Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
Swiezzy
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2015 14:34

Nowy formularz EEA3 Stala rezydentura WRS

Postautor: Swiezzy » 15 mar 2015 14:41

Witam
Szukalem informacji ktore mogly by mi pomoc ale nieznalazlem nic wiec postanowilem zapytac tu na forum

Chce otrzymac potwierdzenie stalej rezydentury, pracuje w uk ponad 5 lat, od lutego 2010,zatrudniony jestem u jednego pracodawcy przez caly czas, nadal u niego pracuje. W styczniu zmienila sie forma EEA3 , ktorej celem jest chyba bardziej skrupulatna analiza wnioskow.
Problem w tym jest sekcja 9B dla osob z krajow A8, gdzie pytaja o WRS. Obowiazek rejestracji w HO zostal zniesiony dopiero w 2011, niemam zadnego wrs za ten okres nierejestrowalem sie tam. Jest tam mozliwosc wybrania opcji
'worked without permission' i napisania u kogo, daty rozpoczecia pracy i date zakonczenia pracy bez zgody.

I tu chce zapytac czy to jedyna opcja jaka mam ? napisac jak jest i liczyc na poblazliwosc rozpatrujacego , ze nie odrzuci mojej aplikacji a pracodawca i ja nie dostaniemy kar pienieznych?
Z drugiej strony Na samym wstepie sekcji mozna przyczytac:

(...)You must show that you/they were registered
or authorised to do the work in question, unless you/they were exempt from that requirement. If
you/they were not exempt, you/they must have worked for an uninterrupted period of 12 months
in accordance with a relevant registration or authorisation document to become exempt.

co wprowadza mi troche metlik w glowie


bede wdzieczny za kazda odpowiedz

Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości