Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
bart86
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2009 18:31

Problem z landlordem

Postautor: bart86 » 29 cze 2009 18:44

czesc wszystkim.!.
mam maly problem, wynajmuje pokuj ,powinienem sie wyprowadzic do konca tygodnia dalem mojej landlordce 2 tygodniowe wypowiedzenie dala mi napisane przez nia wypowiedzenie na papierze.wczytujac sie przeczytalem ze odda mi depozyt do 2 tygodni po tym jak sie wyprowadze,1wszy raz slysze ze jest cos takiego i dotego powiedzala ze jest to zgodne z prawem.do tego doszlo ze musi zrobic liste to co znajdowalo sie w pokoju i w jakim stanie jak sie wprowadzalem i musi sprawdzic cala chate kuchnie lazieke itd czy wszystko jest
(mozliwosc ze moglem jej [piii...] widelce).i powiedzala ze zrobi ta liste po tym jak sie wyprowadze wiec nasuwa mi sie pytanie moze powiedzec ze zawinolem jej plazme 60" ktorej tak naprawde nie bylo.w takiej sytlacji potrzebuje jakiejs porady numeru tel do organizacji ktore zajmuja sie tego rodzaju sprawami.
dzieki wielkie
ten co chca go wywalic na depozyt
B

user1561247
Emigrant
Posty: 123
Rejestracja: 23 lis 2008 18:59

Postautor: user1561247 » 29 cze 2009 19:30

1. sprawa depozytu:
masz prawo i powinienes zapytac w pierwszej kolejnosci, czy pani landlord zabezpieczyla twoj depozyt zgodnie z regulacjami prawnymi obowiazujacymi od bodjaze kwietnia 2008. Powinienes dostac certyfikat, na ktorym jest napisane ktora firma ubezpieczeniowa chroni twoj depozyt, kontakt do landlorda, ubezpieczona sume oraz okres trwania umowy o wynajem. kazdy landlord jest prawnie zobowiazany do udostepnienia ci takiego swiadectwa w przeciagu 2tyg od zarejestrowania depozytu.
jesli landlord nie wywiaze sie z powyzszego obowiazku, masz prawo go posadzic a wtedy otrzymasz kwote rowna 3-krotnosci depozytu.
depozyt zwraca sie od 10-14 dni, ale to wszystko zalezy od indywidualnej umowy. jesli podpisales umowe (mam nadzieje ze spisaliscie takowa) gdzie czarne na bialym jest ze odda ci depozyt po miesiacu, wtedy odda go po miesiacu bo sam sie na to zgodziles.

2. Invenory list - czyli lista rzeczy nalezacych do landlorda, wynajetych tobie do uzytku codziennego wraz z mieszkaniem
Iinvenory SPISUJE SIE ZARAZ PO WPROWADZENIU DO MIESZKANIA!!! a nie przy koncu umowy. co to za brednie, w zyciu o czyms podobnym nie slyszalam, by tworzyc sobie inventory list po wreczeniu wymowienia, obojetnie ktora ze stron je wrecza! to bezprawne. oczywiscie, ze pani landlord moze ci teraz nawymyslac cokolwiek jej tylko bujna wyobraznia podsunie ...

poczytaj szczegolowo, tu znajdziesz wszystkie dreczace cie zagadnienia
http://www.direct.gov.uk/en/TenancyDeposit/index.htm

a tak na marginesie, ladnie zaniedbales sprawe...
powodzenia i nie daj sie wrobic. nie twierdze ze babka ma zle intencje, ale to jakies kosmiczne jaja poprostu

user1561247
Emigrant
Posty: 123
Rejestracja: 23 lis 2008 18:59

Postautor: user1561247 » 29 cze 2009 19:32

chcialam jeszcze dodac, ze pod inventory list podpisuja sie obie strony.
lista stanowi suplement umowy.
podpisujac sie pod nia, zgadzasz sie z jej trescia.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 30 cze 2009 12:14

Ja nie dawno konczylem umowe z jedna agencja, i inventory bylo zrobione zanim sie wprowadzilem i na oczy go nie widzialem i nie podpisywalem.
Na depozyt czekalem 3 tygodnie, byl zabezpieczony gdzies tam.
Przyszla pani z agencji na odbior mieszkania i sprawdzala te liste inwentaryzacyjna, wszystko sie zgadzalo, nic mi nie potracili z depozytu.
Wiec czasami nie kazdy chce oszukiwac... to chyba tylko domena Polakow i ciemniejszych braci.
W kazdym razie, zgadzam sie ze inwentaryzacja powinna byc zrobiona podczas obecnosci itd..


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 69 gości