Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
z2l8
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2015 10:42

Konta bankowe - oferta

Postautor: z2l8 » 06 cze 2015 11:27

Witam serdecznie.

W związku ze zbliżającą się koniecznością założenia rachunku bankowego w UK mam do Was kilka pytań:
- w przypadku gdy jest się zainteresowanym podstawowym zakresem usług (konto, karta płatnicza, bez dodatkowych limitów zadłużenia na koncie, mile widziany brak opłat miesięcznych) i prostotą działania, to czy jest jakiś bank który szczególnie jest polecany i na który warto zwrócić uwagę?
- jeśli chodzi o samo zakładanie, zapewne potrzebny będzie dowód osobisty lub paszport i pytanie co jeszcze będzie wymagane ( meldunek, potwierdzenie adresu)? Pytanie ma związek z tym że jako osoba nowa na miejscu zbyt wiele "lokalnych" dokumentów mieć nie będą
- przy wykonywaniu przelewów z UK do PL, jest to zabawa kosztowna, czy ktokolwiek robi przelewy bezpośrednio z konta UK na konto w PL czy raczej korzystacie z usług różnego rodzaju internetowych serwisów pośredniczących?

Bardzo dziękuję za pomoc.

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Re: Konta bankowe - oferta

Postautor: maya » 07 cze 2015 10:30

Ode mnie:
- Standard Current Account http://www.co-operativebank.co.uk/ (konto bez opłat ale też nie oprocentowane pienądze na nim)
- Potwierdzenie adresu raczej na pewno (zadzwoń na ich infolinię i zapytaj czy potrzebne do otwarcia konta)
- serwisy pośredniczące (ja korzystam z 'easysend')

z2l8
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2015 10:42

Re: Konta bankowe - oferta

Postautor: z2l8 » 07 cze 2015 16:35

Niestety będę musiał poszukać czegoś innego. W ofercie tego banku są jedynie konta dla rezydentów.
Nie mniej jednak dzięki.

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Re: Konta bankowe - oferta

Postautor: maya » 07 cze 2015 21:47

Ta rezydentura to taki wymóg 'jest bo jest'. Kwestia czy dana osoba pracuje i czy będzie wpłacała pensję na konto. Jak wszystko jest legalne to moim zdaniem idzie załatwić.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości