Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
PannaNie
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2012 10:01

Potrzebna Porada!

Postautor: PannaNie » 21 paź 2012 10:10

Witam

W przyszłym roku planuję wyemigrować do Anglii, od razu po maturze. Chciałam się spytać o porady. Dodatkowo wspomnę, że od pół roku pracuję w hotelu, planuję zdobyć roczne doświadczenie i dopiero wyjechać. Obsługuję facebooka renomowanego pałacu, robię sesje zdjęciowe i jestem przyuczana na obsługę imprez masowych. Dodatkowo w czasie wolnym zajmuję się fotografią kulinarną.
Chciałam się spytać czy lepiej szukać pracy już tutaj w Polsce czy zacząć dopiero na miejscu?

Może dodatkowo porady związane z przeprowadzką, mam kota, wiec prawdopodobnie trzeba będzie pojechać autem i tak będzie dużo rzeczy do przewiezienia.

Teraz konkretne pytania:
1. Gdzie mam się udać bezpośrednio po przyjeździe? Job Center?
2. Muszę gromadzić duży budżet aby przeżyć przez pierwsze parę miesięcy?
3. Opłaca się robić szkolenia w college?
4. Może lepiej najpierw pojechać na miesiąc, wszystko ogarnąć i wrócić po kota i rzeczy? Dodam, że nie wyjeżdżam sama, tylko z chłopakiem.

Wiadomo w Polsce nie ma przyszłości a ja nie chcę dołączyć do maszyny płodzącej magistrów.

PannaNie
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2012 10:01

Postautor: PannaNie » 21 paź 2012 19:10

Dodam jeszcze, że język znam na bardzo dobrym poziomie, wystarczy doszlifować przez parę miesięcy aby był biegły. Mój chłopak tak samo, dodatkowo skończył studia (resocjalizację), zakładamy, że nie znajdzie pracy w zawodzie ale będziemy się starać. Wiem, że takich tematów jest dużo ale to inaczej czytać o kogoś sytuacji, która może być całkowicie inna od mojej (brak doświadczenia, inny zawód, inne studia, język itp.) Dodam jeszcze, że mieszkanie razem nie będzie problemem, ponieważ życie już tak postanowiło, że mieszkamy razem od pewnego czasu.

Bardzo proszę o odpowiedź.

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 21 paź 2012 20:16

Dodam jeszcze, że język znam na bardzo dobrym poziomie, wystarczy doszlifować przez parę miesięcy aby był biegły

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:roll:

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 21 paź 2012 20:18

Obsługuję facebooka renomowanego pałacu,

:lol: :twisted: :roll:

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 21 paź 2012 20:26

1) Daj ogloszenie na Gumtree ze szukasz pokoju i ze masz kota, zobacz ile osob sie odezwie ze dadza Ci wynajac pokoj.

Thea
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2012 12:21

;-0

Postautor: Thea » 23 paź 2012 12:46

Na Twoim miejscu przed wyjazdem zaczelabym kontaktowac sie z agencjami rekrutacyjnymi. Mozesz tez wejsc na strone job centre i szukac ofert pracodawcow, wysylac cv.

1. Gdzie mam się udać bezpośrednio po przyjeździe? Job Center?
Po przyjezdzie powinnas isc do banku, zalozyc konto, roznosic cv po restauracjach, pubach, sklepach a nastepnie zalozyc nin.
2. Muszę gromadzić duży budżet aby przeżyć przez pierwsze parę miesięcy?
Wszystko zalezy od tego ile czasu masz zamiar siedziec na bezrobotnym.
3. Opłaca się robić szkolenia w college?
Zawsze warto podniesc kwalifikacje, dzieki temu latwiej o prace.
4. Może lepiej najpierw pojechać na miesiąc, wszystko ogarnąć i wrócić po kota i rzeczy? Dodam, że nie wyjeżdżam sama, tylko z chłopakiem.
Zanim przyjedziesz powinnas zaklepac sobie mieszkanie lub pokoj, nie kazdy landlord pozwala na trzymanie zwierzat w domu.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 24 paź 2012 11:53

To miło, że chcecie przyjechać na wyspy:)
Od razu Ci napiszę, że Twój chłopak może mieć znacznie więcej szans na prace w zawodzie niż ty!
Będzie naturalnie musiał zrobić dodatkowe szkolenia, ale jego zawód, zwłaszcza znajomość polskiego może mu naprawdę otworzyć niezłą ścieżką w UK! Piszę to całkiem serio.
Naprawdę, jeśli język jest OK to niech skoncentruje się w swoim zawodzie. Szkoda kwalifikacji marnować, a w UK brakuje pracowników tego typu ze znajomością j. polskiego (niestety...).
Z Twoim zawodem, cóż...
1. Facebook - w UK każdy gówniarz to potrafi. Pamiętaj, że Facebook w UK był dobre 4 lata przed Polską. Zamień to (w CV) na biegłą obsługę komputera. W UK bardziej popularny jest Twitter.
Zwróć uwagę też na fakt, że w UK Office nie jest monopolistą i wiele firm korzysta z Lotusa (moim zdaniem Lotus bije MS Office o jakieś 2 lata).
2. od organizowania imprez w hotelach są osoby z odpowiednim stażem i wykształceniem, nie sądzę by ci ktoś powierzył organizację takiej imprezy bez znajomości specyfiki tego kraju. Prędzej polecił bym ci zacząć od najniższego stanowiska w hotelu i zdobywaniu doświadczenia oraz wiedzy - tak zaczynało wielu menadżerów hotelowych, w UK by coś osiągnąć wystarczy mieć ambicję - serio! (popartą oczywiście pracą i nauką). Takie osoby bardzo szybko awansują. W Pracy liczy się szczerość. Jak czegoś nie umiesz należy to od razu powiedzieć, nikt za to cię nie skreśli a będzie wiedział na co z twojej strony liczyć, gdzie cię doszkolić.
3. Są studia hotelarskie w UK, bardzo dobre (nie jak w Polsce).
4. Po 3 latach pobytu w UK, jeśli nie masz żadnych studiów w Polsce zrobionych dostaniesz pożyczkę na studia (w zasadzie to dwie: pożyczka na opłatę za studia i dodatkowo pieniądze na utrzymanie się w trakcie studiowania, pierwszej pożyczki nawet nie widzisz na oczy, druga to ok 11000 funtów na rok), którą zwracasz dopiero po podjęciu pracy i osiągnięciu wygrodzenia nie mniejszego niż 18tyś na rok.
Niestety twój chłopak już nie dostanie pożyczki bo ma studia z Polski.
5. O kocie na razie zapomnij. Nie sądzę by się ktoś zgodził na kota:)
6. Tygodniowo koszt życia to ok. 150-200 dla was oboje. Wliczyłem mieszkanie oraz skromne wyżywienie plus telefony i transport w rozsądnych granicach (mam nadzieję, że rozumiemy rozsądne granice).
7. Nie ma znaczenia kiedy zacznie się szukać pracy - w Polsce czy w UK na miejscu. Prace \"gówniane\" za minimalną stawkę (6.18 na godzinę) znajdzie się dość szybko.
8. Zdecydowanie polecam Londyn, ze względu na łatwość znalezienia pracy - ale też koszt mieszkania wyższy (koszt podałem Londyński).
9. Mieszkanie lepiej załatwić zanim się przyjedzie. Łatwiej jest jechać do miejsca gdzie można się przespać czy umyć niż po kilku godzinach szukać czegoś.
10. Zadaj konkretne pytania, czo chcesz wiedzieć czego nie rozumiesz.

PannaNie
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2012 10:01

Postautor: PannaNie » 24 paź 2012 16:14

Trochę niedokładnie się wysłowiłam, nie obsługuję tylko Facebooka, jest również Twitter, plus sesje zdjęciowe i szkolenie.

Teraz, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, Bardzo mi pomogliście i mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży. Dodam, że prowadzę jeszcze bloga kulinarnego więc zawsze zlecenia chociażby z Polski się trafią i będzie na jedzenie chociażby.

Skupię się na szkoleniach, aby moje CV nie było tylko z Polski. Wierzę, że jeżeli jest się pracowitym to na pewno wszystko się uda.

Jeszcze raz Dziękuję i Pozdrawiam


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości

cron