Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
Rembrannt
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2012 00:36

Konto międzynarodowe?

Postautor: Rembrannt » 14 kwie 2012 00:39

Witajcie mam dwa pytania odnośnie UK (precyzyjnie Londynu)

1) Czy jest jakieś konto międzynarodowe? Mam na myśli, gdzie w Polsce założyć konto tak, by ludzie z Polski mogli mi przelewać pieniądze? Jakikolwiek bank to umożliwia?

2) Czy lepiej dojechać do UK tunelem, czy może promem? Wyjeżdżam 28 kwietnia i jeszcze myślę jaką drogę obrać.



Z góry dziękuję za chęć pomocy. Pozdrawiam!

Grzesio85
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012 00:02

Postautor: Grzesio85 » 20 kwie 2012 01:27

ad. 1
Kazdy bank umozliwia przelewy miedzynarodowe, za odpowiednia prowizja oczywiscie. Jest tez cala masa przedsiebiorstw oferujacych transfery miedzynarodowe.

ad.2. Jak nie planujesz niewiadomo ile bagazu to wez sie nie mecz i polec w dwie godziny samolotem... 100-200 PLN. Tylko zeby kupic tak tanio trzeba podroz zaplanowac najpozniej na dwa tygodnie naprzod, a nie na ostatnia chwile. Bilety mozesz kupic na stronach tanich linii lotniczych (Ryanair, Wizzair itp)

Pozdrawiam. :)

Rembrannt
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2012 00:36

Postautor: Rembrannt » 23 kwie 2012 22:22

Dziękuję za odpowiedź. Mam ze sobą bardzo dużo bagażu i wchodzi w grę tylko jazda samochodem, dlatego też albo prom, albo tunel. I tu potrzebuję waszej pomocy. Wyjeżdżam już za 5dni. Póki co znalazłem jeden prom Amsterdam-Newcastle, ale to bezsensowna opcja, bo potem przez całą Anglię bym musiał przejechać żeby być w Londynie.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 24 kwie 2012 07:36

Promy do Dover są z Calais albo Dunkierki. Tunel z Calais do Folkstone. Ceny możesz porównać np. tu:

http://www.ferrysavers.co.uk/

Ja zawsze jechałam tunelem, bo podróżuję z psem, a tunel jest dużo szybszy (35min nie 1,5 -2h) i można zostać w samochodzie. Sam wjazd i wyjazd też zajmuje dużo mniej czasu.

pati555
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2012 14:13

Postautor: pati555 » 12 lip 2012 21:26

Rowniez polecam Euro Tunel, bardzo wygodnie i szybkie rozwiazanie i co wazne duzo tansze od promu.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron