Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
napastnik
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2009 17:32

road tax

Postautor: napastnik » 29 mar 2009 17:38

Witam,bardzo prosze o pomoc,wczoraj zakupilem samochud,gdzie road tax konczy sie ostatniego marca-jak mi czy moge wykupic nowy jezeli jeszcze nie posiadam loog bok,insurance kupilem wczorj przez internet nie mam jeszcze orginalu.prosze o podpowiedz

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 30 mar 2009 08:56

nie mozesz narazie nigdzie - na poczcie potrzebny ci log book i ins. cert. a on-line musi auto byc juz na ciebie inaczej nie przejdzie

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 31 mar 2009 20:31

na poczcie ci potrzebny tylko i wylacznie MOT + insurance + dodatkowo mozesz zabrac stary road tax.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 01 kwie 2009 08:35

odinn wylacznie tylko jesli kupujesz tax po raz ktorys i masz w reku pisemko o tym zeby wykupic

jak kupiles "nowe" auto to musisz miec V5

http://www.postoffice.co.uk/portal/po/c ... d=19100270

If you have a tax disc reminder (V11 form), visit your nearest branch when it’s time to renew your car tax disc and bring your DVLA tax disc reminder (V11 form), which should have been sent to you by the DVLA.

You'll also need to take along:
a valid insurance certificate or cover note - not a renewal invitation or a photocopy, facsimile, policy receipt or schedule
a valid Vehicle Test Certificate. if required. Your tax disc reminder should tell you if this is needed.
for disabled tax class only, a valid Exemption Certificate

If you have a tax disc reminder (V85/1 form), you must apply for renewal at a DVLA local office.


If you can't use a tax disc reminder, for whatever reason (eg the form may not have been received or you may have lost it, or if there has been a break in the licensing, or the vehicle has a new keeper, then you can't use the reminder form), you'll need to take the following documents to a Motor Vehicle Licence issuing Post Office® branch:

the registration document (V5C) or the tear off portion (V5C/2) if you have recently purchased the vehicle (the V5C/2 can only be used within 8 weeks of date of sale).
a valid insurance certificate or cover note - not a renewal invitation or a photocopy, facsimile, policy receipt or schedule
a valid Vehicle Test Certificate if required
for disabled tax class only, a valid Exemption Certificate

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 01 kwie 2009 22:31

samochodow w ciagu 4 lat przerobilem 4, ubezpieczenie kupuje zwykle na 6 miechow, i naprawde nigdy mnie nie pytali o V5, bez wzgledu czy dopiero co kupilem czy nie, ze swistkiem lub bez... moze jakos to mnie ominelo. albo mi sprzedaja na ladne oczy hehe.

ale pewnie masz racje, nie pamietam nawe kiedy kupilem ostatni...

ogolnie to sugeruje kupno roadtaxu przez siec, w teorii nie musisz miec zadnych papierow pod reka, ale sprawdza cie czy tak czy siak...

Justyna899
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2009 08:06

road tax

Postautor: Justyna899 » 29 lip 2009 08:11

ja mam jeszcze kilka problemow, od niedawna jestem w uk, i kupilam samochod i zaczynaja sie schody... ubezpieczenie kupilm przez internet, tax w samochodzie skonczyl sie pod koniec maja (kupilam je tydz temu) insurance kupiony przez internet i placony co miesiac...wybralam sie na poczte z mot-em, starym tax, i tym pseudo dowodem rejestracyjnym i tam mi powiedziano ze trzeba jeszcze cos z ubezpieczenia, wiec zadzonilam do ubezpieczyciela i w gruncie rzeczy nic nie zalatwilam bo podobno mam czekac na jakies pismo i podac im jakis nr... czy ktos wie o co tu chodzi i jak mam to zalatwic???Prosze o pomoc

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 29 lip 2009 11:11

musisz poczekac na certificate of motor insurance zalezy od firmy i powinien przyjsc w ciagu 3-5 working days at most i z tymi papierami na poczte i od nowa :) pozdrawiam

Justyna899
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2009 08:06

Postautor: Justyna899 » 29 lip 2009 18:30

a jeszcze jedno jak dzwonilam do tej firmy w ktorej ubezpieczam samochod to gostek chcial jakis 6 cyfrowy numer???dziekuje za pomoc::)

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 29 lip 2009 20:10

Pewnie chcial numer polisy bo po nazwisku i adersie nie chcialo mu sie szukac .

user1954606
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2009 09:57

Postautor: user1954606 » 05 sie 2009 14:15

Witam mam pytanko. Kupilem samochod 29.07 dzisiaj jest 5.08 nie dostalem jeszcze papierow z DVLA. Ile dni sie czeka na dowod rejestracyjny? Bo nie moge wykupic road taxu. Ps. nie kupujcie samochodow bez waznego road taxu bo puzniej same problemy sa! Pozdro

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 05 sie 2009 14:26

Wg. prawa sprzedawca nie powinien ci sprzedac samochodu bez waznego taxu. Gdyby cie zlapali po drodze od niego do ciebie to i on i ty ponieslibyscie konsekwencje.

qba88
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2013 00:01

Problem z road tax

Postautor: qba88 » 25 cze 2013 00:16

Mam straszny problem, kompletnie nie wiem jak wyjść z tej sytuacji, mianowicie jakiś czas temu kupiłem samochód ubezpieczyciel nie uznał moich zniżek z polski a ubezpieczenie bez zniżek kosztuje na moją okolice majątek dodatkowo przeszkadza że 25 lat kończę dopiero za dwa miesiące, nie muszę wam tłumaczyć jaką kosmiczną składkę mi wyliczyli, w tym miesiącu kończy mi się road tax bez ubezpieczenia nie mogę go wykupić, dodatkowo od jakiegoś czasu jestem bezrobotny i nie stać mnie żeby za tę kosmiczną cenę wykupić ubezpieczenie choć by na miesiąc, pewnie powiecie że mogłem sprzedać samochód, chciałem ale nie było chętnych i tak zostałem z problemem...

co robić???
jestem kompletnie załamany tą sytuacją więc liczę na jakieś konstruktywne pomysły, dodatkowego dołowania nie zniosę, tak że jeśli nie masz pomysłu nie pisz.

Pozdrawiam.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 25 cze 2013 07:14

Jeśli samochodem nie jeździsz i nie trzymasz go na drodze publicznej (stoi w garażu lub na podjeździe) to możesz zadeklarować samochód SORN (Statutory Off Road Notification) i można to zrobić na max 12 m-cy.

Takie auto nie musi mieć ani ubezpieczenia, ani Road Taxu.

Deklarację można zrobić online albo telefonicznie:

https://www.gov.uk/register-sorn-statutory-off-road-notification


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości

cron