Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
userka
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwie 2009 09:23

Ślub i wymiana paszportu?

Postautor: userka » 07 maja 2009 13:59

Witam, prosze o odpowiedz na 3 pytania, z gory dziekuje

1- W czerwcu wychodzę za mąż i zastanawiam się czy jeśli przyjmę nazwisko męża to czy bede musiala w zwiazku z tym wymienic paszport ?

2-Jestem w ciąży, czy od razu po urodzeniu dziecka mogę mu wyrobić paszport, czy dziecko jest wpisywane do mojego paszportu, jak to jest ?

3- W jakim wieku musi być dziecko aby odbyć pierwsza podróż samolotem ?

ciarkosia
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 20 gru 2008 14:03

Postautor: ciarkosia » 07 maja 2009 14:26

1.Kochana wychodzisz za mąż i tak jak dowód osobisty tak i paszport musisz wymienić ponieważ będziesz miała po mężu nazwisko.

2.Dziecku od razu po urodzeniu można paszport wyrobić,ja osobiście nie mam dzieci wpisanych ani w paszporcie ani w dowodzie ale jest to zakodowane i będzie widniała informacja dla przeglądającego Twoje dokumenty,że masz dziecko.

W poniższym linku są pytania i odpowiedzi dotyczące paszportu,na pewno rozwieją Twoje wątpliwości:

http://www.mojawyspa.co.uk/pytania/10/P ... la-dziecka

Natomiast tutaj są ogólne informacje dotyczące paszportów:

http://www.londynkg.polemb.net/index.ph ... 1db2cb652e

3. Z dzieckiem można latać po ukończeniu przez nie tygodnia. Wcześniej jest to niewskazane ze względu na słaby układ oddechowy i krążenia. Potem właściwie nie ma przeciw skazań, ale lepiej i tak sie skonsultuj z lekarzem przed wylotem.

userka
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwie 2009 09:23

Postautor: userka » 07 maja 2009 14:57

Dzieki :)

ciarkosia
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 20 gru 2008 14:03

Postautor: ciarkosia » 07 maja 2009 16:25

Nie ma za co ;)


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 72 gości