Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
nst
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2007 21:30

Internet w UK

Postautor: nst » 08 wrz 2007 21:32

Witam! Chcialbym uzyskac Wasza opinie na temat internetu w UK, dokladniej precyzujac... chodzi mi oto co polecacie :) Zamierzam podlaczyc sie, jednak nie za bardzo orientuje sie w cenach i sieciach dostepnych. Czy istnieje mozliwosc podlaczenia internetu bez telefonu? Gniazdko telefoniczne mam... Cos taniego i w miare dobrego... Z gory dziekuje za poswiecony czas na przeczytanie i odpisanie :)

KRYSTIAN
Gastarbeiter
Posty: 32
Rejestracja: 08 wrz 2007 07:10

Postautor: KRYSTIAN » 08 wrz 2007 23:55

Hmmmmm....
Co uzytkownikow to tyle wersji.
Ja ogolnie mam BT-i nie jest zle, mimo ze mam lacze "up to 6Mb" Fakt faktem, nie widzialem jeszcze zebym mial wiecej niz 1Mb, ale ze filmy sciagam z FTP to mi nie przeszkadza. Gorzej z rachunkami-na poczatku milo i fajnie, kontraktowe 25£, potem ni stad ni z owad ponad 100£-jakis service charge sobie policzyli. No i dostarczany przez nich hub ma wewnetrznego firewalla...jesli chcesz cos sciagac, bedziesz musial recznie odblokowywac porty. Fakt faktem wzialem to wraz z telefonem-jednak jakis kontakt z Polska trzeba miec-o ile uzywasz kart do dzwonienia, to nawet nie odczujesz, ze masz linie stacjonarna. No i duzo reklam-non stop chca cos sprzedac przez telefon. Podsumowujac jest OK, bo serwis maja naprawde OK-bez problemu sie dzodzwonilem i popytalem o to co chcialem wiedziec

Znajomy ma Buldoga-zawrotna szybkosc, rozsadna cena-ale za to sprobuj cos u nich zalatwic-ponoc masakra. Ale lacze okolo 10 Mb/s

Kumpela ma Virgin-niskie oplaty, niska jakosc-tak ona twierdzi. Ale wygodne, bo bez lini telefonicznej, no i mobilne-korzystasz z przystawki do kompa
to tyle co wiem :)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 09 wrz 2007 10:25

Carphone Warehouse Talk-Talk

£21 misiecznie ale za to broadband (teretycznie sa jakies ograniczenia ale ja sciagam i jak na razie problemu nie bylo, a mam juz kilka miesiecy)
, nielimitowane rozmowy stacjonarne UK, nielimiowane rozmowy stacjonarne do 30 kajow swiata w tym Pl, wiec jesli dzwonisz tam czesto to oszczednosci sa gigantczne, bo nie placisz NIC ponad abonament.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 09 wrz 2007 19:58

Wszyscy prawie dostawcy netu w UK w reklamach podają informacje,że prędkość to 6 albo 8 MB.A wszystko to bujda bo w praktyce jest 2 albo i mniej.8 to może w środku nocy na chwile.Zresztą w PL,czy w Niemczech też jest mniej niż deklarują.

S.T.A.L.K.E.R
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2007 09:49

Postautor: S.T.A.L.K.E.R » 10 wrz 2007 10:13

Posiadalem 2 razy Bulldoga, raz ntl i aol, Najlepszy byl bulldog (unlimited) wszystko fajnie smigalo. Teraz uzywam komorki i jak narazie jestem zadowolony. W sieci "3" jest opcja broadbandu. £15 miesiecznie za 3gb (niestety narazie tylko 3 ale wprowadzaja unlimited) i masz neta gdzie chcesz i kiedy chcesz. W dodatku nie trzeba czekac na aktywacje, po wykupieniu uslugi (tez przez komorke) restartujesz telefon i juz masz net ;p Mozesz uzyc przegladarki w telefonie (jezeli masz model ktory to obsluguje) lub po prostu podlanczasz telefon do kompa, naciskasz connect i heja. Przesyl tez dobry, przy sciaganiu mam ok. 60kb/s w zupelnosci styka, tym bardziej ze net w domu uzywam tylko do przegladania witryn. Taka opcja jest tez dobra gdy masz laptopa, mozesz miec wtedy net gdzie chcesz i kiedy chcesz na terenie UK (o ile jestes w zasiegu sieci)

user100468
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 04 wrz 2007 10:06

Uzytkownik BeBox'a

Postautor: user100468 » 10 wrz 2007 11:37

Witam,
Od okolo 6-ciu miesiecy uzywam internetu dostarczanego przez firme Be. Obecnie mam lacze o predkosci 24 MB (oczywiscie to predkosc teoretyczna), praktyce osiagam tranfery dochodzace do 6MB przy dowloadzie i okolo 1.3 przy uploadzie. Predkosci sa zalezne od odleglosci klienta od hub'a BT (w moim przypadku to okolo 2mil). Na servis nie narzekam, uzywam routera WiFi dostarczonego przez Be, w domu chodzi na nim od 4 do 6 komputerow i wszyscy mamy podobne transfery, nawet jesli wszyscy uzywamy Netu w tym samym czasie. Jesli chodzi o koszty to place £28 miesiecznie wliczajac w to oplate za staly adres IP. Transfer nielimitowany.
Pozdrawiam.
CafeMaster

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 10 wrz 2007 12:48

w moim wypadku długo używałem osiedlowego radiowego za free, potem kupiłem Vodafone, dostałem modem, za 28 funtów 3GB ale jak sie nie przekracza wiele to nie ma problemu, tę kare mogę podobnie jak wyżej kolega napisal włozyc do telefonu, przetestowałem na NOKIA 3200 i albo w komórce albo podpiac do komputera na usb.
Nietety u mnie była tylko możliwość przez telefon stacjonarny, z powodu że televest nie miał tu "zasięgu" kabla

user2088023
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2007 09:30

Postautor: user2088023 » 15 wrz 2007 09:41

Testuję broadband do laptopa z 3G komunikatory chodzą słabo ale chodzą
widać że poprawiają , data jest dobra realna szybkość od 0,9-1.3M ale idzie na do góry.s


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości

cron