Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
BravoMan
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2012 18:43

Electoral Roll

Postautor: BravoMan » 05 gru 2012 19:03

Witam!

Tak jak wiekszość ludzi wynajmuję pokój wiadomo że bez żadnej umowy itp. Chciałbym zarejestrować się w Electoral Roll pod tym adresem. Chciałbym wiedzieć czy właściciel domu lub wynajmujący bedzie o mojej rejestracji pod tym adresem poinformowany i czy niesie to jakieś niekorzyści dla niego?

Bedę wdzięczny za szczerą odpowiedź.

Pozdrawiam.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 05 gru 2012 19:56

Znowu nie czytasz chłopak pisze ze nie ma umowy szybka jesteś.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 05 gru 2012 20:14

Właśnie.Więc nie wiemy kim jest landlord i jakie ma prawa własności , jak unika umowy.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 05 gru 2012 20:14


BravoMan
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2012 18:43

Postautor: BravoMan » 05 gru 2012 22:02

Ja kasę za pokój płacę najemcy który mieszka ze mną. A jestem pewien, że dom jest wynajęty za pośrednictwem agencji.

A jeszcze takie pytanie. Czy jest wśród Was ktoś kto wynajmuje tak pokój i godzi się na to żeby lokator mógł się zarejestrować w Electoral Roll?

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi :)

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Re: Electoral Roll

Postautor: PaniDomuLondyn » 05 gru 2012 23:21

BravoMan pisze:Witam!

Tak jak wiekszość ludzi wynajmuję pokój wiadomo że bez żadnej umowy itp. Chciałbym zarejestrować się w Electoral Roll pod tym adresem. Chciałbym wiedzieć czy właściciel domu lub wynajmujący bedzie o mojej rejestracji pod tym adresem poinformowany i czy niesie to jakieś niekorzyści dla niego?

Bedę wdzięczny za szczerą odpowiedź.

Pozdrawiam.


Ja tez wynajmowalam pokoj bez umowy i bylam na liscie. Zapisal mnie wlasnie wlasciciel (jak i wszystkich tam mieszkajacych).
To bylo pare lat temu ale mysle,ze przepisy sie nie zmienily.
Jak mieszkanie jest legalnie wynajmowane to nie bedzie problemu.
Problem bedzie jezeli to mieszkanie socjalne.

PS. Doczytalam dalej. Moj znajomy tak robil: wynajmowal mieszkanie na siebie a podnajmowal pokoje i wszystkich zapisal na liste jak przyszedl facet zapisywac. Nie robil z tym zadnych problemow i z tego co pamietam nie mial zadnych problemow przez to.

Nikt nie moze Ci zabronic sie zapisac.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: Electoral Roll

Postautor: goraluk » 06 gru 2012 11:36

PaniDomuLondyn pisze:
Nikt nie moze Ci zabronic sie zapisac.


I to jest cała i wyczerpująca odpowiedź na pytanie.

Gregpeck
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2014 15:21

Postautor: Gregpeck » 05 mar 2014 15:26

Witam. Odgrzewam temat i mam pytanie do znających temat.
Właśnie 24 lutego wysłałem rejestrację do electoral roll, ale jak na razie do dziś 5go marca nic nie widać u mnie na koncie experian żebym był zapisany.
Ile to może potrwać i czy właściciel mieszkania musi potwierdzić że ja tu mieszkam? bo nie do końca rozumiem tą rejestrację. Wyczytałem na stronie urzędu że co miesiąc uaktualniają ja wysłałem w sumie pod koniec miesiąca ale na pewno zgłoszenie dostali. Ile może trwać wysłanie informacji do agencji kredytowych?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie ?
pozdrawiam

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 05 mar 2014 17:31

Experian nie zawsze ma dobre dane.

Najpewniej jak się dowiesz w swoim lokalnym office, które znajdziesz tu:

http://www.aboutmyvote.co.uk/am_i_alrea ... o_vot.aspx


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron