Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
maxmara82
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2012 07:49

Warto nadal jechać do Anglii?

Postautor: maxmara82 » 18 gru 2012 07:54

Witam.
Mam pytanie,czy warto nadal pojechać do Anglii?
W Polsce wiadomo jak jest więc zastanawiam się nad przeprowadzką na Wyspy:)Jednak po wstępnej kalkulacji zarobków oraz wydatków na mieszkanie zastanawiam się nad sensem tego pomysłu.Zaznaczę ,żę nie chce żyć z benefitów. Mam biegły angielski i chęć do pracy.Ile potzreba pieniędzy na wyjazd ?
Z góry dziękuje za odpowiedz.pozdrawiam :)

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 18 gru 2012 11:27

Poczytaj w tematach ostatnio duzo jest tam napisane.Praca ,mieszkanie trudno kazdemu z osobna tlumaczyc raz za razem .Milego czytania.

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 18 gru 2012 16:31

Jak masz biegly angielski to przyjezdzaj.

Dlaczego sie nie kalkuluje? Jezeli chcesz przyjechac po to aby za pare lat wrocic z tysiacami PLN-ow,to zawsze mozesz po prostu wynajac pokoj.
A jak chcesz tu przyjechac,zeby zyc:pracowac i mieszkac,to kazdy tak zyje,od wyplaty do wyplaty.Ciezko jest cos odlozyc jak sie samemu wynajmuje mieszkanie.

Ale z bieglym angielskim to nie musisz szukac pracy za MNW. Jeszcze zalezy co umiesz,jakie jest Twoje wyksztalcenie.

Mysle,ze zawsze jest warto przyjechac - lepiej klepac angielska biede tutaj niz w PL.

Estiwlondynie
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 16 gru 2012 19:41

Postautor: Estiwlondynie » 18 gru 2012 20:53

jak sie zastanawiasz tzn,ze nic cie w PL nie trzyma. warto sprobowac. tu naprawde zyje sie latwiej

lisu12
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2013 19:53

Postautor: lisu12 » 26 gru 2012 10:56

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc wypada się przywitać. Co do pytania autora tematu to mogę odpowiedzieć na swoim przykładzie.
Po skończeniu szkoły zawsze chciałem pracować jako mechanik (mieć swój warsztat). Więc po znalezieniu pracy oczywiście na początek za najniższą krajową ledwo co stykało od 1 do 1. Dlatego wpadłem na pomysł wyjazdu do Londynu (ponieważ mam tam rodzinę) i odłożenia troszkę funciaków na swój biznes. W Londynie bylem prawie rok i powiem, że żyć w UK a w PL to 2 różne światy. tam pracowałem za około Ł250 - Ł300 tygodniowo. Szału nie ma, ale mogłem żyć na godnym poziomie i jeszcze odkładałem pieniądze na wcześniej wspomniany biznesik w PL. I to był chyba największy błąd. Od 3 lat prowadzę własną firmę, zajmuje się mechanika i lakierowaniem oraz LPG i od powrotu do PL to sama męczarnia. Co z tego jak są klienci jak zjadają mnie czynsze, rachunki, dojazdy i inne. A do tego nasze państwo tylko czeka aby dobić obywatela i wyciągnąć od niego ostatnie pieniądze. Dlatego po tych 3 latach pracy po 12 - 13 godzin i nie widząc lepszych perspektyw podjąłem decyzje o ponownym wyjeździe do Londynu na stałe i tam szukania pracy w swoim zawodzie.
Jeśli masz taką możliwość wyjazdu, coś umiesz w życiu zrobić to wyjeżdżaj, a nie pożałujesz. Będziesz lepiej żyć i odłożysz trochę grosza.

zabka23
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2013 10:05

Postautor: zabka23 » 04 sty 2013 10:24

Lisu12 pisze:Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc wypada się przywitać. Co do pytania autora tematu to mogę odpowiedzieć na swoim przykładzie.
Po skończeniu szkoły zawsze chciałem pracować jako mechanik (mieć swój warsztat). Więc po znalezieniu pracy oczywiście na początek za najniższą krajową ledwo co stykało od 1 do 1. Dlatego wpadłem na pomysł wyjazdu do Londynu (ponieważ mam tam rodzinę) i odłożenia troszkę funciaków na swój biznes. W Londynie bylem prawie rok i powiem, że żyć w UK a w PL to 2 różne światy. tam pracowałem za około Ł250 - Ł300 tygodniowo. Szału nie ma, ale mogłem żyć na godnym poziomie i jeszcze odkładałem pieniądze na wcześniej wspomniany biznesik w PL. I to był chyba największy błąd. Od 3 lat prowadzę własną firmę, zajmuje się mechanika i lakierowaniem oraz LPG i od powrotu do PL to sama męczarnia. Co z tego jak są klienci jak zjadają mnie czynsze, rachunki, dojazdy i inne. A do tego nasze państwo tylko czeka aby dobić obywatela i wyciągnąć od niego ostatnie pieniądze. Dlatego po tych 3 latach pracy po 12 - 13 godzin i nie widząc lepszych perspektyw podjąłem decyzje o ponownym wyjeździe do Londynu na stałe i tam szukania pracy w swoim zawodzie.
Jeśli masz taką możliwość wyjazdu, coś umiesz w życiu zrobić to wyjeżdżaj, a nie pożałujesz. Będziesz lepiej żyć i odłożysz trochę grosza.


Fajna i przejrzysta wypowiedz

Zgadzam sie ze swoim Przedmowca :wink:

Mozna tutaj lepiej zyc i troszke odlozyc, martwiac sie duzo mniej niz w Polsce. Milo jest takze miec ta swiadomosc, ze od czasu do czasu mozna sobie pozwolic na maly luksus czy wyjazd na fajne wakacje raz w roku.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości