Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
irekss
Gastarbeiter
Posty: 88
Rejestracja: 04 lut 2015 16:21

Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: irekss » 28 sty 2016 09:38

Należę raczej do ruchliwych osób dlatego praca jaką wykonuję obecnie, polegająca na wielogodzinnym siedzeniu przed komputerem jest dla mnie wyzwaniem. Macie jakieś swoje sposby na jakąś formę aktywności fizycznej, która nie będzie przeszkadzała innym?

spas
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2016 11:13

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: spas » 28 sty 2016 09:58

Po pierwsze - podstaw sobie coś pod nogi, tak żeby mieć je trochę zgiętę - to naprawdę robi dużą rożnicę. Poza tym masz prawo do 5 min przerwy na kazdą godzinę pracy przed kompem ,wiec wykorzystaj ją na spacer czy coś takiego. A nosisz okulary? zdecydowanie lepiej miec okulary z filtrem niz soczewki,a nawet jak nie masz wady wzroku to kup sobie zerowki z dobrym filtrem - teraz to mozna designerskie oprawki kupic nawet dosyc tanio, chocby tutaj http://www.couporando.pl/kupony-rabatowe/szkla-com Poza tym załatw sobie wygodne krzesło, własciwie to powinno byc po pierwsze ;-) W ten sposob powinieneś przeżyć tę pracę :P

marcinwroblewski
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja 2015 08:14
Kontaktowanie:

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: marcinwroblewski » 29 sty 2016 05:40

Niektóre firmy, gdzie pracownicy siedzą przed komputerem zapewniają pomieszczenie do zrelaksowania się z jakimiś urządzeniami do ćwiczeń. Dzięki temu w czasie pracy można się oderwać od komputera i nie przeszkadzać innym. Może trzeba coś takiego szefowi zasugerować :)

Bloom15
Emigrant
Posty: 120
Rejestracja: 20 paź 2014 08:22

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: Bloom15 » 29 sty 2016 06:20

Rzeczywiście, ale takich "uświadomionych" firm wciąż jest bardzo mało. Wynika to często z nieświadomości z tego względu - ale faktycznie nawyki prozdrowotne zmieniają się pod tym względem.
Pisze o tym też coraz więcej prasa tradycyjna, czy pojawiają się opracowania w sieci. Np tutaj ciekawy artykuł, o tym jak wykonywać ćwiczenia w miejscu pracy podczas przerw: https://minicrm.pl/blog/jak-cwiczyc-w-miejscu-pracy/

bogusia198501
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2016 10:23

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: bogusia198501 » 01 lut 2016 10:24

Zawsze możesz wstać i zrobić parę przysiadow hehe ;) Pamietaj tez o odpoczynku dla oczu, bo to wlasnie one najbardziej obrywaja przez prace przy komputerze!

RainyDay
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2016 21:59

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: RainyDay » 25 mar 2016 22:10

Ja regularnie robię sobie mini przerwy na rozruszanie się. Jeśli nie możesz co chwilę wstawać od biurka, to chociaż kilka sekund na rozciągnięcie barków i odpoczynek dla oczu.

justyna19944
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2016 23:31
Kontaktowanie:

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: justyna19944 » 29 mar 2016 23:38

mnie strasznie bolą oczy jak długo siedzę przed komputerem . szczerze nic mi nie pomaga po prostu mam słaby wzrok:(

Zdrapaka
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 09 lut 2016 13:29

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: Zdrapaka » 01 kwie 2016 13:53

Trzeba ułożyć koniecznie coś pod plecy i robic sobie krótkie przerwy, zbyt internsywna koncentracja powoduję, że zbytnio kręci się w głowie i człowiek jakiś taki zamulony. Przewidywane krótkie przerwy co godzinę, przynajmniej na 5 min, aby sprawnie funkcjonowć.

Bonta
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2016 22:41
Kontaktowanie:

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: Bonta » 07 kwie 2016 22:45

Ja też mam problem z oczami ale ostatnio także boli mnie nadgarstek i wydaje mi się że jest to spowodowane ciągłym ruchem myszki

KlaudiaOnTheBeach
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2016 12:39
Kontaktowanie:

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: KlaudiaOnTheBeach » 08 kwie 2016 12:44

Ja korzystam z dobroci szeroko dostępnych kropli do oczu. Dostaniecie je w dowolnej aptece. Zmniejszają zmęczenie i suchość oczu. Bardzo sobie chwalę.

Olka5
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2016 10:55
Kontaktowanie:

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: Olka5 » 10 kwie 2016 10:58

Co godzinkę chodzę się przespacerować- pomaga:)

marta887
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2016 18:57
Kontaktowanie:

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: marta887 » 11 kwie 2016 18:59

Spacerki:)

martiina
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwie 2016 13:23

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: martiina » 15 kwie 2016 13:32

Spacerki zawsze są dobre - zwłaszcza po pracy. Można zawsze przejść się o jeden przystanek dalej niż zwykle i to świetnie rozprostowuje kości!

damian8
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwie 2016 21:45
Kontaktowanie:

Re: Wielogodzinna praca przed komputerem - jak sobie z tym radzicie?

Postautor: damian8 » 16 kwie 2016 21:49

Zatroszcz się o wygodne krzesło utrzymujące plecy w pozycji prostej :)


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości

cron