Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
pelcia158
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 05 sty 2013 19:00

tv license

Postautor: pelcia158 » 12 sie 2013 16:40

Mieszkamy w obecnym domu jakies 10 miesiescy i od poczatku nie placilismy zadnego tv licence i nie bylo zadnych problemow az do dzis kiedy przyszedl do nas jakies 10 minut temu ciec z TV LICENCE i chcial wejsc do domu i sprawdzic czy mam telewizje ale moj chlopak nie wpuscil go domu Facet pow ze wroci innym razem. Co powinnismy zrobic gdy przyjdzie ponownie?? Wyprowadzamy sie za jakies 2,5 miesiaca i nie mamy zamiary placic tego gowna. Telewizja byla juz tu jak sie wprowadzilismy wiec nie rozumiem dlaczego mamy za nia placic!!! Pomozcie!!

mika612
Gastarbeiter
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2010 19:27

Re: tv license

Postautor: mika612 » 12 sie 2013 16:45

pelcia158 pisze:Mieszkamy w obecnym domu jakies 10 miesiescy i od poczatku nie placilismy zadnego tv licence i nie bylo zadnych problemow az do dzis kiedy przyszedl do nas jakies 10 minut temu ciec z TV LICENCE i chcial wejsc do domu i sprawdzic czy mam telewizje ale moj chlopak nie wpuscil go domu Facet pow ze wroci innym razem. Co powinnismy zrobic gdy przyjdzie ponownie?? Wyprowadzamy sie za jakies 2,5 miesiaca i nie mamy zamiary placic tego gowna. Telewizja byla juz tu jak sie wprowadzilismy wiec nie rozumiem dlaczego mamy za nia placic!!! Pomozcie!!


Boze widzisz i nie grzmisz....! Takie jest prawo...jest telewizja to plac. Ja mam darmowa telewizje o ktora nie prosilam i place....

Jak nie wpuscisz goscia to przyjdzie Ci zaplacic 1000 funtow....Good luck;-)

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Re: tv license

Postautor: NoToCo » 12 sie 2013 17:25

pelcia158 pisze: nie rozumiem dlaczego mamy za nia placic!!! Pomozcie!!


Bo oglądacie. Nie wiem co w tym trudnego do pojęcia.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 12 sie 2013 21:12

TV Licence jest na osobe - jak sie przeprowadzicie to po prostu zmienicie adres (dzwoniac do nich) i obejmnie was na nowym mieszkaniu.


Ja za dojazdy do pracy nie chce placic a jezdze i musze. Wy TV ogldadacie wiec tez placcie jak inni.

Skad ty sie urwalas?

Sith
Emigrant
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2010 09:58

Postautor: Sith » 15 sie 2013 14:00

Nie musisz placic - do ogladania TV nikt Cie nie zmusza.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 15 sie 2013 17:24

Jak w ogóle można oglądać ten badziew?

Jak nie oglądasz to nie musisz płacić, ale jak oglądasz to powinnaś.

Jeżeli telewizja już w domu jest to odłącz, następnym razem kontroler przyjdzie, zobaczy że odłączone i nie będzie trzeba płacić.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 15 sie 2013 22:42

Bzdura. TV licence płacisz posiadając urządzenie zdolne do odbioru telewizji, nie za oglądanie.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 16 sie 2013 00:13

MarcFloyd pisze:Bzdura. TV licence płacisz posiadając urządzenie zdolne do odbioru telewizji, nie za oglądanie.


Nie. Jak wpuściłem ziomka od TV licence akurat na 50 calowym TV miałem odpalony YouTube z podłączonego do niego komputera. Spytał się czy oglądam TV powiedziałem, że nie, że to z komputera i TV online też nie oglądam. Powiedziałem, żeby sobie sprawdził, że nawet anteny nie mam podłączonej. Odfajkował w swoim kajecie że TV licence nie muszę płacić, powiedział, że gdybym kiedyś oglądał to abym zgłosił i sobie poszedł.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 sie 2013 10:54

Ok. Moja pomylka.

Kubastarr
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2013 11:57

Postautor: Kubastarr » 16 sie 2013 17:03

ja mam z kolei taka sytuacje... mieszkam ze szwedami, ktorzy maja tv ale nie maja tv license. o istnieniu tv license nie wiedzialem do momentu az poszedlem do argos, kupilem swoje tv i przyszedl mi list. moi wspollokatorzy mi wytlumaczyli co i jak a jak sie spytalem czemu oni nie zorganizowali tego tv license wczesniej to powiedzieli mi, ze nie chca placic. stwierdzilem, ze sprzedam tv i nie bede ogladac i placic 150 funtow rocznie. szkoda kasy. te kanaly i tak glupie... zadzwonilem do nich, powiedzialem im co i jak (nie wspominalem o tym, ze w domu u mnie ogladaja inni) i powiedzieli mi ok ale ze jak mam komputer, telefon etc na ktorym moge ogladac to powinienem miec tv license tez. pytanie moje - co z tego jak mam jak nie ogladam? mam placic za cos czego nie uzywam? wspollokatorzy powiedzieli, ze jak przyjdzie to go nie wpuszcza, no tak.. tylko ze listy przychodza na moje nazwisko a nie ich... kara bedzie na mnie wtedy 1000 funtow nie?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 16 sie 2013 23:26

Widzisz, to tak jakbyś miał iść do więzienia za posiadanie penisa. Niby nim zgwałcić możesz, ale tego nie robisz, to z jakiej racji?

W TV Licence specjalnie tak mówią, bo im zależy na pieniądzach.

Jak nie oglądasz to nie płacisz. Po prostu nie możesz oglądać programów, ani słuchać radia, które jest "na żywo".

W większości serwisów online masz napisane też, że jak włączasz jakiś program to potrzebujesz TV licence - to dotyczy tylko tych na żywo.

pelcia158
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 05 sty 2013 19:00

Postautor: pelcia158 » 23 paź 2013 15:37

Chcac wykupic TV LICENSE trzeba zaplacic za rok z gory czy jakos na raty mozna?? Np. zaplacic tylko za 3 miesiace?


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 63 gości