Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
darek1988
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2013 20:49

rozliczenia .

Postautor: darek1988 » 11 cze 2013 20:53

Co mogę zrobić jak się nie rozliczałem przez lata i abym mógł zacząć wszystko od nowa ? Czy mogę uniknąć wysokich kar ? Proszę o pomoc .

QualityAccountancy
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2013 09:47

Postautor: QualityAccountancy » 21 lis 2013 09:59

Masz dwa wyjscia:

1. Chcesz zrobic wszystko zgodnie z prawem - rejestrujesz dzialalnosc z data kiedy rozpoczales prace w UK - placisz kare £100 za spozniona rejestracje + po £100 za kazde spoznione rozliczenie + zalegly podatek z kazdego nierozliczonego roku + odsetki za kazdy rok nie zaplacenia podatku w terminie. Zaplacisz raz ale masz czysta sytuacje i nikt ci nic nie bedzie mogl zarzuc w przyszlosci + spisz spokojnie :)

2. Niezgodnie z prawem - rejestrujesz sie z data nie wczesniejsza niz 3 misiace wstecz (zeby nie placic kary £100), rozliczasz sie od tego roku i siedzisz cicho liczac na to, ze nie bedziesz mial kontroli i ze nikt nigdy o tym sie nie dowie. Minusem takiego rozwiazania jest dosc duze ryzyko, ze kiedys to wyjdzie na jaw i wtedy bedziesz musial zaplacic jeszcze wieksze kary i odsetki co moze zrujnowac cale Twoje zycie. Poza tym zawsze bedziesz zyl w stresie i niepewnosci + nie bedziesz mial zadnej historii kredytowej potrzebnej przy wszelkiego rodzju pozyczkach, czy wynajmie/kupnie mieszkania + przy zakupie jakichkolwiek wiekszych rzeczy typu samochod czy dom ryzyko wyjscia tego wszystkiego na jaw jest jeszcze wieksze.

Wybor nalezy do Ciebie...

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 21 lis 2013 22:57

Blondynek to napisal, widzialem :D
Nie zaden falacy cos tam :wink:


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 42 gości

cron