Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
borek7
Gastarbeiter
Posty: 89
Rejestracja: 19 sie 2014 10:55

Zdalne założenie konta walutowego

Postautor: borek7 » 15 maja 2015 05:51

Siemka!
Czy jest jakaś opcja aby założyć zdalnie, tzn mieszkając w Londynie, konto walutowe w Polsce? Chodzi oczywiście o konto w funtach.
Przelewam od czasu do czasu kasę do PL i ta opcja wydaje się być najkorzystniejsza...

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Re: Zdalne założenie konta walutowego

Postautor: marcinek33 » 15 maja 2015 08:09

Jeśli masz konto w Polsce to tak. Jesli nie masz konta to bedziesz musiał jednak wybrać się do Polski i tam sobie założyć to konto. Kont jest sporo. Zorientuj sie jakie mają tam przewalutowanie. Dobrze jst również korzystać z internetowych kantorów ( mają lepsze kursy).
W sieci jest wiele porównań ( comperia, bankier) tak więc zerknij sobie.

borek7
Gastarbeiter
Posty: 89
Rejestracja: 19 sie 2014 10:55

Re: Zdalne założenie konta walutowego

Postautor: borek7 » 15 maja 2015 08:23

Mam obecnie stare konto w mbanku, którego nie zamykałem . Jest darmowe tak wiec niech sobie będzie. Jednak z tego co widziałem to mbank nie ma takiej korzystnej oferty konta walutowego jaka by mnie interesowała. Szukam czegoś innego z lepszym przewalutowaniem.
Możesz coś konkretnie polecic?

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Re: Zdalne założenie konta walutowego

Postautor: marcinek33 » 15 maja 2015 08:35

Ja mam obecnie konto walutowe w pko sa i jest dla mnie wygodne bo lubię ten system. Poza tym korzystam z kantorów internetowych tak więc przewalutowanie tam jest bardzo dobre.
proponuje zajrzeć sobie tutaj:
http://comperia.pl/konta_osobiste/konta-walutowe

Na stronie jest porównanie kont. Alior bank oferuje tanie prowadzenie konta a i wypłaty z bankomatów na świecie nie są takie drogie.

borek7
Gastarbeiter
Posty: 89
Rejestracja: 19 sie 2014 10:55

Re: Zdalne założenie konta walutowego

Postautor: borek7 » 15 maja 2015 09:02

No ale jednak opłaty są i to 60 zł w skali roku :p

A nie ma jakiegoś korzystnego całkowicie bezpłatnego konta walutowego?

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Re: Zdalne założenie konta walutowego

Postautor: marcinek33 » 18 maja 2015 05:23

Są oczywiście bezpłatne konta walutowe ale bank może sobie to odbić również w inny sposób. Nie patrz sie jedynie na miesięczną opłatę bo jest szczerze powiedziawszy niska. 10 funtów rocznie? No daj sobie spokój.

Jak masz całkowicie bezpłatne konto to potrafi mieć:
kiepskie przewalutowanie
drogie wypłaty z bankomatów
drogie przelewy.

Na to również się patrz.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron