Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
szantilas
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 11 cze 2012 10:16

Imprezy dla singli

Postautor: szantilas » 23 mar 2013 23:48

Witam,

Od klilku miesiecy mieszkam w Londynie, nie znam tu nikogo i szczerze powiedziawszy czuje sie dosc samotnie. Moze zna ktos miejsca w ktorym organizowane sa imprezy dla singli z Polski. Mam 25 lat i raczej o taki przedzial wiekowy mi chodzi.

PaulaUK
Posty: 0
Rejestracja: 23 maja 2013 10:08

Postautor: PaulaUK » 28 mar 2013 11:25

O! mam podobnie:) rozstałam się z chłopakiem, a chciałabym poznać nowych ludzi...

Ciekawa jestem jak wygląda taka impreza dla singli..

AnkaFic
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2013 11:31

Postautor: AnkaFic » 28 mar 2013 11:45

Raz byłam i przyznam, ze świetnie się bawiłam:) Wybrałam się z chłopakiem poznanym na portalu randkowym. to było nasze pierwsze spotkanie:) Ogólnie - polecam!

kammet88
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2013 12:00

Postautor: kammet88 » 28 mar 2013 22:28

No i ja wtakiej samej sytuacji :( gdzie s atakie imprezy?? a moze bysmy wszystkie razem sie wybraly bedzie zlot zdeterminowanych bab :D:D moze byc zabawnie :)

RafusG
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2013 18:25

Postautor: RafusG » 30 mar 2013 18:29

Hej,
Jestem w londynie od jakiegos czasu i tez mam problem ze znalezieniem jakis fajnych imprez.
Do tej pory spotykalem sie nie z polkami. Jakos srednio to wychdzi i wole wybrac sie na jakas impreze z naszymi laseczkami z pl.
Moze cos polecicie?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 03 kwie 2013 17:20

Co to jest "singiel"? Czy chodzi o rodzaj płyty muzycznej?

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 03 kwie 2013 17:49

goraluk pisze:Co to jest "singiel"? Czy chodzi o rodzaj płyty muzycznej?


singel [wym. s-ingel], singiel [wym. s-ingiel], syngiel
1. «płyta z nagraniem jednego utworu muzycznego na każdej stronie»
2. «w tenisie, ping-pongu, badmintonie: rozgrywka między dwoma graczami»
3. «jedyna karta w danym kolorze otrzymana przy rozdaniu»
4. «człowiek samotny, mieszkający w pojedynkę»
• singlowy, synglowy


http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2520672

EwelinaWojnowska
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 04 kwie 2013 09:28

single

Postautor: EwelinaWojnowska » 04 kwie 2013 09:29

Samotni w Londynie - jak to możliwe? W tym mieście jest tle ludzi... Ja niestety też należę do klubu singli, ale widzę, że nie jestem tu sama :)

RafusG
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2013 18:25

Postautor: RafusG » 04 kwie 2013 10:39

goraluk - myśle że odpowiedz poprzednika wyjaśnia.
Jednak nikt nie podał jakiegoś ciekawego miejsca gdzie można by było poznać fajne polskie dziewczyny...

PaulaUK
Posty: 0
Rejestracja: 23 maja 2013 10:08

Postautor: PaulaUK » 04 kwie 2013 10:41

A próbowaliście z portalami randkowymi? :) Ciekawa jestem jak to wygląda...

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 04 kwie 2013 13:10

To jakaś nowomowa Polska singiel, bo w Polskim języku jest Stara Panna lub Kawaler, ewentualnie osoba samotna. Naprawdę potrzeba importować angielską nazwę? Bo brzmi ładniej?

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 04 kwie 2013 13:25

@goraluk - język się zmienia, nic na to nie poradzisz. Zamiast "komputer" też w sumie moglibyśmy mówić "maszyna licząca" ;)

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 04 kwie 2013 14:23

goraluk pisze:To jakaś nowomowa Polska singiel, bo w Polskim języku jest Stara Panna lub Kawaler, ewentualnie osoba samotna. Naprawdę potrzeba importować angielską nazwę? Bo brzmi ładniej?


Może lepiej oddaje znaczenie słowa. Kiedyś starą panną była kobieta 27 letnia, która jeszcze nie wyszła za mąż. Dziś są też ludzie, którzy są singlami z wyboru, co kiedyś było nie do pomyślenia. Świat się zmienia, język też.

Wydaje mi się, że zapożyczenia językowe są w Polsce trochę modne i śmieszy mnie używanie słów typu "performer" - jakby "wykonawca" nie był dla wszystkich zrozumiały.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 04 kwie 2013 14:44

gamedev pisze:@goraluk - język się zmienia, nic na to nie poradzisz. Zamiast "komputer" też w sumie moglibyśmy mówić "maszyna licząca" ;)


Nie masz racji. W j. polskim nie ma odpowiednika do słowa "computer" więc zostało zapożyczone i spolszczone na "komputer".
Nie wszędzie da się dosłownie przetłumaczyć, "maszyna licząca" - jest za długa nazwa, ciężka do odmian, w takim przypadku znacznie lepiej sprawdza się spolszczenia.
To samo masz w Piłce Nożnej: aut, gol itp.
Wszystkie te nazwy zostały wymyślone poza granicami Polski, i nie ma dla nich polskich odpowiedników.
Takich wyrazów jest mnóstwo, nie tylko zapożyczanych z j. angielskiego ale i z niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, ale po co importować coś co istnieje w j. polskim? Bo brzmi "cool"?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 04 kwie 2013 14:49

NoToCo pisze:Może lepiej oddaje znaczenie słowa. Kiedyś starą panną była kobieta 27 letnia, która jeszcze nie wyszła za mąż. Dziś są też ludzie, którzy są singlami z wyboru, co kiedyś było nie do pomyślenia. Świat się zmienia, język też.


Ludzie którzy są samotnikami z wyboru zawsze byli. Nie pojawili się od momentu kiedy słowo [i]singiel[/b] zastało zapożyczone jakieś 5 lat wstecz.

(inne określenia: samotnik, samotny, stara panna, kawaler, stara panna z wyboru czy kawaler z wyboru)

Wydaje mi się, że zapożyczenia językowe są w Polsce trochę modne i śmieszy mnie używanie słów typu "performer" - jakby "wykonawca" nie był dla wszystkich zrozumiały.


Problem w tym, że importuje się słowa które istnieją w j. polskim.

ps. preformer - pierwsze słyszę...;)
Kiedyś będąc w Polsce (jakieś 5 lat wstecz) słyszę rozmowę młodych ludzi: "ale masz super hery"...


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron