Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
aleksandra76
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2009 16:41

Przewóz zwierząt do UK?

Postautor: aleksandra76 » 17 kwie 2009 19:08

Witam wszystkich cieplutko:)
szybkie pytanko odnosnie pieska bo juz trace cierpliwosc normalnie a tu napewno uzyskam sensowna odpowiedz:D
wiec... czy zmienilo sie cos odnosnie przewozu pieska do Uk?? ja nic na niecie nie znalazlam(a szukalam no chyba dokladnie) , poniewaz dzis minal 22 dzien od zaszczepienia wiec mama zabrala cacusia i poszla na pobranie krwi i cos tam jeszcze, a lekarz na to ze sie przepisy zmienily w tym czasie ze teraz jest 30 dni czekania, ze oni sami nie wiedza jak jest doklanie, i takie tam bzdey. ( ponoc nie wiadomo nawet czy czeka sie 6 m-cy a jak sie czeka to nie wiedza czy liczyc to od daty szczepienia, czy pobrania krwi) jestem wsciekla mocno, bo 12 pazdziernika mam termin porodu i chcialam by mama i piesek przyjechali do mnie( i tak byli by dwa tygodnie puzniej, no ale... ) kazdy dzien sie liczy a oni (w lecznicy)fisiuja cos:/
jezelli ktos wie jak jest to prosze o odpowiedz(choc wiem ze ciezko mnie zrozumiec:D) no i osoby ktore maja zamiar powytykac bledy lub naublizac ze taki post juz byl - to prosze darujcie sobie.

userka
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwie 2009 09:23

Postautor: userka » 17 kwie 2009 21:49


userka
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwie 2009 09:23

Postautor: userka » 17 kwie 2009 21:51

mam nadzieje ze te dwa linki pomogą, jesli nie to mamusia powinna wybrac sie do innego weterynarza jesli ten nie ma pojecia o swojej pracy

aleksandra76
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2009 16:41

dziekuje bardzo za pomoc, ale jest mala sprzecznosc....

Postautor: aleksandra76 » 17 kwie 2009 22:42

w pierwszym artykule pisze ze czip, wscieklizna i krew i po otrzymaniu wyniku(14 dni) mozna pieska przywiesc, a w nastepnym pisze ze 6 mmiesiecy czekac( choc ten aart. jest z 2006 chyba roku:/) no i co teraz?? czekac pol roku czy juz to nieobowiazuje????
a tylko diwe lecznice u mnie robia takie badania i zadna nie ma zielonego/bladego pojecia jak to jest... bo w jednej mi powiedzilaam babka ze dziewczyna pare tygodni temu miala pieska tez na badaniach i wcale nie czekala bo juz nie trzeba.:/ hmmmmm.. mowia tam zebym sie w konsulacie zapytala.. ale mi tak glupio troche, no bo tam same mamy z dziecmi stoja i ludzie po paszporty, to co ja tam... :/
?????????????????????????????????????????????????????????????/

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 17 kwie 2009 22:53

w dziale PRAWO jest artykul pt pies po Europie napisany przez Kame, poczytaj sobie i moze napisz do niej maila bezposrednio, ona zna sie na pieskach jak malo kto na tym forum :lol:

kama15
Emigrant
Posty: 102
Rejestracja: 23 lip 2008 20:51

Postautor: kama15 » 18 kwie 2009 22:07

No to po kolei :)).
Termin 6 m-cy liczy sie od daty pobrania probki krwi ( jesli wynik bedzie pozytywny , powyzej 0.5 IU/ml).
Z reguly probke pobiera sie co najmniej po 21 dniach, ze wzgledu na czas potrzebny na wytworzenie p/cial wscieklizny - w wypadku, gdy jest to pierwsze szczepienie, zalecane jest odczekac 30 dni, by miec pewnosc co do pozytywnego wyniku.
Nadal obowiazuje okres karencji 6 m-cy, nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie zniesiony.
Pozostale info masz w dziale 'Prawo' i na stronach Defra http://www.defra.gov.uk/animalh/quarant ... nts.htm#21
jak wiecej, daj znac na priva, gg 10394414.
Aaa, kwestia psa, jesli jest w typie ras/rasopodobnych zakazanych, moze byc problem.
Doczytaj informacje, bo z wetem jest tak, ze musisz byc lepiej obeznana niz on sam. Probki mozna wyslac do laboratorium pod Berlinem, chyba bardziej wiarygodne, tansze i szybciej sa wyniki.
I powodzenia!


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości