Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
kelway
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2013 08:52

Pytanie - wyjaśnienie - koszty przesyłki do PL

Postautor: kelway » 17 kwie 2013 08:53

Witam
Nie wiem czy to odpowiedni dział. Zastanawiam się nad sprzedaża rzeczy na allegro no i na ebay. Otóż rzeczy czy sprzęt będzie wysyłany z UK, natomiast Ja w tej chwili mieszkam w PL ale osoba z UK będzie się tym zajmowała tam na miejscu- w sumie to nie jest istotne.
Przeglądałem sobie allegro no i zobaczyłem, że jest trochę osób które prowadzą taką sprzedaż z UK do PL, tzn. wysyłają rzeczy czy sprzęt z UK do PL, no i co mnie zaciekawiło otóż koszty przesyłki.
Np. sprzedawca z UK za ubrania czy inne podobne rzeczy wysyłanme do PL ma napisane w zakładce przeysłka, iż koszt takiej przysyłki np. list polecony to np. 6-12zł a za sprzęt elektroniczny np. laptop to za przesyłkę kurierską 30-40zł.
Patrząc na oferty firm kurierskich to bardzo mało. Czy może mi to ktoś wytłumaczyć skąd takie niskie koszty przesyłki?
Pozdrawiam

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 17 kwie 2013 09:26

"hurciarze" czyt hurtownicy mają zniżki

kelway
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2013 08:52

Postautor: kelway » 17 kwie 2013 09:34

no tak ale jak ktoś sprzedaje 10-20 rzeczy w miesiącu to raczej nie jest hurtownikiem

Sith
Emigrant
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2010 09:58

Postautor: Sith » 17 kwie 2013 09:40

No nie jest, ale moze wysylac sprzet / ubrania / etc. do Polski jako wieksza paczka i tam ktos zajmuje sie dystrybucja - stad niskie ceny wysylki wewnatrz Polski. W ten sposob korzystanie z posrednikow firm kurierskich jest oplacalne - mowiac z wlasnego doswiadczenia.

Regularnie korzystam z www.przesylarka.pl i ich oferty na paczki z DPD za 18 funtow do 31.5 kg. Problem stanowia wieksze przedmioty, DPD ma pewne ograniczenia w kwestii wymiarow, ale wtedy mozna skorzystac Fedexa tez na przesylarce.

Czyli jesli masz kogos w UK kto moze Ci kupowac przedmioty, pakowac do solidnego pudla (z DPD wszystko leci przez sortownie, wiec warto dobrze to zabezpieczyc :P) i stac Cie na wiekszy jednorazowy zakup wiekszej ilosci produktow, a przy okazji widzisz w tym senswona marze, to ma to sens :)

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 17 kwie 2013 09:41

uwierz że allegrowcy wcale nie sprzedają 10-20 rzeczy w miesiącu. Poza tym żadko kiedy towar dociera do odbiorcy prosto z UK. Dla tego podany jest tak długi termin realizacji

Sith
Emigrant
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2010 09:58

Postautor: Sith » 17 kwie 2013 09:53

Zdziwilbys sie ;) Ale fakt, wiekszosc zbiera zamowienia i czeka na wieksze przesylki z UK, stad czasy realizacji. Ci co pewniejsi trzymaja stock juz w Polsce.

kelway
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2013 08:52

Postautor: kelway » 17 kwie 2013 09:55

no tak Ci co mają działalność to mają podpisaną umowę, natomiast osoby fizyczne pewnie nie mają (bo chyba nie można podpisać umowy z firmą kurierską bez zarejestrowanej działalności) i tez wysyłają za śmieszne kwoty a w zakładkach mają wpisane czas dostawy 7 dni roboczych i że przesyłka wysyłana z Wielkiej Brytanii.
Ile kosztuję wysłanie 1kg listu czy paczki Royal Mailem do PL?

Sith
Emigrant
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2010 09:58

Postautor: Sith » 17 kwie 2013 10:42

Relatywnie bardzo dużo - http://www.royalmail.com/price-finder - £7.85 bez trackingu - 5 dni roboczych za 1 kg. Za dyche wiecej wysylasz 31.5 kg z trackingiem i ubezpieczeniem do 5k PLN.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości