Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
kaja45
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2008 15:41

vista i internet

Postautor: kaja45 » 17 mar 2008 22:46

Kupilam laptopa i bezprzewodowy internet z 3 ale niestety bardzo powoli chodzi, znika internet na gg ucina wiadomosci a skype prawie wogole nie dziala. Jesli ktos znak jakis sposob to prosze o pomoc. Kolega proponowal mi wgranie xp a wyrzucenie visty ale wyswietlil mu sie jakis blad krytyczny.Dzieki x gory

user1266835
Gastarbeiter
Posty: 42
Rejestracja: 19 paź 2007 13:52

Postautor: user1266835 » 18 mar 2008 00:19

zmien dostawce netu...

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 18 mar 2008 10:40

user1266835 pisze:zmien dostawce netu...

to po pierwsze

a po drugie zmien na xp. twoj laptop na stowe jest za slaby na viste a nawet jezeli spelnia wymagania to i tak w minimum pewnie.

w bledzie krytycznym (blue screen) zawarte sa informacje o przyczynie. troszke poszukac i mozna go wyeliminowac.

kaja45
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2008 15:41

zmien na xp

Postautor: kaja45 » 18 mar 2008 19:56

ale jak???????jak wyzuce viste a nie bedzie sie dalo zainstalowac xp?to co wtedy?a dostawcy netu nie moge zmienic bo mam kontrakt na 18 miesiecy..wlasnie blad wyskoczyl jak chcialam zainstalowac xp

set
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2008 15:47

Re: zmien na xp

Postautor: set » 18 mar 2008 21:45

kaja45 pisze:ale jak???????jak wyzuce viste a nie bedzie sie dalo zainstalowac xp?to co wtedy?a dostawcy netu nie moge zmienic bo mam kontrakt na 18 miesiecy..wlasnie blad wyskoczyl jak chcialam zainstalowac xp

Jak to wyskoczyl Ci blad gdy XPka instalowalas?
Wsadzasz plyte (samo bootujaca) do napedy ustawiasz w bios'ie by komp startowal z plyty. Formatujesz dysk z vista i instalujesz nowy system i koniec.

maya pisze:a po drugie zmien na xp. twoj laptop na stowe jest za slaby na viste a nawet jezeli spelnia wymagania to i tak w minimum pewnie.
a z koad ta pewnosc ze slabego kompa ma. Dla Twojej informacji obecnie wiele laptopow ma leprze parametry od stacjonarnych PCtow i z latwoscia pociagnie Viste (nawet 64bitowa). Problemem natomiast i to zarowno w laptopach jaki w desktopach jest to iz od samego poczatku vista sprawiala, sprawia i pewnie bedzie sprawiala klopoty (zwlaszcza sieciowe) jak kazdy system z pod znaku windowsa.

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 18 mar 2008 22:05

no wowczas moglabys ponownie zainstalowac viste ale..
masz plytke z vista czy byla juz zainstalowana?
chociaz w sumie nieistotne..

nie ma tak, ze czegos sie nie da zrobic.
zaczalbymm od formatowania calego dysku np. tym: http://gparted-livecd.tuxfamily.org/

no i instalowanie xp. jezeli wystapi blad krytyczny (cos jak to: http://www.colindiponio.com/images_wp/bluescreen.gif) to mozemy z informacji podanych na blue screenie odszukac przyczyne i ja wyeliminowac.
google.com i wszystko jest jasne.
moga to byc przerozne rzeczy ale najpewniej jakas czesc laptopa jest hm uszkodzona. na przyklad pamiec ram, dysk itp i najlepiej jest ja wymienic na nowa.

z drugiej strony, jezeli vista dziala to moze plyta badz pliki instalacyjne z xp sa zepsute. nie wiem, mozliwosci jest troche..

jedno jest pewne, poprzez forum nie zrobimy tego krok po kroku. jezeli nie masz nikogo kto moze to naprawic, wyslij mi maila podam ci adres i przywieziesz do mnie. postaram sie go naprawic. za darmo, zeby bylo jasne (hobby ;))
twoj wybor. pa

set pisze:a z koad ta pewnosc ze slabego kompa ma. Dla Twojej informacji obecnie wiele laptopow ma leprze parametry od stacjonarnych PCtow i z latwoscia pociagnie Viste (nawet 64bitowa). Problemem natomiast i to zarowno w laptopach jaki w desktopach jest to iz od samego poczatku vista sprawiala, sprawia i pewnie bedzie sprawiala klopoty (zwlaszcza sieciowe) jak kazdy system z pod znaku windowsa.


no nie ma pewnosci, moze troszke mnie ponioslo, to fakt... ale moze jestem wyjatkiem, u siebie nigdy nie mialem problemow z xp-pro jezeli po zainstalowaniu wyrzuca/wylacza sie wszystko co zbedne itp. to system jest stabilny i dziala tak jak ma dzialac.

user1266835
Gastarbeiter
Posty: 42
Rejestracja: 19 paź 2007 13:52

Re: zmien na xp

Postautor: user1266835 » 18 mar 2008 22:41

set pisze:Dla Twojej informacji obecnie wiele laptopow ma leprze parametry od stacjonarnych PCtow i z latwoscia pociagnie Viste (nawet 64bitowa).


taaaaa-aaaaa... na pewno nie w tym samym przedziale cenowym :roll:

kaja - jak masz wiecej niz jedna partycje na dysku to zainstaluj XP na drugiej. wtedy mozesz wybierac OS przy bootowaniu.
chociaz ja bym chyba wywalila viste na zbity pysk :wink:

set
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2008 15:47

Postautor: set » 18 mar 2008 22:42

"blue screen of death" pojawia sie zazwyczaj gdy wystapilo uszkodzenie jadra systemu operacyjnego (strasznie brzmi ale wcale nie musi takie byc), mogly zostac uszkodzone/skasowane/zmienione pliki systemowe lub wpisy rejestru. Nie zawsze jest to zwiazane z uszkodzeniami hardwerowymi (uszkodzenia pamieci RAM, dyskow ...).
Urzywajac systemow z rodziny Windows nalezy byc przygotowanym iz predzej czy pozniej system sie zbuntuje i wiecej nie roszy ;) a juz na pewno bedzie powiekszal swoja objetosc.
Rozwiazaniem moze byc linux i jego pochodne. A jak juz sie ma Winde to polecam dzielenie dysku na partycje systemowa plus resta. Zawsze sie moze zdarzyc najgorsze i nie odzyskamy zdjec z wakacji. (to tak poza tematem).
Kompilacja systemu XP posiada juz na plycie potrzebne narzedzia do formatowania dysku podczas instalacji.
Gdy mamy niebieski ekran dobrze jest uruchomic (gdy chcemy uratowac system) kompa w trybie bezpiecznym (klawisz F8, minimum sterownikow i wszystkiego) i sproobowac naprawic dyski/system przy pomocy nazedzi systemowych.

user350768
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2007 18:30

Postautor: user350768 » 16 lip 2008 17:34

Jak masz problem z instalacja XP(blu screen) to sproboj wcisnac F7 (instalacja bez ACPI). Najlepiej poprosic kogos z duzym doswiadczeniem niech przytnie Viste vlitem, to bedzie chodzic niegozej jak XP.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości