Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
miskmaster
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2016 19:14

Jaką wyprawkę (np jedzenie) wziąć na wyjazd?

Postautor: miskmaster » 07 paź 2016 19:26

Witam,

Za pewne wiele osób wzięło ze sobą za mało przy pierwszej podróży na obczyznę do pracy, a potem na miejscu przybijało sobie piątkę z czołem, przypominając sobie czego się zapomniało, albo co akurat teraz by nam się przydało, a tego nie wzięliśmy.

Korzystając zatem z Państwa doświadczenia, chciałbym poprosić o pomoc w stworzeniu listy rzeczy potrzebnych na wyjazd długoterminowy. Liczony w miesiącach, bądź latach.

Co do jedzenia braliście, co się sprawdziło, a co nie. Co wzięlibyście wtedy ze sobą, gdybyście byli wówczas mądrzejsi o doświadczenia jakie posiadacie dziś?
Słyszałem, że leki są dużo droższe na zachodzie. Tak więc w jakie leki należy się wyposażyć i w jakich ilościach?
Co zakupić w Polsce, aby później się nie okazało, że w małym miasteczku będzie trudno taką rzecz nabyć, albo jeśli będzie to dużo droższa.

Planuje optymalizację "tobołów", aby nie być jak mój znajomy, który to ledwo do busa się zmieścił (dwie osoby pomagały mu to tachać), a zarazem aby być przygotowanym na jak najwięcej sytuacji życiowych, przed którymi stanę na miejscu.

Prosiłbym o pomijanie ironicznych głupawek, czy wypowiedzi typu: "jak jesteś brzydki, to nie bierz gumek, bo i tak się nie przydadzą" :)
Im więcej rzeczy będzie zgromadzonych w jednej wypowiedzi, tym łatwiej będzie mi to ogarnąć.

Punkt docelowy to Holandia.

Z góry dziękuję za pomoc!

Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 49 gości

cron