim, ktorzy uzywaja niezaleznych doradcow finansowych do ubezpieczen, kredytow czy programow inwestycyjnych o zapytanie czy:
- kosultacja jest 'advised' czy 'non-advised'
- firma ma numer FSA (mozna zweryfikowac z kim ma sie do czynienia na: www.fsa.gov.uk)
- z jaka siecia finansowa wspolpracuja i jaki jest jej numer FSA

W przypadku, gdy osoba nie bedzie mogla podac tych dwoch numerow, badz kosultacja jest non-advised, radze z takim delikwentem nie tracic sobie czasu.


Pozdrawiam


K. Wladyczynski

Financial Adviser
Prestige Finance Advisors
075 155 234 27
www.pfadvisors.co.uk
FSA: 532537


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości

cron