Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
artur2831
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2007 11:09

Wywoz auta do polski

Postautor: artur2831 » 10 lip 2009 00:00

Witajcie mam pytanie i jesli ktos bylby w stanie odpowiedziec to dziekuje a za zbedne kometaze dziekuje . kupilem samochod i chce go zabrac do polski , chce wykupic ubezpieczenie na miesiac ale jest zbyt drogie . Wiecie moze o jakiejs taniej ubezpieczalni ??? kolega mowi mi zebym ubezpieczyl na rok i po miesiacu wycofal ubezpieczenie i w takim przypadku z katy wezma mi tylko depozyt , Czy ktos juz tak robil .

Czy mam gdzies zglaszac ze auto juz nie wroci do UK. ????????

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 10 lip 2009 06:09

spójrz na dowód rejestracyjny, jeden z odcinków dotyczy wyrejestrowania i permanentnego eksportu,wysyłasz go do DVLA gdy będziesz wyjeżdżał.

druga sprawa, TAX, wypełniasz kwitek dotyczący Rad Tax z zaznaczniem SORN i odsyłasz krążek do DVLA nadpłata zostanie ci zwrócona.

Można tak jak kolega ci odradza ubezpieczyć na rok, a po miesiącu zrezygnować, pobiorą ci "manipulacyjna opłatę" w wysokości około 1 miesiąca czasami 2.

albo szukać ... ale zawsze będzie drogo (ale co to znaczy? pojęcie względne) bo przecież firma musi policzyć sobie za zawracanie tyłka pracownika który tym się zajmie.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 10 lip 2009 08:47

ubezpieczenie samo w sobie jesli wywozisz auto jest ci ze tak to ujme - zbedne bo i tak nie pokrywa pewnie (ale nie zawsze) innego kraju niz UK (pokrywa tylko poszkodowanego ale nie ciebie) dlatego musisz sobie wykupic zielona karte, jak kupowalem dla siebie to padlo pytanie czy chce ja na ten samochod ktory mam ubezpieczony wiec wychodzi mi ze mozna tez wykupic zielona karte na auto ktore w danej firmie nie ma ubezpieczenia na uk - zadzwon do jakiegos ubezpiczyciela i zapytaj, moze sie okazac ze jesli potrzebujesz tylko ubezpieczenia na 2 dni zeby do domu dojechac to za zielona karte dasz pare funtow.

to tylko takie moje gadanie bo specem od ubezpieczen nie jestem

artur2831
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2007 11:09

Postautor: artur2831 » 10 lip 2009 18:40

dzieki za informacje bardzo mi to rozjasnilo sprawe .

A ta zielana karte gdzie sie zalatwia w DVLA czy w ubezpieczalni ???

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 13 lip 2009 08:50

ubezpieczalnia


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 62 gości