Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
krystian84pl
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2012 23:34

sesje bankowe

Postautor: krystian84pl » 14 paź 2012 20:23

kto wie kiedy sa realizowane sesje przychodzace w banku santander? dodam ze przelew byl robiony w sobote po godzinie 15 gdy banki sa zamkniete. Wiem ze w polsce jak sie robi przelew w sobote po zamknieciu to pieniadze dochodza z pierwsza sesja w dniu roboczym czyli poniedzialek ( oprocz paru wyjatkow np. mbank, multi bank ) Nie mam pojecia jak to dziala na wyspach. Jak ktos wie to niech napisze a moze ktos ma link do stronki w sieci gdzie jest zestawienie sesji bankow w Angli

matej
Emigrant
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2008 15:19

Postautor: matej » 14 paź 2012 20:44

powinno być w pon, bo ja jak dostaje wypłate w sobotę, to dochodzi do mnie dopiero w poniedziałek ;) przelew między barclays > lloyds

krystian84pl
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2012 23:34

Postautor: krystian84pl » 14 paź 2012 21:32

dzieki :)) wiem ze w polsce banki wlasnie tak robia z przelewami ze jak sie w sobote nada przelew to jest w pon. nie bylem tylko pewien czy tu tez tak jest czy moze inaczej ale dzieki za potwierdzenie. oczywiscie prosilbym o wypowiedzi w tym temacie jak najwiekszej ilosci osob . A moze ktos przeszukal kiedys serwisy uk. i znalazl jakies ciekawe stronki w tym temacie? to prosilbym zeby nie kitral w zakladkach tylko udostepnil :)

Maryanna
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 04 paź 2012 10:23

Postautor: Maryanna » 19 paź 2012 12:32

Ogolnie wyglada to tak, ze jak robi sie przelew do obcego banku (mowiac obcego mam na mysli inny niz ten, z ktorego wysylamy) to przelew ten przechodzi przez dwie sesje:wychodzaca i przychodzaca. I tak np robiac przelew w sobote, wiekszosc banku w soboty nie ksieguje, wiec w poniedzialek rano pieniadze te wychodza z naszego banku sesja wychodzaca. I teraz do banku do ktorego wysylamy musza wejsc sesja przychodzaca ktora jest np o 15 po poludniu. Wiec ok 15:30 bedziemy miec je na koncie. Czesto banki nie wypuszczaja i nie ksieguja odrazu sesjami najblizszymi, tylko sobie poobracaja pieniedzmi a potem je ksieguja. Wiec jak np przelew powinien nam wejsc na konto sesja o 12 a jest np o 17 bo bank sobie obrocil przez ten czas naszymi pieniedzmi i dopiero zaksiegowal.

rasha
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2016 10:02

Re: sesje bankowe

Postautor: rasha » 24 lut 2016 10:03

I teraz do banku do ktorego wysylamy musza wejsc sesja przychodzaca ktora jest np o 15 po poludniu. Wiec ok 15:30 bedziemy miec je na koncie. Czesto banki nie wypuszczaja i nie ksieguja odrazu sesjami najblizszymi, tylko sobie poobracaja pieniedzmi a potem je ksieguja.




==== Solitaire ====
Ostatnio zmieniony 10 sie 2016 10:36 przez rasha, łącznie zmieniany 1 raz.

pixel5
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2016 11:09

Re: sesje bankowe

Postautor: pixel5 » 07 lip 2016 11:11

Tego szukałem :)


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości