Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
california94
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2012 11:50

Pierwszy LOT w życiu! POMOCY !

Postautor: california94 » 13 maja 2012 12:09

Witajcie,
Mam do Was ogromną prośbę. Jeśli bylibyście tak mili i mi wszystko wyjaśnili byłabym bardzo wdzięczna. :) Chodzi o to, że chcę jechać po pracy/koleżanki na wakacje do Londynu. I tu zaczyna się problem, otóż jest to moja pierwsza podróż samolotem i nie umiem się połapać. Powiedzcie mi o co chodzi z tą opłatą administracyjną [ kiedy się płaci i po co] ? Co oznacza \"Szczyt sezonu\" i \"Poza szczytem sezonu\" ? Np. jeśli wybrałam sobie bilet z Bydgoszczy do Londyn Standsted i sam bilet kosztuje 77zł + jakieś opłaty = 115,20. To co jeszcze do tego muszę liczyć ? ..dodatkowe opłaty jakieś są jeszcze? Ile za walizkę. Czy za bagaż podręczny też się płaci ? Dziękuję Wam bardzo za odp. Pozdrawiam z Polski :P

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 16 maja 2012 15:58

domyslam sie, ze to bilet po polsku skoro z pl do anglii lecisz. Jesli po polsku to przeczytaj dokladnie na bilecie i sie dowiesz wszystkiego z biletu, bo tu nawet ciezko odpowiedziec na te pytania bo one troche jak - dlaczego woda jest mokra? Szczyt sezonu to szczyt sezonu nie wiem co tu nie rozumiec szczyt to szczyt a sezon to sezon...

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 16 maja 2012 21:02

Kupujesz bilet. W cenie masz już podręczny wliczony. Jak chcesz dodatkowo walizkę to dopłaczasz. Przy kupnie masz opcje. Ewentualnie można dokupić później. Sprzawdzasz jakie są normy dla podręcznego, zeby nie przekroczyć bo cie nie wpuszczą do samolotu ew. do kosza wywalisz rzeczy.
Jak już masz bilet to później nigdzie nic już nie dopłacasz. Jedziesz na lotnisko i lecisz...

:twisted:


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości