Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
justleszczynska
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2012 20:53

Polski paszport dla dziecka

Postautor: justleszczynska » 26 maja 2012 20:55

Jak wyrobic polski paszport dziecku urodzonemu w uk?

user753132
Gastarbeiter
Posty: 71
Rejestracja: 28 mar 2010 10:46

Postautor: user753132 » 27 maja 2012 07:12

http://www.londynkg.polemb.net/?document=96
Dla dziecka do 5lat, wniosek mozna skladac w Posku http://www.londynkg.polemb.net/?document=181
musisz sie umowic na spotkanie wypelniajac formularz na stronie https://secure.e-konsulat.gov.pl/

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 31 maja 2012 11:16

Z tego co wiem to na czerwiec juz nie ma miejsc w POSKu dlugo sie czeka moj znajomy w maju rezerwował termin na koniec lipca

macjaz
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2012 15:39

Postautor: macjaz » 11 cze 2012 15:47

wchodzisz na : http://www.e-konsulat.gov.pl/ i tam wybierasz sobie termin kiedy chcesz przyjść na złożenie wniosku.

wolałem jak sie kiedys stalo godzine pod konsulatem, bo teraz obudziłem się że potrzebuje paszport wbijam na strone aby sprawdzic godziny a tu znok, jakieś zapisy - i terminy pozajmowane na miesiac w przod.

czy ktos ostatnio był po paszport dla dziecka? Jak sprawnie to idzie? czy są nadal kolejki? przyjmuja punktualnie?

i jak długo sie teraz czeka naodbiór?

za wszelkie odpowiedzi bede wdzieczny

bangala12
Gastarbeiter
Posty: 61
Rejestracja: 30 maja 2012 15:25

Postautor: bangala12 » 13 cze 2012 10:18

trzeba jechac do konsulatu i czekac w kolejkach,podobno nie trzeba juz miec dziecka przy sobie jak bylo to do niedawna.Ja wyrabilaem brytyjski,tylko dlatego ze bylo szybciej i chcielismy szybko wracac,ale musisz udokumentowac 5 lat legalnego pobytu w uk zeby sie o to starac,nie wiem czy to jest opcja dla ciebie.

Asiulka007
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2012 23:13

Postautor: Asiulka007 » 14 cze 2012 09:53

Moim zdanie zapisy do Kosnulatu o załatwienie jakiejkolwiek sprawy to dobry pomysł. Idziesz na umówiony dzień i godzinę i załatwiasz to co masz załatwić. wiesz kiedy wziąć wolne w pracy bądź załatwić opiekę do dzieci itp...
Jeśli masz sprawę nagłą można zadzwonić do Konsulatu do call center i tam zamówić wizytę, z tego co wiem jeśli podasz swoje logiczne argumenty możesz umówić się na spotkanie wcześniej.
Z dzieckiem do 5 roku życia nie trzeba przychodzić aby złożyć wniosku o paszport, jednak muszą przyjść obydwoje rodzice, żeby złożyć podpis na wniosku (tj, zgoda na wyrobienie paszportu dla dziecka). Muszą mieć ze sobą ważne dokumenty tożsamości tj, DOw. Osobisty lub paszport.
Jeśli dziecko skończyło 1 rok życia nalezy mieć ze sobą polski akt urodzenia dziecka inaczej urzędnik nie przyjmie wniosku. no i jak wyżej wspomniano paszporty dla dzieci do 5 roku życia tylko w POSK-u. Ważne są one 1 rok.

indianajones
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2012 15:38

Postautor: indianajones » 24 wrz 2012 15:42

wiem, ze ten temat byl walkowany 1000 razy, ale ja wciaz nei moge ogarnac.

Mam wizyte dla mojego synka po paszport 4.10 i mam zgryz jak dostac POLSKI AKT URODZENIA. mam tutejszy, ale to nie chodzi o jego tlumaczenie, jak dostac z polski?

2. Czy potrzebne jest zdjecie malucha? i jak je zrobic? wyciac ze zwyklago zdjecia? czy musi byc paszportowe?

3. dowod tymczasowy - czytam, ze to najlepsze rozwiazanie, ale jak go dostac tu w Londynie? Internetowo aplikowac??

Prosze od odpowiedz, bo boje sie, ze na marne czekam i bede znowu musiala ustawiac sie w 3 miesiecznej kolejce

z gory dziekuje

user750323
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2012 18:51

Postautor: user750323 » 25 wrz 2012 06:14

Oczywiscie, ze potrzebujesz zdjecie paszportowe dziecka. Jak przyjdziesz bez, \"pani z okienka\" wysle Cie na miasto zrobic na szybko(niepotrzebny stres).
Kazdy fotograf wie jakie ma byc zdjecie. Ja robilem w kodak express i Hindus tylko zapytal do jakiego paszportu. Wiedzial, ze wymagane jest inne tlo etc.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron