Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
olga13153
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2013 18:39

smierc bliskiej osoby

Postautor: olga13153 » 11 kwie 2013 18:46

witam,ponad 4 lata temu zmarl w szkocji moj maz ktory zyl tam i pracowal,nie utrzymywal juz potem z nami kontaktu-chcial chyba zycie sobie ulozyc na nowo/pochowalimy go w polsce,ja z uk jako zona dostalaalm oczywiscie 2 tys funtow pogrzebowego ,ale mam mnostwo watpliwosci na przyklad mial na pewno konto a ja nei amm kart bankomatowych to raz,moze byl ubezpieczony na zycie i moze tez dgzies sa jakies pieniadze,mam jedynie karte insurance number ale nei wiem gdzie pisac juz pisalalm w pare miejsc tut urzedow ale nic podajajc numer insurance number,corka ma rente ale z polski po ojcu ale ja niew iem jak sie dowiedziec innych rzeczy jak sprawdzic gdzie mial konto na przyklad,z pracodawca nei mam kontaktu bo on pare miesiecy wczesniej starcil prace,mam jedynie payslipy z pracy-pare,wogole to ejst zagmatwane troche,jesli ktos jakkolwiek moze mi pomoc-prosze i z gory dziekuje oto moj e-mail olgaolaf@wp.pl

aneta27
Gastarbeiter
Posty: 34
Rejestracja: 03 mar 2010 15:55

Postautor: aneta27 » 12 kwie 2013 11:24

moze ktos juz uciekl z ta kasa... mysle, ze prawnika lepiej sie poradzic, ale nie mowic, ze sie nie mialo kontaktu tak calkowicie, bo byc moze sobie zycie zaczal ukladac z kims innym ale skoro nie ma rozwodu z Toba to kto moze udowodnic, ze sie nie kontaktowaliscie itd skoro to maz.

olga13153
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2013 18:39

Postautor: olga13153 » 12 kwie 2013 14:19

serdecznie dzikeuje za odpis w zwaiazku z tym iz nie szastam pieniedzmi nie stac mnie na prawnika ale wiem jakos to trzeba zalatiwc czekam na inne odpowiedzi rowniez moze ktos byl w podobnej sytuacj lub wie jak sie dwoeidziec gdzie mial konto-tzn osoba zmarla???dziekuje

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 12 kwie 2013 15:04

Są specjalne firmy prawnicze tzw "heir hunters", które zajmują się szukaniem spadkobierców osób, które zmarły nie zostawiając testamentu. Działają na zasadzie komisji od wartości majątku - czyli nic nie wykładasz z własnej kieszeni - odciągną % od ewentualnego majątku.

Majątek zmarłego, jeśli nikt się nie zgłosi przejmuje państwo.

Spróbuj pogrzebać tutaj, wpisać nazwisko męża:

http://www.heirhunters-association.org.uk/public_unclaimed/index.php

olga13153
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2013 18:39

Postautor: olga13153 » 13 kwie 2013 17:07

witam i dziekuje serdecznie z aodpis a takze za link napewno skorzystam,fajnie ze ludzie tutaj odpisuja i pomagaja inym,niech was bozia w dzieciach heheh i kasie wynagrodzi,pozdr


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 74 gości

cron